مدیرعامل سازمان پارک‌های قم:

بوستان‌های قم تا عادی شدن شرایط غیرفعال است

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: در راستای پیشگیری از همه‌گیری ویروس کرونا، بوستان‌هایی که در آن‌ها امکان جلوگیری از تردد شهروندان وجود داشته باشد تا عادی شدن شرایط شهر، غیرفعال بوده و پذیرای شهروندان نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، پیام جوادیان  افزود: بوستان‌ها و پارک‌های قم از هفته آخر اسفندماه پارسال غیرفعال است و شرایط میزبانی از شهروندان و مسافران نوروزی را ندارد.

وی اضافه کرد: بوستان شهدای اصناف در منطقه یک، بوستان‌های امام رضا(ع) و جوان در منطقه ۲، بوستان‌های فدک و ارغوان در منطقه ۳، بوستان‌های علوی و نرگس در منطقه ۴، بوستان اردیبهشت در منطقه ۶، بوستان نجمه(س) در منطقه ۷ و بوستان غدیر و پروانه در منطقه ۸ ازجمله این بوستان‌ها می‌باشد.

وی خاطرنشان کرد: در تمام بوستان‌های سطح شهر تا حد امکان از ورود شهروندان جلوگیری به عمل خواهد آمد و محدودیت‌های لازم ایجادشده است و از شهروندان خواهش می‌کنیم به بوستان‌ها مراجعه ننمایند.

جوادیان با اشاره به تمهیدات در نظر گرفته‌شده برای روز طبیعت، افزود: محدودیت‌هایی ویژه‌ای در روزها ۱۲ تا ۱۵ فروردین ماه در نظر گرفته‌شده که به‌هیچ‌عنوان اجازه ورود به بوستان‌ها داده نخواهد شد و از شهروندان تقاضا داریم در بوستان‌ها حضور پیدا نکنند.

وی بابیان این‌که بیش از ۳۵۰  بوستان محله‌ای و منطقه‌ای در استان قم وجود دارد، ادامه داد: مساحت کل فضای سبز شهر قم ۲۵ میلیون و۵۰۷ هزار و ۸۰۹  مترمربع و در حال حاضر سرانه فضای سبز شهری برای هر نفر در قم بیش از ۲۰ مترمربع است.

وی در ادامه گفت: آموزش‌های لازم برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کویید ۱۹ به باغبانان و فضای سبز شهر قم ارائه‌شده است و معابر، المان‌ها، وسایل بازی کودکان و نیمکت‌های فضای سبز روزانه ضدعفونی می‌شود.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم افزود: بیش از ۳۰۰ مترمربع بنر اطلاع‌رسانی در تمام بوستان‌های قم برای اطلاع‌رسانی و آموزش شهروندان نصب‌شده است.

وی همچنین به برگزاری مسابقه باغچه و سبزینه اشاره کرد و گفت: مسابقه باغچه مسابقه برترین فضای سبز خانگی و مسابقه سبزینه نیز مسابقه نقاشی خانوادگی می‌باشد که علاقه‌مندان برای شرکت و ارسال تصاویر می‌توانند تا ۱۵ فروردین‌ماه به آدرس www.qompark.ir مراجعه کنند.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

طبق آخرین آمار رسمی وزارت بهداشت، بر اساس یافته‌های قطعی آزمایشگاهی، ۲۷ هزار و ۱۷ نفر مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در کشور شناسایی‌شده و تاکنون ۹ هزار و ۶۲۵ نفر از مبتلایان به کووید ۱۹ در کشور، بهبودیافته و ترخیص شده‌اند  و تعداد درگذشتگان بر اثر این بیماری تا ۶ فروردین ۱۳۹۹ به ۲ هزار و ۷۷ نفر رسیده است.
انتهای پیام/
http://www.qomefarda.ir/17722
اخبار مرتبط

نظرات شما