نائب‌رئیس مجمع‌عمومی جامعه‌مدرسین حوزه‌علمیه قم:

مقابله و مبارزه با استبداد و استکبار از محورهای اصلی خط امام است

حجت الاسلام بنیادی استاد حوزه با اشاره به اینکه دیپلماسی مستقل و روابط بین‌الملل بر اساس عزت از ویژگی ها امام بود، گفت: مقابله و مبارزه با استبداد و استکبار از محورهای اصلی خط امام است.

 حجت الاسلام و المسلمین حسین بنیادی استاد حوزه در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به مبارزات امام خمینی(ره) با استبداد و استکبار، اظهار داشت:  احاطه حضرت امام به ارتباط میان رژیم دست‌نشانده پهلوی و قدرت‌های خارجی و وابستگی به ابرقدرت‌ها و چپاولگران منابع و منافع کشورهای اسلامی و افشاگری ایشان در موارد مختلف، باعث عصبانیت رژیم طاغوت و دولت‌های زورگو شده بود، امام راحل تا آخرین روزهای عمر شریفشان آثار وابستگی حکومت‌های قبل و خطرات و اعمال مخرّب قدرت‌های خارجی با کشورهای اسلامی و کشور عزیزمان را بیان می‌کردند.
وی ادامه داد:  در حقیقت استبداد و استکبار دو جریان سرکوبگر می‌باشند که نتیجه عملشان‌ استعمار ملت‌هاست، امام خمینی قدس‌سره در قیام تاریخی خود ملل مسلمان را از دام استعمار مطلع کردند، استعماری که در هر دوره و زمانی شکلی جدید و ابزاری نو دارد، این اعلام‌خطر برای کشورهای رفاه‌زده و چشم‌دوخته به غرب، هنوز هم عامل نجات آنان خواهد بود تا از عاملیت، دست‌نشاندگی و تاراج اموالشان، نجات پیدا کنند.

دیپلماسی مستقل و روابط بین‌الملل بر اساس عزت از ویژگی ها امام بود
نائب‌رئیس مجمع‌عمومی جامعه‌مدرسین حوزه‌علمیه قم خاطرنشان کرد: ملت بزرگ ایران آن روز ندای حق‌خواهی و استقلال‌طلبی امام خمینی قدس‌سره را با تمام وجود درک کرد و با اعتماد به رهبر و مقتدای خویش، راه آزادگی از قید استبداد و ستم استکبار را پیش گرفت تا امروز از آنان به‌عنوان آزادترین ملت جهان نام‌برده شود، دیپلماسی مستقل و روابط بین‌الملل بر اساس عزت و حکمت ثمره‌ی تیزبینی کم‌نظیر آن امام عزیز می‌باشد.
وی ابراز داشت: رهبری در نظام پیشرفته اسلامی بر اساس اصل مترقی ولایت مطلقه فقیه می‌باشد. برای درک عظمت این جایگاه بایستی معنای ولایت و معنای مطلقه بودن آن را فهمید، باید ادله و مضامین والا و فوق‌العاده‌ی رهبری را شناخت تا بفهمیم نقش و رسالت امام در اندیشه اسلامی و منابع دینی‌، صرفاً مدیریت مادی جامعه نمی‌باشد.

نخبگان حوزوی جایگاه ولایت فقیه را بهتر معرفی کنند
حجت الاسلام بنیادی افزود: باید نخبگان حوزوی و دانشگاهی در شناساندن جایگاه ولایت‌فقیه به ملت‌ها به‌ویژه جوانان عزیز تلاش بیشتری داشته باشند. مهم‌ترین رکن انقلاب اسلامی، ولایت‌فقیه است .
وی عنوان داشت:  امام خمینی قدس‌سره علاوه بر پایه‌ریزی جامع و نگاهی ژرف به اصل ولایت‌فقیه، مبادی نظری و مبانی فکری ولایت مطلقه فقیه را استحکام بخشیدند تا آثار اطاعت و پیروی از ولایت‌فقیه و حاکمیت اسلام در ترقی و تعالی جامعه بیش از همه‌چیز نمایان‌تر باشد.

رسیدن به اهداف و آرمان ها با تبعیت از ولایت فقیه
این استاد درس خارج حوزه علمیه قم در خاتمه اضافه کرد: اطاعت و تبعیت از ولایت مطلقه فقیه هموار موجب سربلندی، موفقیت و رسیدن به اهداف و آرمان‌ها می‌شود.


انتهای پیام/
http://www.qomefarda.ir/20145
اخبار مرتبط

نظرات شما