فرماندار: آمادگی قم برای مقابله با سیلاب بسیار افزایش‌یافته‌است

فرماندار قم گفت:‌ در جریان بارش‌های شدید ابتدای سال‌جاری، قم به‌خوبی توانست در برابر سیلاب‌های احتمالی مقاومت کند که البته اکنون سطح آمادگی برای مقابله با سیل نسبت به آن زمان هم بسیار افزایش‌ یافته‌است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، مرتضی حیدری  بیان کرد: با توجه به اقدامات گسترده‌ای که درمناطق بالادست شهر قم برای احداث سازه‌های آبخیزداری صورت گرفته، خطر وقوع سیلاب دراین شهر تا حد زیادی کاهش‌یافته است.

وی افزود: همچنین شماری از رودخانه‌های قم احتیاج به لایروبی برای هدایت صحیح آب به مناطق پایین‌دست را داشت که این کار با نظارت بخشداران در مناطق مختلف درحال انجام است.

وی بابیان این‌که امیدواریم شاهد بارش فراوان باران و برف درسطح مناطق مختلف قم باشیم، ادامه داد: به‌طور حتم آمادگی برای حوادث احتمالی ناشی از وقوع سیلاب در قم افزایش‌یافته است و شهروندان هیچ نگرانی در این خصوص نداشته باشند.

حیدری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بارش‌های شدید ابتدایی سال‌جاری با تمهیدات اندیشیده شده هیچ‌گونه آسیبی به شهروندان درشهر قم وارد نساخت اما در مناطق روستایی بخشی از مراتع و مزارع آسیب دیدند.

وی بیان کرد: با بررسی‌های انجام‌شده میزان این خسارت‌ها ۱۲۰ میلیارد تومان تخمین زده شد که با پیگیری مستمر تاکنون ۶۲ میلیارد تومان آن وصول و به کشاورزان و دامداران پرداخت‌ شده‌است.
انتهای پیام/
http://www.qomefarda.ir/13294
اخبار مرتبط

نظرات شما