۹۸ معدن در استان قم فعال است

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: درحال حاضر ۹۸ معدن با سرمایه‌گذاری بیش از یکهزار و ۶۵ میلیارد ریال و ایجاد اشتغال برای یکهزار و ۲۹۴ تن در استان فعال است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، محمود سیجانی  بیان کرد: به‌طورکلی درقم ۱۸۲ فقره پروانه بهره‌برداری معدن صادرشده که ۹۸ معدن فعال بوده و ۴۸ معدن نیز در لیست مزایده قرار دارد.

وی افزود: قم ازجمله مناطق دارای ظرفیت بالا درحوزه معادن است و توجه به این حوزه اقتصادی می‌تواند درآمدزایی بالایی را برای استان به همراه داشته باشد.

وی ادامه داد: ایجاد رونق تولید در سطح معادن استان برای رسیدن به این هدف ضروری است و در همین رابطه تسهیلات بانکی به بهره‌برداران برای توسعه فعالیت و نوسازی ماشین‌آلات موردنیاز داده می‌شود.

سیجانی گفت:‌ ثبت پهنه‌های اکتشافی ازجمله پهنه حوض سلطان برای اکتشاف مس توسط شرکت ملی مس ایران، دو پهنه مشترک با استان‌های مجاور در غرب و جنوب غربی قم به مساحت ۴۵۰ کیلومترمربع توسط سازمان ایمیدور و محدوده‌های حاصل از پهنه ژئوفیزیک جهت اکتشافات طلا و فلزات آهن توسط سازمان زمین‌شناسی ازجمله فعالیت‌های صورت گرفته برای استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت معادن استان قم است.

وی بیان کرد: به هراندازه بتوانیم فرآوری محصولات معدنی استخراج‌ شده را در کنار معادن انجام دهیم، درآمد استان از این حوزه مهم اقتصادی را افزایش داده‌ایم و در همین راستا به دنبال جذب سرمایه‌گذاران برای احداث واحدهای فرآوری در کنار معادن با رعایت اصول زیست‌محیطی هستیم.

وی ادامه داد: درحال حاضر با نظر مثبت مسئولان ارشد استان، امکان توسعه میزان سرمایه‌گذاری و افزایش فرصت‌ اشتغال در بخش معادن قم با مشارکت بخش خصوصی فراهم‌شده است و می‌توان آن را به‌عنوان یکی از مطلوب‌ترین حوزه‌های سرمایه‌گذاری در سطح استان معرفی کرد.
انتهای پیام/
http://www.qomefarda.ir/20140
اخبار مرتبط

نظرات شما