با صدور بیانیه هایی صورت گرفت؛

واکنش صریح مراجع عظام و علما به اهانت گستاخانه رئیس جمهور فرانسه به ساحت مقدس حضرت محمد(ص)

مراجع عظام تقلید و علما با صدور بیانیه هایی ضمن محکوم کردن اقدام گستاخانه رئیس جمهور فرانسه در اهانت به ساحت مقدس حضرت محمد(ص) خواستار واکنش همه کشورهای مسلمان شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،اقدام زشت و تحریک آمیز امانوئل مکرون در حمایت از انتشار تصاویر موهن از پیامبر اسلام(ص) با واکنش مراجع عظام تقلید و علما روبرو شده است.

نقشه های ترسیم شده در اندیشکده های صهیونیستی دیگر جواب نمی دهد


آیت الله نوری همدانی در بیانیه ای ضمن محکوم نمودن اقدام وقیحانه رئیس جمهور فرانسه در اهانت به ساحت قدسی پیامبر اسلام(ص) از مسلمانان جهان خواست با حفظ وحدت و همبستگی این جنایت را محکوم کنند و اهانت کنندگان را مورد تحریم قراردهند.
متن بیانیه این مرجع تقلید به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
یرِیدُونَ لِیطْفِؤُا نُورَ الله بِأَفْواهِهِمْ وَاللهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کرِهَ الْکافِرُونَ؛کافران می‌خواهند تا نور خدا را به گفتار باطل ( و طعن و مسخره) خاموش کنند و البته خدا نور خود را هر چند کافران خوش ندارند کامل و محفوظ خواهد داشت. (صف/۸)
اهانت به ساحت مقدس پیامبراعظم صلی الله علیه واله و قرآن کریم موجب تأسف و تأثر عمیق هر انسان آزاده و موحدی است
این روزها شاهد بدترین نوع کینه توزی دشمنان نسبت به جامعه اسلامی و پیامبراکرم و قرآن کریم می باشیم
آنچه قطعی و روشن است آن است که قرآن کریم کتاب سعادت بشریت است و هرانسانی که آن را بخواند مسیرعزت و رستگاری و ظلم ستیزی را می یابد وآشنای با سیره نبوی کرامت انسانی وحقیقت را می آموزد.
از این رو عده ای انسانهای بی خرد و کج اندیش بر این باورند که می توانند با اهانت به این مقدسات مسیرحق و بیداری انسانها را به نفع خودتغییر دهند.
اما غافل از آن هستند دیگراین نقشه های ترسیم شده دراندیشکده های صهیونیستی جواب نخواهد داد و حقیقت آشکار خواهد شد.
و آنچه قابل توجه است این افراد پایبند به اخلاقیات و توصیه های پیامبران عزیز ادیان دیگرهم نیستند و فقط برای تمایلات شخصی خودمی کوشند.
 از دولت و رئیس جمهور فرانسه می خواهیم دست از این رفتار وقیحانه بردارد و مسلمانان درهرکجای جهان هستند با وحدت و همبستگی خوداین جنایت رامحکوم کنند
و این اهانت کنندگان را مورد تحریم قراردهند.
اینجانب ضمن محکوم کردن این اهانت ازمجامع بین المللی خصوصا کشورهای اسلامی می خواهم واکنش سریع نسبت به این موضوع داشته باشند.

بهانه آزادی در غرب نباید موجب اهانت به مقدسات ادیان ابراهیمی (ع) شود


آیت الله علوی گرگانی نیز با صدور پیامی اقدام زشت و نابخشودنی رئیس جمهور فرانسه را محکوم کردند.
متن بیانیه این مرجع تقلید بدین شرح است:

بسمه تعالی

قال الله تعالی « قد بدت البغضاء من افواههم و ما تخفی صدورهم اکبر»

بار دیگر سخنان رئیس جمهور فرانسه آقای مکرون در حمایت از اهانت به پیامبر رحمت و محبت حضرت محمد صلی الله علیه و آله چهره واقعی آنان را در اسلام ستیزی بر ملا ساخت.

 دنیای غرب و کشورهای اروپایی که استقبال مردم جهان مخصوصا ملتهای اروپا را به اسلام مشاهده کرده و خود را از مبارزه منطقی با این دین متین و الهی عاجز میدانند، متمسک به هر وسیله ای شده تا چهره این دین را در نزد عموم مردم مخدوش کنند.

گاهی با حمایت از گروههای تکفیری و گمراه و میدان دادن به آنان در نشان دادن چهره خشن از اسلام و گاهی نیز با تمسخر و اهانت به مقدسات اسلامی همچون قرآن کریم و پیامبر رحمت حضرت محمد صلی الله علیه و آله تلاش در دور کردن مردم از تعالیم الهی این دین دارند.

قطعا آنچه را که استکبار جهانی برای مبارزه با اسلام در ذهن می پروراند محقق نخواهد شد و نقشه های آنان نقش بر آب می شود.

