مدیر عامل سازمان آتش نشانی قم:

تعداد ایستگاه های آتش نشانی قم در حد استاندار جهانی است/قم جزء چهارکلان شهر کشور در ساختمان های بلند مرتبه

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم با اشاره به اینکه قم در بین چهار کلان شهر کشور در ساختمان های بلند مرتبه قرار دارد، گفت: قم تنها کلانشهری است که از نظر تعداد ایستگاه آتش نشانی به استاندارد جهانی رسیده است.

عباس جعفری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا با اشاره به اینکه سازمان آتش نشانی قم تا سال ۹۲، ۱۷۰ نیروی آتش نشان داشت، اظهار داشت: امروز این آمار به ۴۷۰ نفر آتش نشان رسیده است.
وی ادامه داد: در حال حاضر ۶۰ نفر هم در حال گذراندن آموزش های آتش نشانی هستند که تا دوماه آینده به عنوان آتش نشان فعالیت خود را آغاز ‌کنند.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم با اشاره به استاندارهای جهانی ایستگاه های آتش نشانی در شهر، گفت: بر اساس استاندارد های جهانی در شهر‌ها باید به ازای هر  ۵۰ هزار نفر جمعیت یک ایستگاه آتش نشانی وجود داشته باشد.
وی افزود: در حال حاضر ۲۴ ایستگاه آتش نشانی در شهر قم در حال فعالیت است که از لحاظ ایستگاه های آتش نشانی در وضعیت مطلوبی قرار دارد.
جعفری اضافه کرد:  قم تنها کلانشهری است که از نظر تعداد ایستگاه آتش نشانی به استاندارد جهانی رسیده است.
وی از آغاز ساخت ایستگاه مرکزی آتش نشانی در ماه جاری در بلوار پیامبر اعظم خبر داد و گفت: این ایستگاه به مساحت ۲۸ هزار متر مربع با تجهیزات مدرن با هزینه‌ای بالغ بر ۲۵۰ میلیارد تومان ساخته خواهد شد.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم با اشاره به وجود ساختمان های بلند مرتبه در شهر قم و لزوم پیش بینی امکانات اطفای حریق در آن گفت: قم از لحاظ وجود ساختمان های بلند مرتبه ،جزء 4 شهر اول کشور است.

وی خاطرنشان کرد: سازمان آتش نشانی امکانات لازم را برای اطفای حریق این ساختمان‌ها پیش بینی و در اختیار ساکنان آن قرار داده است.

انتهای پیام/160


http://www.qomefarda.ir/20561
اخبار مرتبط

نظرات شما