معاون امور بازرگانی وتوسعه تجارت خارجی سازمان صمت:

هیچ گونه کمبودی در کالای اساسی نداریم/کاهش قیمت مرغ با ورود 250تن مرغ به بازار

امیر حسین پروان با اشاره به کاهش قیمت مرغ با ورود 250تن مرغ منجمد به بازار، گفت: هیچ گونه کمبودی در کالای اساسی در استان نداریم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، امیر حسین پروان پیش از ظهر امروز در نشست خبری رئیس سازمان صمت استان بااشاره به اینکه استان قم در تامین کالاهای اساسی یکی از استان‌های موفق بوده است، گفت: : علی رغم تعطیلی واحدهای تولیدی، به دلیل ذخایر لازم هیچ گونه کمبودی در کالاهای اساسی در ایام کرونا وجود نداشت.
رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صمت قم گفت: در سه ماهه نخست سال از سوی وزارتخانه فقط در ماه مبارک رمضان و در خصوص برنج و شکر تخصیص کالایی صورت گرفت و بسیار بیشتر از مقدار تخصیصی از وزارتخانه کالا توزیع شد.
پرهام با تاکید بر اینکه در تامین برنج و کالاهای اساسی هیچ گونه کمبودی وجود نداشته است، اظهارکرد: این کالاها به قیمت مصوب به دست مصرف کننده رسید.
وی با بیان اینکه در سه ماه گذشته کاهش قیمت مرغ را داشتیم، عنوان کرد: اما در افزایش قیمت بهانه مرغداران افزایش قیمت نهاده ها و عدم رسیدن مواد لازم از سوی جهادکشاورزی بود.

 معاون امور بازرگانی وتوسعه تجارت خارجی سازمان صمت  ابراز کرد: قیمت مرغ با تلورانس 1 و نیم درصدی بسته شد که در مقایسه با سایر استان ها افزایش قیمت پایین تری داشته ایم.
پروان اضافه کرد: در تولید مرغ منجمد دو محموله 100 و 150 تنی با قیمت 13 هزار و 500 تومان تامین شده و ورود این محموله به بازار به تعدیل قیمت مرغ کمک خواهد کرد.
وی ابراز داشت: از ابتدای سال جاری ۲ هزار و ۹۰۰ تن برنج، ۳ هزار تن شکر، بیش از هزار تن قند و ۱۲۲ تن گوشت قرمز در قم توزیع‌ شده‌است.
پروان اضافه کرد: در ماه رمضان ۷۸۷ تن برنج به قم اختصاص‌ یافته بود که عملکرد قم سه برابر این رقمی تخصیصی بوده‌است.

انجام 24هزار مورد بازرسی از بنگاه های اقتصادی در سال جاری
همچنین در ادامه این نشست احمدرضا سمیعی بیان کرد: هر اتفاقی که در بازار رخ می‌دهد، نخستین نگاه مردم و مسئولین مربوطه به بخش بازرسی و نظارت معطوف می شود.
وی افزود: ما اگر در تامین و عرضه نتوانیم به میزان نیاز عمل کنیم، در بازار دچار نوسانات قیمت می شویم و این امر نیازمند ورود جدی تر دستگاه های تنظیم بازار است.
معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: گرانی کالا بحثی است که باید دستگاه های متولی درباره آن برنامه ریزی کنند، اما وظیفه ما برخورد با گرانفروشی است تا اجحافی در حق مصرف کننده صورت نگیرد.
سمیعی نسب ادامه داد: در تغییرات نرخ ارز و بنزین در حوزه بازرسی نظارت سختی های بسیاری ایجاد شد و با موارد بالای احتکار مواجه شدیم.
وی یادآور شد: اینکه یک مرغدار پایین تر از قیمت مصوب به فروش محصولات خود بپردازد، موجب می شود که متضرر شود، در مرحله بعد در بخش تامین نهاده به کمبود اعتبار مواجه می شود که برای پر کردن این خلاء مجبور است به گرانفروشی مرغ دست بزند و در نهایت مصرف کنند متضرر می شود.
معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت استان قم گفت: در سه ماهه نخست سال جاری 24 هزار و 57 مورد از بنگاه های اقتصادی استان بازرسی انجام شده که هزار و 459 پروند تشکیل شد.انتهای پیام/160


 
http://www.qomefarda.ir/20776
اخبار مرتبط

نظرات شما