رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم:

پیشنهاد تعطیلی یک هفته ای صنوف پرخطر در قم داده شده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: پیشنهاد تعطیلی یک هفته ای صنوف پرخطر بر اساس دستورالعمل ستاد ملی کرونا برای به حداقل رساندن چرخش ویروس داده شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، محمدرضا قدیر ظهر سه شنبه در جلسه ویژه ستاد پیشگیری، کنترل و مبارزه با کرونا ویروس، با بیان اینکه در اسفندماه سال گذشته در پیک کرونا روزانه ۱۶۰ نفر بستری شدند، افزود: روز گذشته در قم ۱۲۰ نفر بستری داشتیم که این یک زنگ خطر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه آی سی یو بیمارستان‌ها کاملاً پر شده و برخی بیماران خدمات ویژه را در اتاق‌های معمولی می‌گیرند، افزود: تمامی تجمعات باید تعطیل شوند و مخالف برگزاری هرگونه تجمع حتی در اماکن باز هستیم.

وی با تاکید بر اینکه باید مسئولان استان جلوی این فاجعه را بگیرند، تصریح کرد: کنترل کرونا فقط در دست دانشگاه علوم پزشکی نیست و تمام نهادها و سازمان‌ها باید کمک کنند.

قدیر با بیان اینکه اگر به ازای هر صد هزار نفر سه نفر بیمار بستری داشته باشیم شرایط ما قرمز می‌شود، افزود: روز گذشته به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ۴ برابر این عدد یعنی ۱۲ نفر بستری داشتیم که این وضعیت استان ما را فوق قرمز می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه نیازمند کمک نیروهای جهادی هستیم، اظهار داشت: بیمارستان‌های غیردولتی نیز باید آماده باشند تا در صورت نیاز از ظرفیت آنها استفاده کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه پیشنهاد یک هفته تعطیلی صنوف پرخطر بر اساس دستورالعمل ستاد ملی به منظور حداقل رساندن چرخش ویروس در استان داده شده است، افزود: امیدواریم مسئولان استان در این خصوص همکاری لازم را داشته باشند.

قدیر بیان کرد: دو بیمارستان کامکار و فرقانی کاملاً به بیماران کرونایی اختصاص داده شده است و بیمارستان امیرالمومنین (ع) نیز در اختیار بیماران کرونایی است و بیمارستان امام رضا (ع) نیز در آمادگی کامل به سر برده تا در صورت نیاز برای بستری بیماران کرونایی فعال شود.


انتهای پیام/


http://www.qomefarda.ir/20326
اخبار مرتبط

نظرات شما