عمر ناوگان حمل‌ونقل عمومی قم به زیر دو سال رسید

معاون اقتصادی و مالی شهردار قم با تاکید بر نوسازی کامل سامانه اتوبوس‌رانی، گفت: چهار سال قبل ناوگان حمل‌ونقل عمومی قم بصورت کامل فرسوده شده بود در حالی که عمر این سامانه هم اکنون به زیردو سال رسیده‌است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، مرتضی حسام نژاد  افزود: طی ماه های اخیر در مجموع ۱۷۰ دستگاه اتوبوس جدید خریداری و حجم بالایی از این خودروها نیز در حال نوسازی است مشکل فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی قم برطرف شده است.

وی ابراز کرد: شهرداری قم برای پیشبرد اهداف چشم انداز خود طی سال جاری درخواست یکهزار میلیارد تومان اوراق مشارکت کرده بود که در نهایت ۶۵۰ میلیارد تومان مصوب شد.

معاون اقتصادی و مالی شهردار قم یادآور شد: از این بین ۴۵۰ میلیارد تومان برای توسعه و بهره برداری از پروژه قطار شهری و ۲۰۰ میلیارد تومان نیز برای نوسازی و بهسازی ناوگان حمل و نقل عمومی قم هزینه خواهد شد.

حسام نژاد عنوان کرد: طرح نوسازی ناوگان اتوبوس رانی قم بدلیل آماده بودن خودروهای حمل و نقل عمومی توسط یکی از شرکت های سرشناس داخلی در بازه زمانی مطلوبی به سرانجام رسید.

وی خاطرنشان کرد: طی روزهای ابتدایی هفته جاری در قالب استفاده از این اوراق ۵۲ دستگاه اتوبوس جدید با کیفیت روز بصورت نقدی خریداری و به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر قم تزریق شد.

معاون اقتصادی و مالی شهردار قم ابراز داشت: از آنجایی که پول خرید این ۵۲ دستگاه اتوبوس بصورت نقدی پرداخت شد در خرید هر دستگاه حدود یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به نفع شهرداری قم شد در حالی که در شرایط دیگر حداقل باید شهرداری یک میلیارد تومان وجه بیشتری برای هر دستگاه اتوبوس پرداخت می کرد.

حسام نژاد ادامه داد: خرید نقدی به دلیل اینکه به گردش حساب شرکت سازنده نیز کمک می کند و از سایر هزینه های بانکی جلوگیری بعمل می آورد کمک مطلوبی به رونق تولیدات داخلی می کند.
انتهای پیام/


http://www.qomefarda.ir/28809
اخبار مرتبط

نظرات شما