موسسه حسابداری خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

مشکلات حسابداری خواه ناخواه وجود دارند. هرگز گمان نکنید که به راحتی می‌توان از کنار این مشکلات گذشت. این امر موجب می‌شود که در آینده حجم مشکلات بیشتر شود و کسب‌وکار شما به سمت نابودی کشیده شود. اگر به دنبال آن هستید که به جای فرار از مشکلات آن‌ها را برطرف کنید، بهتر است به فکر راه چاره باشید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،
مشکلات حسابداری خواه ناخواه وجود دارند. هرگز گمان نکنید که به راحتی می‌توان از کنار این مشکلات گذشت. این امر موجب می‌شود که در آینده حجم مشکلات بیشتر شود و کسب‌وکار شما به سمت نابودی کشیده شود. اگر به دنبال آن هستید که به جای فرار از مشکلات آن‌ها را برطرف کنید، بهتر است به فکر راه چاره باشید. به نظر شما چه راه‌حل‌هایی در این خصوص وجود دارد؟

مدیران یک کسب‌وکار برای این‌که بتوانند در مشاغل خود موفق‌تر عمل کنند، نیازمند یک موسسه حسابداری معتبر هستند. به این ترتیب آ‌ن‌ها می‌توانند از خدمات مالی این مجموعه نهایت استفاده را داشته باشند. یک شرکت حسابداری معتبر می‌تواند به واسطه تجربه و توانایی زیادی که دارد در استخدام حسابدار مجرب و هم‌چنین انجام امور مالی و حسابداری به میزان زیادی به کسب‌وکارها کمک کند. اما حال سوال مهم این‌جاست که یک موسسه حسابداری خوب از چه ویژگی‌هایی برخوردار است؟
ویژگی‌های مهم یک موسسه حسابداری معتبر
یک موسسه و شرکت حسابداری باید چندین ویژگی داشته باشد تا بتوانیم به آن لقب معتبر و باکیفیت بدهیم. در ادامه این ویژگی‌ها را مرور می‌کنیم.
•             سابقه خوب: این گزینه اولین موردی است که باید در انتخاب یک موسسه حسابداری به آن توجه کرد. برای این‌که از سوابق شرکت مطلع شوید، لازم است رزومه آن را مطالعه کنید. حتی می‌توانید این سوابق را در سایت شرکت نیز مطالعه کنید. در این سایت می‌توان فهرست مشتریان و سازمان‌هایی را که این شرکت خدمات آن‌ها را انجام داده است مشاهده کرد. به این ترتیب شما می‌توانید با این سازمان‌ها ارتباط بگیرید و از آن‌ها در خصوص کیفیت امور شرکت مذکور اطلاعات مفیدی دریافت کنید.
•             برخورداری از نیروی کار حرفه‌ای: در یک موسسه حسابداری معتبر، نیروهای کار نیز باید مهارت کافی را داشته باشند. تجربه و رزومه کاری این افراد مهم است؛ پس به این نکته نیز توجه کنید.

