محافظ حضرت امام خمینی(ره):

روز رحلت حضرت امام غمگین‌تر روز قم بود

موسوی محافظ حضرت امام خمینی با اشاره به اینکه روز رحلت حضرت امام غمگین‌تر روز قم بود گفت: به علت حرکت جمعیت بالای مردم برای شرکت در مراسم رحلت امام اتوبان قم تهران بسته شد تاجایی که مردم خودروها را در 50 کیلومتری پارک می‌کردند و بقیه راه را پیاده می‌رفتند.

سید جواد موسوی محافظ حضرت امام خمینی(ره) ضمن تسلیت سالگرد رحلت حضرت امام در گفتگو با خبرنگار قم فردا، اظهار کرد: قم از گذشته خواستگاه و دوستدار اهل بیت پیامبر بوده بعد از صدر اسلام هم قم به خاطر موقعیتی که داشت محل تربیت علما و روحانیون بود ترویج علم و دانش بود و مردم قم با سلسله روحانیت یک انس بخصوصی داشتند.

وی گفت: هنوز وقتی یاد روزی که خبر رحلت امام را اعلام کردند می افتم اشک در چشمانم جمع می شود غم سنگین رحلت امام را در طول عمرم تجربه نکرده بودم روز رحلت امام شهر قم غرق در ماتم و عزا بود و قم غمگین روز خود را سپری می‌کرد.

محافظ حضرت امام خمینی(ره) ادامه داد: حال و هوای قم در آن ایام قابل توصیف نیست مردم بزرگ‌ترین عزیز خود را از دست داده بودند و در فراق آن عزاداری می کردند چهره شهر قم غمگین و متأثر بود.
موسوی خاطرنشان کرد: احساس آن روز مردم قم در بیان نمی گنجد مردم قم علاوه بر اینکه امام خود را از دست داده بودند سالها همجوار ایشان در قم بودند حضرت امام زمانی که در قم ساکن بودند با مردم قم بسیار مانوس بودند.

وی تصریح کرد: امام به قم خیلی علاقه داشتند و بعد از انقلاب هم به قم آمدند اما اجباراً به خاطر بیماری ساکن جماران شدند.

محافظ حضرت امام عنوان کرد: مردم قم در برگزاری مراسم رحلت حضرت امام سنگ تمام گذاشتند و خداوند به مردم صبر این را داد تا رحلت امام خمینی را تحمل کنیم.

موسوی با اشاره به اینکه بیشتر قمی های زیادی در مراسم رحلت و خاک‌سپاری حضرت امام شرکت کردند گفت: به علت حرکت جمعیت بالای مردم برای شرکت در مراسم رحلت امام در روز رحلت مسیر اتوبان قم تهران بسته شد تا جایی که مردم خودروها را در 50 کیلومتری پارک می کردند و بقیه راه را پیاده می رفتند.

وی ادامه داد: مشایعت آخر مردم با امام خمینی(ره) در تاریخ بی نظیر بود و ماندگار شد.

موسوی تأکید کرد: امام خمینی(ره) متقابلاً ارتباط و حس ویژه ای به مردم قم داشت و به حاج احمد آقا سفارش کرده بود محافظان بیت از قمی ها باشد البته ایشان نسبت به همه پاسدارها لطف و مهربانی داشت اما بچه های قم را ویژه قبول داشت.

محافظ حضرت امام بیان کرد: به خاطر برخی مسائل امنیتی گروه های که از قم بودند از فیلترهای مختلفی عبور کرده بوده به همین خاطر برای امام و بیت امام قمی ها قابل اعتمادتر بودند زیرا آن زمان بحث نفوذی ها و تروها بسیار زیاد شده بود.انتهای پیام/170
http://www.qomefarda.ir/20143
اخبار مرتبط

نظرات شما