رئیس قوه قضائیه در قم:

داشتن قضات انقلابی با دید حکومتی نیاز کنونی کشور است

رئیس قوه قضائیه با بیان این که مسئله قضا بر دوش روحانیت است، گفت: داشتن قضات انقلابی با دید حکومتی نیاز کنونی کشور است و امیدواریم بتوانیم جذب بیشتری از حوزه‌های علمیه داشته باشیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  حجت‌الاسلام‌والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای صبح امروز در دیدار با آیت‌الله سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس حرم حضرت معصومه (س) با اشاره با اولویت‌های قوه قضائیه اظهار داشت: باید مسائل روز کشور بر اساس حق و ارزش‌های اسلامی و الهی و به‌صورت درست تشخیص‌داده‌شده و عمل شود.
وی عملکرد 40 ساله قوه قضائیه را موردتوجه قرار داد و گفت: قوه قضائیه که با هدایت‌ها و رهنمودهای بنیان‌گذار انقلاب اسلامی احیا شد اقدامات و برکات فراوانی را برای نظام به همراه داشته است.

محسنی اژه‌ای تاکید کرد: قوا قضائیه در طی این سال‌ها در راستای تحقق ارزش‌های اسلامی حرکت کرده و به معنای واقعی کلمه اسلام در عمل خود را نشان داده است اما هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم.
وی با بیان این که مسئله قضا بر دوش روحانیت است، تصریح کرد: داشتن قضات انقلابی با دید حکومتی نیاز کنونی کشور است و امیدواریم بتوانیم جذب بیشتری از حوزه‌های علمیه داشته باشیم.
رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: در طی این سال‌ها تجربه ثابت کرده که در هرجایی که از روحانیون آشنا به مسائل جاری و روز کشور استفاده کردیم موفق شدیم.
وی حوزه‌های علمیه را موردتوجه قرارداد و افزود: امیدواریم که حوزه‌های علمیه و علمای دینی بیش‌ازپیش بتوانند ارزش‌های اسلامی را زنده کنند و همه جوامع اسلام ناب را معرفی کرده و از نفوذ بیگانه جلوگیری کنند.انتهای پیام/110


http://www.qomefarda.ir/27510
اخبار مرتبط

نظرات شما