خدمت رسانی بیش از 6 هزار خادم افتخاری در مسجد مقدس جمکران

مدیر خادمین مسجد مقدس جمکران گفت: در حال حاضر 6 هزار و 445 خادم افتخاری در مسجد مقدس جمکران در شش محور خدمات دهی به زائرین، فرهنگی، برنامه ریزی و توسعه، عمران، حراست و بازرسی و روابط عمومی در حال خدمت هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، احمد اسماعیلی با اشاره به توسعه مسجد مقدس جمکران و حضور روزافزون زائران و نمازگزاران در این مکان مقدس، اظهار کرد: گسترش فعالیت‌ها و ارائه خدمات شایسته به زائران، طرح‌ها و تعریف مسؤولیت‌های جدیدی را از سوی مدیریت خادمین رقم‌زده است.

وی ادامه داد: همچنین شوق فراوان به خدمتی که در دوستداران حضرت ولی‌عصر (عجل الله تعالی فرجه) متجلی است، موجب شد این مدیریت نسبت به تسهیل بهره‌مندی معنوی مشتاقان و جذب نیروی افتخاری با ظرفیت بالایی اقدام کند.

مدیر خادمین مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه سیستم جدید گزینش و جذب خدام افتخاری از مهرماه سال 98 آغاز به کارکرده است، گفت: در سه ماه اخیر هزار و 300 نفر از متقاضیان خدمت با رویکردی تخصصی و بر اساس مهارت‌های افراد پذیرش و گزینش‌شده‌اند.

اسماعیلی با اشاره به مراحل متعدد گزینش و حساسیت خدمت در این مکان مقدس بیان کرد: استفاده از افراد متخصص و خبره برای تحقیق، مصاحبه و نظر دهی در قسمت برادران و خواهران موجب شده روند انجام گزینش با سرعت، دقت و ظرفیت بسیار بالایی صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: پس از تکمیل مراحل جذب، خدام افتخاری پذیرفته‌شده قبل از تعیین زمان و جایگاه خدمت موظف‌ هستند آموزش بدو خدمت را به‌صورت حضوری فراگیرند. خادمان برگزیده جهت آشنایی با این مکان مقدس و خدمت مطلوب‌تر در 6 دوره با عناوین مهدویت، احکام، جمکران شناسی، امربه‌معروف، اخلاق و آداب خدمتگزاری و مسائل امنیتی شرکت می‌کنند و شروع خدمت آنان منوط به دریافت گواهینامه این آموزش‌ها است.

مدیر خادمین مسجد مقدس جمکران اظهار کرد: در حال حاضر 6 هزار و 445 خادم افتخاری در مسجد مقدس جمکران در 6 محور خدمات‌دهی به زائرین، فرهنگی، برنامه‌ریزی و توسعه، عمران، حراست و بازرسی و روابط عمومی در حال خدمت هستند.

اسماعیلی با اشاره به اینکه مسجد مقدس جمکران برای تکمیل ظرفیت خادمان افتخاری اقدام به جذب خادم تخصصی در بخش‌های مختلفی از قبیل امور فرهنگی و مشاوره‌ای، هنری، فنی، امور بین‌الملل، خدمات پزشکی، علمی پژوهشی می‌کند، افزود: در فراخوان جدید علاقه‌مندان با داشتن شرایط جذب و احراز صلاحیت‌های عمومی و تخصصی، با مراجعه حضوری به مرکز خادمین افتخاری یا از طریق سایت به آدرسjamkaran.ir  می‌توانند نسبت به  ثبت‌نام اقدام کنند.
انتهای پیام/
http://www.qomefarda.ir/16504
اخبار مرتبط

نظرات شما