جانشین فرمانده سپاه استان قم:

تفکر انقلابی حضور بیگانگان در منطقه را متزلزل کرده است/ اقتدار رزمندگان و قدرت بازدارندگی ایران از دستاوردهای دفاع مقدس است

جانشین فرمانده سپاه استان قم با اشاره به اینکه اقتدار رزمندگان و قدرت بازدارندگی ایران یکی از دستاوردهای دفاع مقدس است، گفت: تفکر انقلابی با اقتدار، حضور بیگانگان در منطقه را متزلزل کرده است به نحوی که استکبار عقب‌نشینی کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،   سردار محمدرضا موحد پیش از ظهر امروز در آیین رونمایی از آثار ادبی ایثار ویژه دفاع مقدس با عنوان بال و پرهای امام که در سالن همایش غدیر برگزار شد ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن چهل و یکمین سالروز پیروزی دفاع مقدس اظهار داشت: حضرت امام خمینی(ره) فرمودند: ما انقلاب را در جنگ صادر کردیم و قدرت غرب و شرق را شکستیم و نشان دادیم علیه قدرت‌ها و ابرقدرت‌ها سالیان سال می‌توان مبارزه کرد.
ایران در دوران دفاع مقدس یک وجه از خاک را از دست نداد
وی ادامه داد: اهمیت دفاع مقدس بر هیچ کسی پوشیده نیست چراکه در تاریخ ۲۰۰ سال گذشته، ایران در هیچ جنگی نه تنها پیروز نشده است بلکه شکست‌های سنگینی را متحمل شده و قسمت هایی از خاک کشور را از دست داده، اما دفاع مقدس ایران در نهایت مظلومیت و موج تحریم‌ها در برابر دنیا قرار گرفت و حتی یک وجب از خاک این سرزمین را از دست نداد.
جانشین فرمانده سپاه استان قم با اشاره به اینکه دفاع مقدس یکی از جنگ های بزرگ و پرخسارت تاریح ایران است، گفت: البته مدیریت و رهبری امام خمینی در جنگ باعث شد که یک شکست قطعی به پیروزی تبدیل شود چرا که اندیشه دفاعی حضرت امام برگرفته از اندیشه‌های ناب اسلامی بود.
وی اضافه کرد: نکته مهم مدیریت و فرماندهی حضرت امام است. حضرت امام خمینی(ره) بدون داشتن سابقه و توانمندی نظامی توانست این جنگ را مدیریت کند و آن را به پیروزی برساند و این چیزی جز آموزه های اسلام ناب محمدی نیست. اسلام عزیزی که برای همه بخش ها و همه موارد مورد نیاز بشریت راه حل و دستورالعمل دارد که اگر خوب تبیین شود برای تمام مشکلات ما راه حل  خواهد داشت.
در دفاع مقدس تمام آحاد ملت کنار هم بودند
موحد خاطرنشان کرد: در دفاع مقدس تمام آحاد ملت ایران همه در کنار یکدیگر قرار گرفتند و به صورت متحد و منسجم با ایثار و از خودگذشتگی در مقابل دشمن ایستادند و مبارزه کردند.
وی بیان داشت: علوم صنایع دفاعی قبل از دوران دفاع مقدس در اختیار چند ابرقدرت دنیا بود اما دفاع مقدس ابن انحصار را شکست و امروز ایران از قدرت های حوزه دفاعی است. حوزه دفاعی ما بالاتر از دوهزار کیلومتر است به این معنی که دشمن را در فاصله دوهزار کیلومتری رصد می کنیم.
اقتدار رزمندگان و قدرت بازدارندگی ایران یکی از دستاوردهای دفاع مقدس است
جانشین فرمانده سپاه استان قم با اشاره به اینکه اقتدار رزمندگان و قدرت بازدارندگی ایران یکی از دستاوردهای دفاع مقدس است، گفت: امروز اقتدار رزمندگان اسلام به حدی رسیده است که پرنده‌های آمریکایی را سرنگون و کشتی انگلیسی را توقیف می کند و داعش را از بین می برد بدون اینکه آنها بتوانند اقدامی علیه ایران انجام دهند.
وی ادامه داد: همچنین ما در شرایط سخت تحریم سوخت را به کوبا و لبنان می فرستم. ناوگروه ارتش سه قاره را طی می کند و بعد از 4ماه سالم برمی گردد که همه این مسائل به برکت دفاع مقدس است.
تفکر انقلابی حضور بیگانگان در منطقه را متزلزل کرده است
موحد در ادامه با اشاره به دیگر برکات انقلاب اسلامی تاکید کرد: تفکر انقلابی با اقتدار، حضور بیگانگان را در منطقه متزلزل کرده است به نحوی که استکبار عقب‌نشینی کرده و امروز آمریکا به هیچ وجه شریک قابل اعتمادی در منطقه نخواهد بود و شکست خورده است.
وی بیان داشت: حتی ناوهای نظامی که روزی نماد قدرت آمریکا در خلیج فارس بود امروز به سیبل متحرک برای ما تبدیل شده است.
جانشین فرمانده سپاه استان قم با اشاره به اینکه امروز ایران تبدیل به یک قدرت ائتلاف ساز شده است، گفت: مکتب حاج قاسم یکی از مهمترین دستاوردهای دفاع مقدس است. مکتب حاج قاسم از قدرتی برخوردار است که در پرتو آن مردم دنیا متحد شده و در برابر ظلم ایستادگی کردند و از مرز‌های سیاسی خود دفاع خواهند کرد. همه این ها ثمره دفاع مقدس و مکتب حاج قاسم است.
فراموشی و تحریف دو آسیب دفاع مقدس است
وی افزود: فراموشی و تحریف دو آسیبی است که دفاع مقدس را تهدید می کند. عاشورای چرا باقی ماند و الگو شد بخاطر اینکه یک کار خالص برای خدا بود. اگر کار برای خدا انجام شود خدا کمبود‌ها را پر می‌کند همانطور که در دفاع مقدس، جمهوری اسلامی با دست خالی در برابر دنیا قرار داشت امداد‌های غیبی به میدان می‌آمدند و شهدا با این نصرت‌ها علیه دشمن پیروز می‌شدند.
موحد در خاتمه گفت: این نصرت ها چیزی نیست که برای دفاع مقدس باشد هر کاری که برای رضای خدا باشد حتما نتیجه هم خوب خواهد شد.


انتهای پیام/160


http://www.qomefarda.ir/28819
اخبار مرتبط

نظرات شما