تحلیلگر بورس و بازار سرمایه:

سرمایه گذاران با دید بلند مدت وارد بازار سرمایه شوند

رجب زاده، تحلیلگر بورس و بازار سرمایه با اشاره به اینکه هیچ بازاری پویاتر و پربازده تر از بازار سرمایه نیست، گفت: سرمایه گذاران با دید بلند مدت وارد بازار سرمایه شوند و انتظارات معقول داشته باشند.

 فرزین رجب زاده مدرس بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به جایگاه بازار سرمایه در سبداقتصادی خانواده ها، اظهار داشت: بازار سرمایه هم اکنون یکی از اولویت های اصلی ارکان نظام است.
وی ادامه داد: امروز دولت به دنبال این است که مردم را با بازار سرمایه و جذابیت های آن آشنا کند.
تحلیلگر بورس و بازار سرمایه ابراز داشت:  زمانی بانک های ما با نرخ سود با یکدیگر رقابت می کردند و در آن زمان به دلیل تبلیغات و قرار دادن جوائز مختلف سپرده گذاری در بانک ها برای مردم جذابیت فراوانی داشت ولی مدت هاست که از آن جوائز و رقابت تنگاتنگ در بین بانک ها خبری نیست و حکومت عملا به دنبال آشنایی مردم با بازار سرمایه است.
وی عنوان داشت: مردم هم در این زمینه به خوبی درک می کنند که باید سرمایه به سمت تولید و رونق سوق داده شود.
رجب زاده خاطرنشان کرد: در حال حاضر رقابت تنگاتنگی بین شرکت های خصوصی برای وارد شدن به بازار سرمایه وجود دارد. این بازار می تواند رونق و تولید را به بازار برگرداند و مردم هم می توانند در این مسیر سهمی داشته باشند.
وی با اشاره به آزادسازی سهام عدالت، گفت: آزاد سازی سهام عدالت خبر خوبی برای بازار سرمایه بود چرا که با آزاد سازی سهام عدالت این چراغ سبز از سوی دولت به مردم داده شد که همچنان از بازار سرمایه حمایت خواهد شد.
این کارشناس بازار سرمایه افزود: مردم مطمئن باشند هیچ بازاری پویاتر و پربازده تر از بازار سرمایه نیست.
وی در ادامه توصیه هایی برای کسانی که تازه به بازار سرمایه ملحق شده اند کردو گفت: کسانی که می خواهند وارد بازار سرمایه شوند توصیه می کنم حتما برای وارد شدن به بازار سرمایه قرض و یا وام نگیرند و همچنین نیازی به فروختن ملک و املاک نیست.
رجب زاده ادامه داد: بازار سرمایه بازار پر ریسکی است و خیلی سریع نسبت به هیجانات واکنش منفی و یا مثبت نشان می دهد، البته در تمام بازار های مالی دنیا این موضوع وجود دارد.
وی خاطرنشان کرد: همچنین توصیه می کنم اگر علم کافی نسبت به بازار سرمایه ندارید حتما از صندوق های سرمایه گذاری استفاده کنید که در خود سایت بورس این صندوق ها معرفی شده است.
این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه سرمایه گذاران به دید بلند مدت وارد بازار سرمایه شوند، افزود:  امروز انتظارات غیرمعقول، آفت و بلای جان سرمایه دارانی که تازه وارد بازار سرمایه می شوند است.
وی افزود: تازه واردها به بازار سرمایه انتظار دارند در یک زمان مشخص، درصد مشخصی را به عنوان سود دریافت کنند که این تفکر اشتباه است.
رجب زاده تاکید کرد: در بازار سرمایه وقتی سهمی را می خرید باید اجازه بدهید تا رشد کند و انتظارات معقولی داشته باشید؛ امروز با تورمی که در کشور رخ داده است هیچ جایی امن تر از بازار سرمایه نیست به شرط این که در قیمت های مناسب سهام را خریداری کنید .
وی ابراز داشت: شاید سهامی در بازار سرمایه در کوتاه مدت به ضرر برسد اما شک نکنید در بلند مدت به سود های خوبی خواهید رسید فقط کافی است هیجانات را کنترل  و سهم های مناسب را در زمان مناسب خریداری کنید.


انتهای پیام/160
http://www.qomefarda.ir/20353
اخبار مرتبط

نظرات شما