کارشناس اداره کل هواشناسی قم در گفتگو با قم فردا:

قم در شب و روز نیمه شعبان هوای آرامی خواهد داشت

رئیس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی استان قم تصریح کرد: هوای قم در شب و روز نیمه شعبان، هوایی آرام و بدون بارش خواهد بود.

محمدرضا قاضی در گفتگو با خبرنگار قم فردا، با اشاره به مطلب فوق ادامه داد: البته بعد از شامگاه روز نیمه شعبان (یکشنبه اول اردیبهشت ماه) و به ویژه در سحر روز دوشنبه دوم اردیبهشت ماه، آغاز بارش هایی پراکنده برای استان قم پیش بینی می شود.

امروز و فردای قم، وزش باد همراه با رگبار بهاری و رعد و برق پراکنده
وی درباره وضعیت جوی استان در امروز پنج شنبه بیست و نهم فروردین ماه گفت: امروز وزش باد شدید همراه با رگبار و رعد و برق برای استان قم پیش بینی می شود که البته از نیمه شب امشب، کمی از این وزش باد و همچنین رگبار و رعد و برق کاسته خواهد شد.

رئیس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی قم وضعیت غالب جوی استان فردا جمعه سی ام فروردین ماه را در استان، نیمه ابری در برخی ساعات همراه با رگبار و رعد و برق دانست و اظهار داشت: بنابراین پیش بینی این اداره کل برای امروز و فردا، بیشتر وزش باد همراه با رگبار و رعد و برق پراکنده خواهد بود.

وی برای روزهای شنبه سی ام فروردین ماه و یک شنبه اول اردیبهشت ماه، هوایی آرام و بدون بارش پیش بینی کرد و افزود: پدیده خاصی در این دو روز مشاهده نمی شود؛ اگرچه وزش باد نسبی در برخی نقاط استان وجود خواهد داشت.

بارش های بیش از 20 میلی متر در اردیبهشت ماه قم
محمدرضا قاضی درباره پیش بینی بارش های دیگر برای استان قم در اردیبهشت ماه نیز خاطر نشان کرد: پیش بینی ها نشان می دهد که بارش هایی در اردیبهشت ماه هم خواهیم داشت که البته بیشتر به صورت رگباری و بهاری خواهند بود؛ اما برخی بارش های بیش از 20 میلی متر هم برای اردیبهشت ماه پیش بینی می شود که از این رو باید آمادگی لازم برای مواجهه با این بارش ها در استان وجود داشته باشد.

انتهای پیام/120
http://www.qomefarda.ir/6843
اخبار مرتبط

نظرات شما