اینجانب جسارت رییس جمهور فرانسه به پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله را محکوم میکنم و بهانه آزادی بیان در غرب نباید موجب اهانت به مقدسات ادیان ابراهیمی علیه السلام شود.

امید است خداوند متعال ملت های مستضعف جهان را از چنگال استکبار جهانی خلاص گرداند و فرج واقعی را محقق فرماید.

وزارت خارجه جدی پیگیری کند


جامعه مدرسین حوزه های علمیه نیز با صدور پیامی این اقدام را محکوم کرد،  در این پیام آمده است:
بسم الله الرحمن الرحیم
سخنان هتاکانه و جاهلانه رئیس جمهور فرانسه  و اصرار این مقام فرانسوی بر ادامه اهانت و حرمت شکنی علیه ساحت منور و مکرم پیامبر اعظم ( صلی الله علیه وآله) بار دیگر اوج نابخردی و عقب ماندگی مدعیان عقلانیت  و اندیشه را آشکار  کرد.
این جسارت ها  گرد و غباری بیش  نیست و بر آستان خورشیدوار   و نورانیت جاودان آن حضرت اثری نخواهد  داشت.
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن ابراز انزجار  مجدد نسبت به اباطیل و گزافه گویی  های مقامات فرانسوی اعلام می دارد : جهان اسلام در مقابل  هتاکی ها و جسارت  های علیه مقدسات اسلامی آرام نخواهد گرفت وهتاکان را پشیمان خواهد کرد. از نهاد های حقوقی جهان اسلام  می خواهیم طرحی برای صیانت از ساحت قدسی انبیاء عظام  ارائه وتنظیم  کنند و همچنین  دولت های  اسلامی  نیز تحریم سیاسی و اقتصادی و کاهش سطح روابط با هتاکان و ممنوع کردن فعالیتهای تجاری شرکت های فرانسوی را کلید بزنند  و اجرایی کنند.
از وزارت خارجه  و دستگاه دیپلماسی  خواستاریم با جدیت تمام تا حصول محکومیت حقوقی و قضایی  مقامات فرانسوی  پیگیری کنند.

