مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم:

مشکلات مسکن ایثارگران قم به زودی برطرف می شود / خدمت گزار جامعه 100هزار نفری ایثارگری در قم هستیم

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم با اشاره به اینکه 15هزار پک بهداشتی بین ایثارگران توزیع شده است گفت: مشکلات مسکن ایثارگران قم به زودی برطرف می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، حجت‌الاسلام حسن هنرمند  ظهر امروز در نشست خبری خود که به مناسبت 26مردادماه سالروز بازگشت آزادگان به میهن، اظهار داشت: خبرنگاران دیدبانان تیزبین، امین و نکته بین جامعه هستند.
وی ادامه داد: وجود خبرنگاران در جامعه برای پیشبرد اهداف نظام بصورت صحیح نه تنها لازم و بلکه ضروری است و ما از دیدبانی، تذکرات، پیشنهادات و انتقادات خبرنگاران استفاده می کنیم و برای آنها ارزش قائل هستیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم با اشاره به اینکه استان قم 6هزار شهید تقدیم انقلاب و نظام کرده است، گفت: در استان 12هزار جانباز و 557آزاده و خانواده آنها زندگی می کنند.
وی عنوان داشت: جامعه هدف ما در استان 80هزار نفر است. البته با توجه به موقعیت قم برخی مهاجرت ها از استان های دیگر به قم صورت می گیرد که از این طریق هم 20هزار خانواده شهید و ایثارگر هم به قم مهاجرت کرده اند.
حجت الاسلام هنرمند با اشاره به اینکه در مجموع خدمت گزار جامعه 100هزار نفری از ایثارگران در قم هستیم، خاطرنشان کرد: حدود 500خانواده شهید مدافع حرم هم در قم حضور دارند که خدمت گزار آنها هم هستیم.
وی ابراز داشت: در این چند ماه مخصوصا در روزهای کرونایی بیش از هزار نفر در پایش سلامت شرکت کرده اند و با توجه به محدودیت های پایش حضوری، پایش تلفنی در بنیاد شهید راه اندازی شد .
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم با اشاره به شیوع کرونا در کشور، ابراز داشت: 10هزار نفر از ایثارگران که از جانبازان 70درصد، شیمیایی، تنفسی و... هستند از گروه های پرخطر هستند که رسیدگی به آنها در این شرایط در اولویت بود.
وی اضافه کرد: در پیک اول شیوع کرونا در استان توانستیم 15هزار پک بهداشتی بین ایثارگران استان توزیع کنیم.
حجت الاسلام هنرمند افزود: بیش از 10هزار سرکشی و دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران و همچنین 5هزار تلفن به این خانواده ها در این ایام صورت گرفته است تا مشکلات و نیاز این خانواده ها رفع شود.
وی گفت: یکی از اولویت های ما خدمات مددکاری و مشاوره است که به بیش از 1200نفر خدمات تخصصی مدکاری دریافت کرده اند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم  با اشاره به مسکن و اشتغال ایثارگران، گفت:تفاهمنامه ای در حال انعقاد است تا مشکل مسکن ایثارگران حل شود.
وی بیان داشت: از همکاری برخی دستگاه گلایه داریم.نباید در قم چندهزار نفر ایثارگران نیاز به مسکن داشته باشند، نباید ایثارگران ما نیازمند شغل باشند، توقع داریم دستگاه ها در این موارد همکاری کنند.دستگاه ها باید در مناسب سازی محیط شهری، مناسب سازی گلزار شهدا، اعطای مسکن و تسهیلات مسکن همکاری کنند.

انتهای پیام/
http://www.qomefarda.ir/19595
اخبار مرتبط

نظرات شما