•             بهره‌گیری از فناوری‌های روز: باید به این نکته توجه کنید که شرکت حسابداری مذکور تا چه میزان با فناوری روز آشناست و در انجام امور خود چقدر از رایانه و سیستم‌های کامپیوتری بهره می‌برد. اگر محیط کار این مجموعه را از نزدیک بررسی کنید آن‌وقت می‌توانید به پاسخ این سوالات دست پیدا کنید. هم‌چنین با بررسی روند کاری این شرکت می‌توان از میزان استفاده از کامپیوتر در فرآیند انجام امور مطلع شد.
•             توجه به جزئیات و دقت در انجام امور: اگر مطمئن شوید که موسسه حسابداری به جزئیات اهمیت می‌دهد خیال‌تان راحت خواهد شد که کار را به دست کاردان سپرده‌اید. باید ببینید آن‌ها چه اطلاعاتی از شما می‌خواهند. این امر نشان می‌دهد که آن‌ها تا چه اندازه بر روی جزئیات تمرکز می‌کنند. به این ترتیب می‌توان تخمین زد که دقت کار آن‌ها در چه سطحی قرار دارد. در نتیجه می‌توان گفت این معیار می‌تواند به میزان زیادی نشان‌دهنده کیفیت خدمات شرکت حسابداری باشد.
•             خلاقیت و ابتکار: زمانی که شرکت حسابداری در مسیر حل مشکلات از راه‌حل‌های ابتکاری بهره می‌برد، نشان می‌دهد که در حل مسائل دشوارتر نیز می‌تواند به شما کمک کند. خلاقیت موسسه حسابداری می‌تواند یک عامل کمک‌کننده در آینده سازمان شما باشد.
•             روابط عمومی قوی: ارتباط میان موسسه حسابداری و کسب‌وکار شما باید به میزان زیادی قوی باشد. به این صورت آن شرکت بیشتر با حرفه شما آشنا خواهد شد و راه‌حل‌های بهتری را ارائه می‌دهد که این امر خود باعث می‌شود نتیجه مطلوبی از این همکاری دریافت شود.
•             برخورداری از روحیه کار تیمی:‌ زمانی که به یک موسسه مراجعه می‌کنید توقع دارید کار خود را به دست گروهی از افراد بسپارید که در نهایت هماهنگی با هم فعالیت می‌کنند.
•             تنوع خدمات: نگاهی به لیست خدمات حسابداری شرکت مذکور بیندازید. آیا تمام خدماتی که شما به آن نیاز دارید در این مرکز ارائه می‌شود؟ دقت کنید که برخی از شرکت‌های حسابداری تنها بعضی از خدمات مالی را انجام می‌دهد. پس به تطابق میان خواسته‌های خود و خدمات موسسه حسابداری توجه ویژه‌ای داشته باشید.
•             نظم و ترتیب: شرکتی خوب است که بتواند برنامه‌های خود را بر اساس نظم و ترتیب پیش ببرد. اگر این فاکتور در شرکتی دیده نشود، کیفیت خروجی کار در سطح مطلوبی نخواهد بود.
تنظیم و ارسال اظهارنامه مالیاتی
در ایران مالیات به صورت خوداظهاری محاسبه می‌شود. پیش‌تر ارسال اظهارنامه به شیوه‌های دستی انجام می‌شد اما اکنون به لطف وجود سایت سازمان امور مالیاتی این فرآیند به شیوه الکترونیک انجام می‌شود. تصور نکنید که این کار به آسانی انجام می‌شود. شخص حقیقی یا حقوقی باید از برخی موارد به طور دقیق اطلاع داشته باشد. به عنوان مثال موردی مانند سال مالیاتی باید در این اظهارنامه قید شود. این فاکتور کلیدی، شیوه محاسبه مخصوص به خود را دارد و عاملی است که میزان مالیات شما را مشخص می‌کند. پس لازم است از یک موسسه حسابداری معتبر کمک بگیرید تا در این مسیر به مشکلی برنخورید.
به علاوه ارسال اظهارنامه مدت محدودی دارد و اگر در این زمان اقدامات لازم را انجام ندهید مشمول جریمه خواهید شد یا معافیت مالیاتی در خصوص شما اعمال نخواهد شد. گاهی پیش می‌آید که به دلیل ترافیک کاری و یا عدم آگاهی مدیران یک کسب‌وکار ارسال اظهارنامه با تاخیر صورت می‌گیرد. برای جلوگیری از چنین مشکلاتی می‌توان به یک شرکت حسابداری مراجعه کرد.
بر اساس مطلب سایت شرکت حسابدرای محاسبان تلاشگر خبره ، این شرکت‌ها به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت می‌کنند و به این ترتیب تجربه زیادی در این خصوص دارند. دقت کنید که اگر مثلا به تعدیلات سنواتی مطابق دستورالعمل رسیدگی سازمان امور مالیاتی و هم‌چنین استانداردهای حسابداری توجه نشود، ممکن است اظهارنامه شما به درستی تنظیم نشود و مشکلاتی متوجه کسب‌وکارتان شود. این امر اهمیت بهره‌گیری از افراد متخصص و مراجعه به موسسه حسابداری را نشان می‌دهد.
تهیه و ثبت اظهارنامه ارزش افزوده
در ماده ۳ قانون مالیات ارزش افزوده سازمان مالیاتی کل کشور می‌توان چنین تعریفی را مشاهده کرد:
مالیات بر ارزش افزوده مالیات غیر مستقیمی است که بر تفاوت بین ارزش کالاها و خدمات عرضه شده با ارزش کالاها و خدمات خریداری یا تحصیل شده در یک دوره معین وضع می‌گردد.
درک این موضوع که آیا چنین مالیاتی به شرکت یا خدمات شما هم اختصاص پیدا می‌کند یا خیر کار افراد متخصص است. لازم است که این اظهارنامه را از طریق سامانه evat.ir تنظیم و ارسال کنید. این سامانه تحت مدیریت سازمان امور مالیاتی کشور است.
زمانی که قصد پر کردن چنین اظهارنامه‌ای را دارید، نیازمند دانش تخصصی حسابداری و مالی هستید و باید از قوانین و اصطلاحات مالیاتی به میزان قابل‌قبولی مطلع باشید. اگر در چنین سطحی نیستید به راحتی می‌توانید از یک موسسه حسابداری کمک بگیرید. این موسسات به شما کمک می‌کنند تا به آسانی اظهارنامه ارزش افزوده خود را تنظیم و ارسال کنید. اهمیت مراجعه به چنین شرکت‌هایی در این است که تخصص و تجربه آن‌ها باعث می‌شود بدون دردسر کار خود را پیش ببرید.

انتهای پیام/


http://www.qomefarda.ir/21598
اخبار مرتبط

نظرات شما