واکنش تند خداداد به حرف های ده نمکی!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،
 

چند روز قبل که مسعود ده نمکی در برنامه فرمول یک و در گفت و گو با علی ضیاء اعلام کرد تیم ملی نباید به جنگ زده های یمن 5 گل می زده، حرف و حدیث های زیادی ایجاد شد و در فضای مجازی توییت های متعددی رد و بدل شد. حالا خداداد عزیزی پیشکسوت فوتبال ایران جواب محکمی به حرف های ده نمکی داده است. خداداد در گفت و گو با برنامه درجه یک که از شبکه اول سیما شب گذشته پخش شد، واکنش جالبی در این خصوص داشت.


مهاجم سابق تیم ملی صحبت هایش را در بحث مذکور اینگونه آغاز کرد:«من موافق حرف های آقای ده نمکی نیستم. تیمی که ضعیف است، نباید به مسابقات بیاید و بازی کند.»


وی در ادامه گفت: «میادین ورزشی جایی است برای رقابت. برای سیاست نیست. آقای ده نمکی می گوید چون یمنی ها درگیر جنگ هستند ما مثلا یک گل می زدیم. چرا باید یک گل بزنیم؟ 5 گل زدیم، باید 5 گل دیگر هم می زدیم. مثلا اگر اسرائیل با آمریکا دیدار داشته باشند، چون با هم دوست هستند آمریکایی ها می گویند به اسرائیل گل نمی زنیم؟»


در ادامه این گفت و گو خداداد به این پرسش که پس اخلاق در ورزش چه می شود، اینطور پاسخ داد: «مگر به بازیکنان یمن لگد زده ایم؟ مگر ملی پوشان بی حرمتی کردند؟ تیمی که ضعیف است نباید در مسابقات شرکت کند. ما 5 گل زدیم برای اینکه حریفان از تیم مان بترسند. اگر قرار بود یک گل زورکی بزنیم، این همه بازتاب رسانه ای پیش می آمد؟ الان در آسیا و جهان همه می گویند ایران قدرت اول آسیا است. دلیل چیست؟ همین برد 5 گله. اگر یک گل می زدیم که مثل کره جنوبی می گفتند به زور یک بر صفر برده!»


پیشکسوت محبوب فوتبال در بخش بعدی این بحث به بیان فاکتورهای پهلوانی در ورزش پرداخت: «پهلوانی با این چیزها فرق می کند. پهلوانی آن است که اگر خطا کردی و لگد زدی، عذرخواهی کنی. اگر پنالتی رویت گرفته شد و درست نبود توپ را به بیرون بزنی. این همان فیرپلی و بازی جوانمردانه است. اینکه بتوانی به یک تیم 5 گل بزنی و یک گل بزنی اخلاق نیست. بازی جوانمردانه نیست. این رقابت سالم در ورزش است.»


خداداد به یک نکته کلیدی هم اشاره کرد: «اینکه آقای تختی یکروزی وقتی پای حریفش مصدوم بوده روی پای او فشار نیاورده ربطی به بازی با یمن ندارد. فوتبال و کشتی با هم متفاوت است. اگر 11 بازیکن یمن پایشان درد می کرد، به بازیکنان می گفتیم گل نزنید(باخنده)»!


این پیشکسوت فوتبال اینگونه حرفهایش را به پایان برد: «من با آقای ده نمکی موافقم که 5 گل هم به عربستان بزنیم! اصلا به هر تیمی رسید 5 گل بزنیم! ولی اینکه یمنی ها گناه دارند برایم قابل توجیه نیست. هیچ کس گناه ندارد. اگر گناه دارند به مسابقات نیایند.»


انتهای پیام/
http://www.qomefarda.ir/2400
اخبار مرتبط

نظرات شما