داوری بارسا- PSG، بهترین قضاوت عمرم نبوده

دنیز آیتکین، داور جنجالی کامبک تاریخی دو فصل پیش بارسلونا مقابل پاری‌سن ژرمن می‌گوید قبول دارد عملکردش در آن دیدار بهترین عملکرد دوران حرفه‌ایش نبوده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، دنیز آیتکین، داور جنجالی کامبک تاریخی دو فصل پیش بارسلونا مقابل پاری سن ژرمن در یک مصاحبه قبول می‌کند که در آن دیدار عملکرد عالی‌ای نداشته و نمی‌تواند از قضاوتش در آن بازی به عنوان قضاوتی عالی و بی عیب و نقص دفاع کند.

 

 

آیتکین در مصاحبه با نشریه  آلمانی بیلد می‌گوید درباره قضاوتش در آن بازی هزار بار در جلسات مختلف حاضر شده است. او در این باره می‌گوید:" وقتی بعد از یک بازی آن را به دقت تحلیل می‌کنید با موقعیت‌هایی روبرو می‌شوید که با خودتان می‌گویید چقدر شانس آوردم که به خاطر تصمیمی که در آن موقعیت‌ها گرفتم بیشتر صدمه ندیدم".

 

آیتکین متهم است که در جریان آن دیدار بین  دو تیم بارسلونا و PSG در مرحله یک‌هشتم نهایی چمپیونزلیگ 2017 به نفع بارسلونا سوت زده است. یوفا بعد از آن دیدار تا پایان فصل دیگر از آیتکین استفاده نکرد. اما آیتکین که اخیرا به عنوان بهترین داور آلمان انتخاب شده در این مصاحبه در پاسخ به این سوال که بزرگترین اشتباه او در دوران قضاوتش کدام بوده اشاره‌ای به آن دیدار نمی‌کند.

 

 

آیتکین در پاسخ به سوال بزرگترین اشتباه دوران داوری خود می‌گوید:" یادم می‌آید زمانی که مارو رویس در گلادباخ بازی می‌کرد پنالتی‌ای که روی او انجام شد را ندیدم و آنها آن بازی را  باختند. تا مدتها به خاطر آن اشتباه با خودم درگیر بودم. آن اشتباه من پوشش رسانه‌ای زیادی داشت و هواداران گلادباخ تا مدتها با من برخورد خوبی نداشتند. ولی یک داور از این اشتباهات درس می‌گیرد".

 

آیتکین در این مصاحبه می‌گوید پسرش قصد دارد راه او را ادامه داده و داور شود. او همچنین ابراز امیدواری می‌کند که داوران فوتبال در آینده از احترام بیشتری برخوردار شوند.

 
انتهای پیام/
http://www.qomefarda.ir/11225
اخبار مرتبط

نظرات شما