فرمانده انتظامی استان قم:

طنز پرداز هتاک با دستور مقام قضایی احضار می‌شود

فرمانده انتظامی استان قم با اشاره به اینکه چهار نفر که نسبت به تحریک مردم نسبت به مسائل مختلف در فضای مجازی اقدام می‌کردند بازداشت شدند، گفت: طنز پرداز هتاک نسبت به جامعه سلامت با دستور مقام قضایی احضار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، عبدالرضا آقاخانی بعد از ظهر امروز در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به وظایف نیروی انتظامی در ستاد بحران مقابله با کرونا اظهار کرد: امنیت شهری یکی از وظایفی است که در این ستاد برعهده نیروی انتظامی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه پس از اعلام شیوع کرونا در قم برخی سودجویان از فرصت استفاده کردند و زمینه را برای کارهای خلاف فراهم دیدند، گفت: با توسعه کارهای اطلاعاتی و اشرافیت گروه‌ها با دستگاه‌های امنیتی به صورت جدی مقرر شد در شورای تامین به این مسائل رسیدگی شود.

فرمانده انتظامی استان قم اضافه کرد: وضعیت استان نسبت به زمانی که شیوع کرونا در قم مشخص شد از نظر امنیتی بالاتر رفته و حساسیت‌ها بیشتر شده است.

وی افزود: مقابله با محتکران اقلام ووسایل بهداشتی از دیگر وظایف نیروی انتظامی است که در روزهای نخست انبارهایی که نسبت به احتکار این اقلام اقدام کرده بودند کشف شد.

آقاخانی اضافه کرد: برخی از  سودجویان قصد داشتند اقلام بهداشتی درمانی را از قم بیرون ببرند که با همکاری دستگاه قضایی با آنان برخورد شد .

وی با اشاره به میزان کشفیات نیروی انتظامی در این مدت گفت: کشفیات اقلام بهداشتی و درمانی نسبت به گذشته با 50 درصد افزایش مواجه بود که این اقلام طی یک پروتکل تحویل دانشگاه علوم پزشکی شد.

فرمانده انتظامی استان قم افزود: تمام اماکنی که دانشگاه علوم پزشکی اعلام کند نسبت به تولید اقلام پزشکی و بهداشتی اهتمام دارند زیر ذره بین قرار می‌گیرند و در صورت تخلف با آنان برخورد می‌شود.

آقاخانی اضافه کرد: یکی از ماموریت‌هایی که ستاد بحران و دستگاه قضایی برعهده ما گذاشته است رصد کردن تمام مسائل و اخبار فضای مجازی است.  در این راستا چهار نفر که مردم را نسبت به مسائل مختلف در فضای مجازی تحریک می‌کردند دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.

وی اضافه کرد: بعضی از شبکه‌هایی که در مرکزیت قم نبودند و از بیرون حمایت شده در فضای مجازی فعال بودند، با استان‌های دیگر هماهنگی انجام شد و برخورد لازم صورت گرفت و بعضی کانال‌هایی که قرار است محدود شوند شناسایی و با همکاری دستگاه قضایی به زودی محدود خواهند شد.

فرمانده انتظامی استان قم اضافه کرد: عوامل خرید و فروش تجهیزات  پزشکی در فضای مجازی شناسایی و با آنان به صورت جدی برخورد شد.

وی افزود: یک  شبکه نیز در خارج از استان شناسایی و با هماهنگی استان متبوع شناسایی و تحویل دستگاه قضایی شد.

آقاخانی همچنین در بخش دیگری از سخنان خویش با اشاره به هتک حرمت یکی از طنزپردازان نسبت به جامعه سلامت، بیان کرد: در این زمینه گزارشی به نیروی انتظامی ارسال شد که با هماهنگی دستگاه قضایی فرد خاطی احضار می‌شود.
انتهای پیام/
http://www.qomefarda.ir/17439
اخبار مرتبط

نظرات شما