اقدام رئیس جمهور فرانسه دشمنی آشکار با اسلام است


آیت الله  محمدجواد فاضل  لنکرانی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در درس خارج خود نسبت به اقدام بی شرمانه رئیس جمهور فرانسه در اهانت به ساحت قدسی پیامبر اسلام(ص) واکنش نشان داد و آن را دشمنی آشکار با اسلام دانست.
متن سخنان رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) به این شرح است:
خداوند وعده داده است که نور خودش و نور اسلام عزیز را جهانی می‌کند
این حادثه ناگواری که این روزها همه مسلمین را جریحه‌دار کرده، حمایت رئیس جمهور فرانسه از اهانت کنندگان به پیامبر اکرم(ص) است. در گذشته این اهانت‌ها توسط بعضی از اشخاص یا روزنامه‌نگارها به بهانه آزادی بیان مطرح می‌شد، البته همان وقت هم انسان‌های دقیق و فهیم باورشان بر این بود که این حرکت شخصی نیست، این یک حرکت تشکیلاتی و دولتی است، ولی آن افراد به عنوان شخص خودشان اهانت می‌کردند به اسلام، به مقدسات اسلام، به شخصیتی که در عالم نظیری برای او ، در میان اولین و آخرین نیست، اما دولت‌ها می‌گفتند اینها اشخاص هستند و ما نمی‌توانیم کاری کنیم.
اما امروز رسماً و علناً خود دولت‌ها به میدان آمده‌اند و رئیس جمهور فرانسه به صورت خیلی آشکار از این اهانت کنندگان حمایت می‌کنند، در زمانی که مسئله هفته وحدت در میان است، ایام ولادت با سعادت پیامبر اکرم(ص) است، اینها همه حساب شده است، درون تشکیلات امنیتی کفار و استکبار تمام اینها حساب شده است و اینها دارند نشان می‌دهند که این دولت‌های اروپایی همه‌شان به این مراکز امنیتی صهیونیزم مرتبط هستند. امروز خود این رؤسا، رئیس جمهور خبیث فرانسه رسماً از اهانت کنندگان به پیامبر اکرم حمایت می‌کند آن هم در لوای آزادی بیان.
توهین، خصوصاً توهین به مقدسات یک امر قبیح از نظر عقلاست، اهانت یک امری است که هم عقل و هم دین، همه او را تقبیح می‌کنند و واقعاً این تعبیری که مسئولان ما برای این شخص ذکر کردند که این حرکت ناشی از بی‌خردی اوست، ناشی از سستی عقل اوست، این تعبیر خیلی صحیحی است، یک رئیس جمهور وقتی ضعف عقلی دارد، این گونه حرفها را می‌زند، البته کنار این ضعف عقلی خباثت، دشمنی، هم وجود دارد یعنی کاملاً نشان می‌دهد که اینها دشمن اسلام، پیامبر(ص) و مسلمین هستند. امروز همه مسلمانان در عالم به خوبی باید به این مسئله پی ببرند که اسرائیل و اذناب اسرائیل که این رؤسای کشورهای اروپایی از اذناب اسرائیل هستند اینها دشمن اسلام و مسلمین هستند، اینها بنای بر برخورد با اسلام و مسلمین دارند، البته اینها نگرانند، اینها در اضطراب قرار گرفتند، اسلام رو به رشد است، خودشان اعلام کردند در سال ۲۰۵۰ در همین فرانسه یک سوم از مردم مسلمان خواهند بود، فکر می‌کنند که با این گونه حرکات مذبوحانه می‌توانند جلوی رشد اسلام و جلوی رشد حقیقت را بگیرند، اما باید به آنها گفت این حرکات شما سبب می‌شود که قبل از ۲۰۵۰ اسلام اروپا و غرب را بگیرد و ما چنین امیدی را داریم و بدانند این محقق خواهد شد، بدانند که این سنت الهی که اسلام آرام آرام فراگیر بشود و عالم را فرا بگیرد.
«یریدُونَ لِیطفعوا نُورَ اللّهِ بافواهِهِمْ وَاللّهُ مُتِمَّ نُورهِ» خداوند وعده داده است که نور خودش و نور اسلام عزیز را جهانی می‌کند.
در هر صورت ما به سهم خودمان اولاً از مسلمین غیور دنیا که به خیابان‌ها ریختند، فریاد زدند و محکوم کردند واقعاً تشکر می‌کنیم و ثانیاً این کار را تقبیح می‌کنیم و دولت ما باید رسماً به آنها بگوید که چنین حرفی اعلام دشمنی با ماست، نه اینکه حالا یک اهانتی شده و باید محکوم بشود، این را باید در عنوان دشمنی قرار بدهند، غیر از این عنوان، عنوان دیگری ندارد و از مسئولین نظام جمهوری اسلامی خصوصاً مسئولین وزارت خارجه انتظار داریم که برخورد خیلی قوی کنند. ایران باید در خط مقدم چنین حرکت‌هایی باشد. ایران به برکت نظام جمهوری اسلامی باید در خط مقدم دفاع از اسلام در همه نقاط دنیا باشد. حوزه‌های علمیه، فضلا، همه قطعاً قلوبشان از این اهانت جریحه‌دار شده و آرام نخواهند نشست و امیدواریم که اینها سبب بشود بر اینکه ملت‌های غیر مسلم بیشتر به اسلام توجه کنند و هر چه تعداد مسلمان‌ها در عالم زیادتر بشود شکست دشمنان اسلام آشکارتر می‌شود ان شاء الله.

اهانت وقیحانه رئیس جمهور فرانسه هدفی جز لاپوشانی ناکارآمدی‌های مکاتب غربی ندارد


آیت‌الله سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس و نماینده ولی‌فقیه در استان قم، با صدور پیامی اهانت رئیس جمهور فرانسه به ساحت مقدس پیامبر اسلام صلی‌الله علیه و آله را محکوم کرد که متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
یرِیدُونَ لِیطْفِؤُا نُورَ الله بِأَفْواهِهِمْ وَاللهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کرِهَ الْکافِرُونَ (سوره مبارکه صف آیه ۸)
اهانت وقیحانه رئیس‌جمهور فرانسه که نشأت گرفته از سیاست‌های رذیلانه و اسلام‌ستیز صهیونیسم است قطعاً هدفی جز لاپوشانی ناکارآمدی‌ها و ضعف‌های شدید مکاتب غربی و نظام رو به افول و اضمحلال استکبار جهانی ندارد. بی‌تردید مکر امثال مکرون بر خودش و امثال خودش بازخواهد گشت که خداوند متعال می‌فرماید: وَمَکَرُواْ وَمَکَرَ اللّهُ وَاللّهُ خَیْرُ الْمَاکِرِین!
اینک امت اسلام در آستانه هفته وحدت و در ماه ربیع المولود با حفظ اتحاد و برادری که بزرگترین پشتوانه محور مقاومت در پرتو حکمت ولایت است، بیش‌ازپیش انزجار خویش را از دشمنان قسم‌خورده پیامبر اسلام نشان داده و بار دیگر پشیمانی را تنها دستاورد استکبار خواهند کرد.
امید است حوادث پی‌درپی دوران، نویدبخش ظهور سریع تر منجی عالم بشریت بوده و این گردنه سخت و پر فتنه تاریخ، با آمدن موعود تمام ادیان حضرت صاحب العصر و الزمان عجل الله تعالی فرجه الشریف به سکون و آرامش پس از طوفان مبدل گردد.


انتهای پیام/110


http://www.qomefarda.ir/21320
اخبار مرتبط

نظرات شما