تهمت سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا به مردم قم / فرمان حمله به قم صادر شد

علیرضا رئیسی با نشان دادن تصویری گزینش شده از حضور مردم در فضای باز یک هئیت عزاداری در قم به رئیس جمهور، گفته "در نماز جمعه‌ای که برگزار کردند، هیچ پروتکل بهداشتی رعایت نشده" و "کسانی که با بی‌مبالاتی این برنامه‌ریزی‌ها را می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا روز شنبه در جلسه این ستاد درباره وضعیت قم گفته: "در قم هیچ‌ گونه پروتکل بهداشتی رعایت نمی‌شود و تنها ۳۰ درصد مردم از ماسک برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا استفاده می‌کنند."

علیرضا رئیسی با نشان دادن تصویری گزینش شده از حضور مردم در فضای باز یک هئیت عزاداری در قم به رئیس جمهور، گفته "در نماز جمعه‌ای که برگزار کردند، هیچ پروتکل بهداشتی رعایت نشده" و "کسانی که با بی‌مبالاتی این برنامه‌ریزی‌ها را می‌کنند بدون تعارف مسئول مرگ مردم ما در پیک بعدی هستند و باید مجازات شوند. این ثواب کردن نیست اینها دارند آدم می‌کشند."

هنوز ساعاتی از اظهارات امروز سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا نگذشته بود که رسانه‌های معاند و خارج نشین با تیترهایی همچون «در نماز جمعه و مراسمات مذهبی قم، هیچ‌گونه پروتکلی رعایت نشد» به استقبال این سخنان رفتند.

 

تاکید مطلق رییسی بر رعایت نکردن پروتکل‌ها در قم در حالی است که به گفته «بهرام سرمست» استاندار قم، استان قم در ردیف آخرین بیماران بستری شده مبتلا به کرونا در کشور قرار دارد.

همچنین بر اساس رنگ‌بندی‌های اعلام شده توسط خود وزارت بهداشت، استان قم در رده‌بندی آبی قرار گرفته است که این خود نشان از رعایت کردن دستورالعمل‌های بهداشتی توسط شهروندان قمی است.

در خصوص برگزاری مراسم عزای ایام فاطمیه، قاطبه هیئات در قم در فضای باز اقدام به اقامه عزای این ایام می‌کنند و مشاهدات نیز گویای این است که اکثر قریب به اتفاق مردم، با ماسک و رعایت فاصله و دیگر دستورالعمل‌های مد نظر وزارت بهداشت در این مراسمات حضور دارند.

 

آقای رئیسی همچنین در حالی بر رعایت نکردن هیچ پروتکلی در نماز جمعه هفته گذشته قم تاکید دارد که تمامی نمازگزاران ماسک داشته و با رعایت فاصله، آن هم در محیطی که سقف آن چندین متر است و عملا فضای باز محسوب می‌شود؛ حضور دارند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا می‌توانست به جای تهیه آتش حمله برای رسانه‌های مغرضِ ضدانقلاب، نقد خود را صرفا متوجه آن دسته از کسانی می‌کرد که هیچ دستورالعملی را رعایت نمی‌کنند که صدالبته در بسیاری از اجتماعات در شهرهای دیگر نیز چنین اهمال‌هایی هست و حسب قاعده باید با همه‌ی آنها برخورد شود. اما این که فقط قم هایلایت شده و صراحتا گفته شود در قم هیچ‌گونه پروتکلی رعایت نمی‌شود و حتی از رعایت پروتکل‌ مصوب خود وزارت بهداشت چشم‌پوشی شود؛ قطعا ظلم و بهتانی به مردم قم است.

به نظر می‌رسد منظور آقای رئیسی از گزارش‌هایی که از شهر قم توسط همکارانش در اختیار وی قرار داده شده است؛ گزارش‌های دانشگاه علوم پزشکی قم باشد.
انتهای پیام/http://www.qomefarda.ir/23576
اخبار مرتبط

نظرات شما