با سخنرانی آیت الله حسینی بوشهری؛

مراسم رونمایی از نسخه دوم نرم افزار دروس حوزوی برگزار خواهد شد

نرم افزار دروس حوزوی نسخه ۲ روز چهارشنبه ۱۷شهریور با سخنرانی آیت الله حسینی بوشهری، رئیس جامعه مدرسین رونمایی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، پیش از ظهر امروز کنفرانس خبری رونمایی از نرم افزار دروس حوزوی نسخه 2 در سالن جلسات مرکز کامپیوتر نور برگزار شد.
دراین مراسم حجت الاسلام سید احمد الحسینی  با اشاره به اینکه سابقه این مرکز اظهار داشت: سی سال است در راستای ارائه خدمات پژوهشی و کمک پژوهشی از طریق رسانه های نوین به مراکز حوزوی و دانشگاهی در حال خدمت رسانی هستیم.
وی ادامه داد: ماه عسل فعالیت این سالها تولید بیش از 400نرم افزار در قالب ها و پلتفرم های مختلف است. نرم افزارهای این مرکز در قالب های دسکتاپ، پایگاه اینترنتی و اپ های موبایلی ارائه می شود.
کارشناس روابط عمومی مرکز نور با اشاره به روز رونمایی نرم افزار، گفت: نرم افزار دروس حوزوی نسخه 2 روز چهارشنبه 17شهریور ساعت 10:30 با سخنرانی آیت الله حسینی بوشهری، رئیس جامعه مدرسین رونمایی خواهد شد.
وی اضافه کرد: این مراسم با حضور حداعقلی در سالن جلسات مرکز کامپیوتر نور و به صورت مجازی از سایت نورسافت برگزار خواهد شد.

نسخه دوم نرم افزار دروس حوزوی کامل تر و جامع تر است
همچنین در ادامه این برنامه سید مصطفی حسینی، مدیر پروژه نرم افزار دروس حوزوی با اشاره به اینکه مهمترین مسئله در پژوهش منابع است، گفت: نرم افزار دروس حوزوی یک که در سال 1393 تولید شد با استقبال طلاب روبرو شد.
وی ادامه داد:در این مدت با کاربران این نرم افزار در ارتباط بودیم و آنها تقاضای افزایش منابع و افزایش سطح منابع و رفع برخی مشکلات را داشتندکه از همین رو بعد از 7سال نسخه دو ارائه خواهد شد.
مدیر گروه تالیف و تدوین مرکز نور با اشاره به اینکه میزان منابع نسبت به نسخه یک، سه برابر افزایش پیدا کرده است، گفت: در این نسخه سعی شده است منابعی که طلاب بیشتر به آن نیاز دارند قرار داده شود.
وی خاطرنشان کرد: در این نرم افزار از قواعد عربی، اصول، منطق، فلسفه، قرآن و نهج البلاغه منابع بسیار ارزشمندی قرار داده شده است. بسیاری از منابع استفاده شده در این نرم افزار در کتابفروشی ها نیست و در کتابخانه های خاص و یا خارج کشور قرار دارد.
حسینی با اشاره به اینکه در این نسخه قران را محور قرار دادیم، ابراز داشت: محدود برنامه نسخه دوم سطح است و فعلا به دروس خارجه وارد نشده ایم هرچند منابعی در نرم افزار در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.
وی عنوان کرد: در نسخه اول این نرم افزار 230عنوان کتاب با 775جلد قرار داشت که در نسخه دوم این تعداد  به 650عنوان کتاب با 1832جلد  یعنی حدود سه برابر رسیده است.
مدیر گروه تالیف و تدوین مرکز نور ادامه داد: متون درسی در نسخه اول 37 عنوان کتاب درسی بود که این تعداد در نسخه دوم به 74 عنوان کتاب درسی رسیده است.
وی خاطرنشان کرد: این برنامه به زبان های عربی، انگلیسی و فارسی ارائه شده است و قابلیت های جدیدی همچون محیط جدید، ارتقاء فونت و گرافیک، قابلیت تغییر قالب، نصب سریع برنامه و برخی موارد دیگر اصلاح و اضافه شده است.
حسینی با اشاره به اینکه نرم افزار قابلیت به روزرسانی دارد، گفت: منابع در این نرم افزار به یکدیگر در ارتباط دو طرفه هستند یعنی ترجمه، شرح و معنی هر قسمت بایکدیگر در ارتباط است  و کاربر می توان آنها را مشاهده کند.
همچنین حسینی که مدیر پایگاه ویکی نور هم است با اشاره به اینکه این پایگاه چندسالی است راه اندازی شده است، گفت: هدف این پایگاه ارائه اطلاعات اجمالی در خصوص کتاب ها و پدیدآورنده های آنها می باشد.
وی اضافه کرد: در این پایگاه 14هزار عنوان کتاب معرفی شده است و زندگی نامه بیش از 7هزار پدیدآورنده و نویسنده قرار داده شده است.
مدیر پایگاه ویکی نور تصریح کرد: پایگاه ویکی نور یک پایگاه کمک کننده برای کسانی که می خواهند تحقیق و پژوهشی را شروع کنند می باشد.

انتهای پیام/


http://www.qomefarda.ir/28514
اخبار مرتبط

نظرات شما