مقام اخراجی آمریکایی: ادعای تقلب در انتخابات مضحک است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، به نقل از پایگاه خبری هیل، مقام ارشد سابق امنیت سایبری فدرال آمریکا ادعا‌های مداخله عوامل خارجی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ را مضحک خواند.

کریستوفر کربس، که هفته گذشته به دلیل تائید سلامت انتخابات از سوی دونالد ترامپ اخراج شد، ادعای‌های مطرح در خصوص احتمال دستکاری نتایج انتخابات سوم نوامبر از عوامل خارجی را رد کرد. وی در واکنش به ادعا‌های حقوقی تیم ترامپ در خصوص تقلب انتخاباتی گفت: همه آرا در آمریکا شمارش می‌شود. من این ادعا را درک نمی‌کنم. در آمریکا همه آرا شمارش می‌شود. تمام.

این مقام سابق امنیت سایبری آمریکا تاکید کرد هیچ مدرکی مبنی بر دستکاری دستگاه‌های شمارش آرا از سوی عوامل وابسته به خارج وجود ندارد.

پیشتر وکیل شخصی رئیس جمهور آمریکا در ادعایی موضوع مداخله عوامل وابسته به دولت ونزوئلا در تقلب در انتخابات سوم نوامبر را مطرح کرد.

رودی جولیانی، که این روز‌ها پیگیر دعاوی حقوقی ترامپ در خصوص تقلب در انتخابات است، گفت شرکت‌های دومینیون و اسمارتمتیک در تقلب انتخاباتی در روند شمارش آرا دخیل بوده اند. وکیل ترامپ گفت: شمارش آرا انتخابات آمریکا از سوی دو شرکتی صورت گرفته است که متعلق به دو ونزوئلایی است که از دوستان نزدیک هوگو چاوز، رئیس جمهور فقید ونزوئلا و نیکلاس مادورو، رئیس جمهور فعلی این کشور هستند.

ادعای تقلب در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از پیش از سوم نوامبر به طور مکرر از سوی مقامات تیم حقوقی ترامپ مطرح شده و پس از اعلام نتیجه انتخابات به شکل دعوی حقوقی گسترده و البته بی نتیجه دنبال می‌شود.
انتهای پیام/


http://www.qomefarda.ir/22116
اخبار مرتبط

نظرات شما