مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی قم در گفتگو با قم فردا:

مجروح شدن دو آتش‌نشان به علت پرتاب نارنجک در قم/ مردم از تجمعات چهارشنبه آخر سال پرهیز کنند

کریمی،مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی قم با اشاره به اینکه مردم از تجمعات چهارشنبه آخر سال پرهیز کنند گفت: در یک ماه گذشته به علت پرتاب نارنجک به سمت خودروی آتش‌نشانی علاوه بر خسارت به خودرو دو آتش‌نشان نیز مجروح شدند.

 حمید کریمی مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی قم در گفتگو با خبرنگار قم فردا، اظهار کرد: تمام ایستگاه های  سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی قم برای بحث چهارشنبه آخر سال در حال آماده باشد هستند.

کریمی گفت: هر سال در روزهای منتهی به چهارشنبه آخر سال برنامه های آموزشی و توزیع پوستر در مدارس انجام می شد اما امسال به دلیل تعطیلی مدارس امکان این برنامه ها وجود نداشت اما  این آمادگی وجود دارد که با کمک همکارانمان در نیروی انتظامی، سپاه  و بسیج به طور  کامل در خدمت مردم باشیم.

مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی قم خاطرنشان کرد: از مردم خواهش  می کنیم مراعات کنند و به خاطر شرایط حاکم بر کشور و ویروس کرونا از تجمعاتی که هر سال به مناسبت چهارشنبه سوری انجام می شد بپرهیزند.

مردم در چهارشنبه آخر سال در منزل بمانند

وی بیان کرد: آلودگی هایی که مواد محترقه ایجاد می کند نیز آسیب ها را بیشتر می کند پس مردم سعی کنند در چهارشنبه آخر سال در منزل بمانند تا آسیب ها کمتر شوند  متأسفانه در یک ماه گذشته آتش نشانان قم برای انجام یک عملیات اعزام می شدند  که به علت پرتاب نارنجک به سمت خودروی آتش نشانی هم شیشه های خودرو شکست هم دو نفر از نیروهای آتش نشان آسیب دیدند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی قم تأکید کرد: از اولیا و خانواده ها درخواست  می کنیم که فرزندان خود  را کنترل کنند  و اجازه ندهند در چهارشنبه آخر سال از منزل خارج شوند تا آسیب سوختگی و قطع عضو را در این شرایط بحرانی نداشته باشیم.

ضدعفونی مناطق حساس شهر توسط آتش نشانان

کریمی افزود: به علت بحث بیماری کرونا طبق دستور مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی قم،  آتش نشانان چند اقدام در این زمینه انجام دادند از جمله ضدعفونی تمامی تجهیزات و ایستگاه های آتش نشانی زیرا عملیات هایی که انجام می شود در مکان های مختلف است و ممکن است آلوده به ویروس باشند و ممکن است نیروهای آتش نشان نیز آلوده شوند به همین خاطر موارد ضدعفوفی کاملا رعایت می شود.

وی گفت: همچنین برخی از مناطق حساس شهر که ممکن است پنهان بماند مانند آرامستان بهشت معصومه(س) چند روزی است به همین علت نیروهای آتش نشانی به صورت کامل غسال‌خانه، نمازخانه، ساختمان اداری و قطعه 41  را ضدعفونی می کنند.

مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی قم تصریح کرد: از روز گذشته خودروهای آتش نشانی در سطح شهر از طریق بلندگوهایی که  روی خودرو ها نصب است هشدارهای لازم بهداشتی و قرنطینه خانگی را  به مردم اعلام می کنند.

کریمی ادامه دادند: خودروهای آتش نشانی از پول های مردم که به عنوان عوارضی به شهرداری پرداخت می کنند خریداری شده است  از مردم می خواهیم چهارشنبه آخر سال فرزندان خود را کنترل کنند تا به این اموال آسیب وارد نشود این خودروها برای این خریداری شده که اگر در جایی حادثه ای رخ داد آتش نشانان که فرزندان خود این مردم هستند برای نجات اعزام  شوند.

وی عنوان کرد: اگر قرار باشد در هر ایستگاه یک خودرو از  رده خارج شود در حوادث احتمالی امکان امدادرسانی کاهش پیدا می کند مردم کمک کنند چهارشنبه آخر سال به خیر و خوشی بگذرد.


انتهای پیام/170
http://www.qomefarda.ir/17477
اخبار مرتبط

نظرات شما