وعده وزیر ارشاد به نمایندگان خبرگان برای تحول در حوزه فرهنگ

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست کمیسیون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مجلس خبرگان رهبری، در پاسخ به دغدغه‌های موجود نسبت به ناهنجاری‌ها و معضلات فرهنگی جامعه از تدوین برنامه‌های تحولی کلان در حوزه‌های مختلف به ویژه در حوزه فرهنگ و هنر خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  به نقل از دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری، کمیسیون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مجلس خبرگان رهبری در هشتمین جلسه خود از ابتدای سال جاری، که در سالن جلسات دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری در قم برگزار شد، با دعوت از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، بررسی برنامه‌های تحولی کوتاه مدت و بلند مدت این وزارتخانه را در دستور کار قرار داد.

در این نشست، اعضاء کمیسیون مطالبات خود در مورد برخی ناهنجاری‌ها و معضلات فرهنگی در جامعه به ویژه عرصه فرهنگ عمومی، وضعیت مد و لباس، سینما و تئاتر، موسیقی، حوزه نشر و کتاب و اصلاح برخی روش‌ها در موضوع رایزنی‌های فرهنگی در خارج از کشور را مطرح و به بحث و تبادل نظر در این مسائل پرداختند.

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز با تقدیر از دغدغه‌مندی نمایندگان مجلس خبرگان رهبری و تأیید وجود برخی ناهنجاری‌ها، ضمن تشریح رویکرد و برنامه‌های تحولی این وزارتخانه در دولت سیزدهم گفت: برنامه‌های کلان ما در حوزه‌های مختلف با نگاه تحولی به ویژه در حوزه فرهنگ و هنر تدوین شده و در تعامل با سایر دستگاه‌های فرهنگی این نگاه در دستور کار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهد بود.

وی همچنین فعال‌تر شدن رایزن‌های فرهنگی خارج از کشور را مورد توجه قرار داد و گفت: در برنامه جدید رایزن‌های فرهنگی خارج از کشور از انفعال خارج شده و با بکارگیری نیروهای متخصص، معتقد و با انگیزه این حوزه نیز فعال‌تر عمل خواهد کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به هماهنگ‌سازی جریان‌های فرهنگی کشور و توزیع عادلانه امکانات افزود: فعالیت دستگاه‌های فرهنگی باید به دور از موازی کاری و در راستای اهداف و مسیر مشترک نظام در عرصه فرهنگ اسلامی و در تراز نظام اسلامی باشد.

کمیسیون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مجلس خبرگان رهبری از ابتدای آغاز بکار دوره پنجم این مجلس، همواره مطالبه‌گری از مسؤولان فرهنگی و بررسی معضلات بخش‌های فرهنگی را در دستور کار داشته و از ابتدای تشکیل دولت سیزدهم، با بازتعریف مطالبه‌گری، با وجود وقوف بر مشکلات و موانع، مسائل را با نگاه تحول، تغییر و اصلاح ساختارها دنبال خواهد کرد.

انتهای پیام/


گالری عکس
http://www.qomefarda.ir/28974
اخبار مرتبط

نظرات شما