مدیرکل آموزش‌وپرورش قم:

کلاس های درس در سال جدید به صورت مجازی است/ مدارس حق ندارند بالاجبار هزینه کمک به مدرسه دریافت کنند

مدیرکل آموزش‌وپرورش قم با اشاره به اینکه کلی گویی در تصمیم گیری مساوی با بی سوادی و خسارت است، گفت: در حال حاضر آغاز سال تحصیلی به‌صورت مجازی خواهد بود ولی آموزش و پرورش استان قم سناریوهای مختلفی برای تحصیل حضوری دانش آموزان دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، حمیدرضا شیخ‌الاسلام بعد از ظهر امروز در کنفرانس خبری که به مناسبت سال جدید تحصیلی که در خانه معلم برگزار شد، اظهار داشت: شما خبرنگاران رسالت عظیمی بر دوش دارید.
وی ادامه داد:امروز یک خبر در دنیا باید حس را در افکار عمومی ایجاد کند. یک خبر باید حس شنیدن، حساس شدنو در نهایت مشاهده را در افکار عمومی ایجادکند.
مدیرکل آموزش‌وپرورش قم با اشاره به اینکه مجموعه آموزش و پرورش قم بسیار گسترده است، گفت: بیش از یک هزار و ۴۰۰ کد واحد آموزشی در استان قم فعال است و ۱۶ هزار همکار فرهنگی در این واحدها مشغول آموزش و فعالیت هستند.
وی اضافه کرد: امسال 280هزار دانش آموز بر سر کلاس های درس حال چه حضوری و چه غیر حضوری حاضر خواهند شد.
برگزاری امتحانات 30هزار دانش آموز با رعایت کامل مسائل بهداشتی
شیخ الاسلام بااشاره به اینکه از ابتدای شروع کرونا ما مدارس را تعطیل کردیم، بیان داشت:  در امتحانات پایان ترم خردادماه گذشته ۳۰ هزار دانش‌آموز در پایه ۹ و ۱۲ به‌صورت حضوری در آزمون شرکت کردند و پروتکل‌های بهداشتی به‌صورت کامل رعایت شد.
وی خاطرنشان کرد: در زمینه آموزش حضوری، مجازی و یا ترکیبی در مدارس، همه تابع مصوبه‌های ستاد ملی کرونا هستیم.
امسال سال تحصیلی به صورت مجازی آغاز خواهد شد
مدیرکل آموزش‌وپرورش قم با اشاره به اینکه امسال سال تحصیلی به صورت مجازی آغاز خواهد شد، گفت: آموزش حضوری و یا غیرحضوری شرایط خاص خود را نیاز دارد، ولی مهم‌ترین و اساسی‌ترین شاخص برای آغاز سال تحصیلی سلامت دانش‌آموزان و معلمان است.
وی  افزود: در حال حاضر آغاز سال تحصیلی به‌صورت مجازی خواهد بود ولی آموزش و پرورش استان قم سناریوهای مختلفی برای تحصیل حضوری دانش آموزان دارد.
کلی گویی در تصمیم گیری مساوی با بی سوادی و خسارت است
شیخ الاسلام با اشاره به اینکه امروز کلی گویی در تصمیم گیری مساوی با بی سوادی و خسارت خواهد بود، گفت: حتی اگر تمام امکانات و زیرساخت‌های آموزشی در مدارس و منازل فراهم باشد، آموزش مجازی ۶۰ درصد جواب خواهد داد.
وی تاکید کرد: استان قم آمادگی دارد با تعداد دانش‌آموزان کم در هر کلاس و برگزاری کلاس‌ها در مدت‌زمان کوتاه، آموزش در مدارس را به‌صورت حضوری آغاز کند.
مدارس حق ندارند بالاجبار هزینه کمک به مدرسه دریافت کنند/دریافت بالاجبار کمک به مدرسه تخلف است
مدیرکل آموزش‌وپرورش قم با اشاره به موضوع کمک به مدرسه ، گفت: سرانه هر واحد آموزشی در طول سال تحصیلی بسیار کم است و اگر اولیا به مدرسه کمک نکنند با هزینه‌های بالای امروز برنامه‌های مدرسه پیش نخواهد رفت و کیفیت آموزشی مطلوب نخواهد بود.
وی تصریح کرد: مدیران مدرسه حق ندارند بالاجبار هزینه کمک به مدرسه از دانش‌آموزان دریافت کنند، در این زمینه بیش از ۱۰۰ مدیر مدرسه متخلف تذکر دریافت کرده و یا عزل شده‌اند.
شیخ الاسلام در ادامه افزود: خیران استان برای خرید تبلت  دانش‌آموزی بیش از ۳۰ میلیارد ریال کمک کردندکه این تبلت ها به دانش آموزان محروم داده شد تا از تحصیل بازنمانند.
وی افزود: واکسیناسیون دانش آموزان با مانیست اما قول داده اند هرچه سریعتر واکسیناسیون انجام شود.
مدیرکل آموزش‌وپرورش قم گفت: در شهریه مدارس غیر انتفاعی سعی شده مردم در نظر گرفته شود و میزان شهریه این مدارس بر اساس سطح و نوع آموزش و خدمات و امکاناتی که وجوددارد از سوی تهران تعیین می شود.


انتهای پیام/160


http://www.qomefarda.ir/28637
اخبار مرتبط

نظرات شما