گران‌ترین مدافعان فوتبال جهان چه کسانی هستند؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،

در سال‌های گذشته اکثر نقل و انتقالات بزرگ و مهم دنیای فوتبال برای مهاجمان و بازیکنانی که در پست هافبک‌ بازی می کردند، اتفاق می‌افتاد و کمتر مدافعی بود که با مبالغ زیاد از تیمی به تیم دیگر منتقل می‌شد.

اما در سال‌های اخیر و با تغییر سیستم‌ها، تاکتیک‌ها و ورود مربیان جدید، در دنیای فوتبال شاهد اهمیت زیاد مدافعان در فوتبال شده ایم.

در ادامه به ۱۰ مدافع گران قیمت جهان که در حال حاضر در دنیای فوتبال فعالیت می کنند، پرداخته ایم.

۱. هری مگوآیر (منچستریونایتد) ۸۷ میلیون یورو

این مدافع انگلیسی در سال ۲۰۱۹ و با مبلغ ۸۷ میلیون یورو از لستر سیتی به منچستریونایتد پیوست.

۲ ماتیاس دلیخت (یوونتوس) ۸۵.۵ میلیون یورو

دلیخت در سال ۲۰۱۹ و با پرداخت ۸۵.۵ میلیون یورور از آژاکس به یوونتوس پیوست.

۳. ویرجیل فن دایک (لیورپول) ۸۴.۴ میلیون یورو

این مدافع هلندی تمام آن چیزی بود که تیم فوتبال لیورپول سال‌های سال و برای قهرمانی در لیگ جزیره به آن نیاز داشته است. فن دایک در سال ۲۰۱۸ و با مبلغ ۸۴/۴ میلیون یورو از تیم ساوتهمپتون به لیورپول پیوست.

۴. لوکاس هرناندز (بایرن مونیخ) ۸۰ میلیون یورو

مدافع قهرمان جهان بعد از جام جهانی ۲۰۱۸ و قهرمانی با تیم ملی فرانسه در این مسابقات با ۸۰ میلیون یورو و در سال ۲۰۱۸ از تیم فوتبال اتلتیکو مادرید به بایرن مونیخ پیوست.

۵. لاپورت (منچسترسیتی) ۷۰ میلیون یورو

مدافع فرانسوی و سابق تیم فوتبال اتلتیکو بیلبائو در سال ۲۰۱۸ و با پیشنهاد ۷۰ میلیون یورویی منچسترسیتی از اسپانیا به منچستر آمد تا شاگرد گواردیولا  شود.

۶. بنجامین مندی (منچستر سیتی) ۷۰ میلیون یورو۶

یکی دیگر از خرید‌های گران قیمت و عجیب گواردیولا، مندی ستاره سابق تیم موناکو بود. این ستاره فرانسوی در سال ۲۰۱۷ و با ۷۰ میلیون یورو از موناکو به منچستر سیتی پیوست.

۷. روبن دیاس (منچسترسیتی) ۶۸ میلیون یورو

مدافع پرتغالی سابق تیم بنفیکا در سال ۲۰۲۰ و با مبلغ ۶۸ میلیون یورو از این تیم پرتغالی به منچسترسیتی و تیم تحت هدایت پپ گواردیولا پیوست.

۸. ژائو کانسلو. (منچستر سیتی) ۶۵ میلیون یورو

یکی دیگر از مدافعان گران قیمتی دیگری که توسط گواردیولا و در این پنج سال خریداری شده همین مدافع پرتغالی است. کانسلو در سال ۲۰۱۹ و با مبلغ ۶۵ میلیون یورو از تورین و تیم یوونتوس به منچستر سیتی پیوست.

۹. جان استون (منچستر سیتی) ۵۵.۶ میلیون یورو

او یکی از آینده دار‌ترین مدافعان حال حاضر فوتبال انگلیس است. مدافعی که آن قدر خوب است که گواردیولا را در سال ۲۰۱۶ مجبور کرد که برای خرید او از اورتون مبلغ ۵۵.۶ میلیون یورو هزینه کند.

۱۰. آرون ون بیساکا (منچستریونایتد) ۵۵ میلیون یورو

اولین نفر و آخرین نفر این لیست خرید‌های دیگر تیم شهر منچستر است. تیمی که از زمان هدایت اوله گنارسولسشر هزینه زیادی را برای ترمیم خط دفاعی خود و بازگشت به دوران اوج خود داشته است. منچستری‌ها در سال ۲۰۱۹ و با مبلغ ۵۵ میلیون یورو این مدافع هلندی را از تیم کریستال پالاس به خدمت گرفت.

انتهای پیام/


http://www.qomefarda.ir/24347
اخبار مرتبط

نظرات شما