دبیر ششمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان قم مهلت ارسال آثار به ششمین جشنواره ابوذر را ۳۰ آذرماه سال ۹۹ اعلام کرد و گفت: آثار ارسالی می‌بایست از دی‌ماه ۱۳۹۸ تا پایان آذرماه ۱۳۹۹ تولید و در فضای رسانه‌ای استان قم منتشر شده باشند.
مسئول سازمان بسیج رسانه استان قم گفت: خبرنگاران استان امسال نیز همچون سنوات گذشته، تولیدات خوبی در بخش شهدای استان داشته‌اند و بخشی از تولیدات ششمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان قم به شهدا اختصاص خواهد یافت.
اعضای جامعه مدرسین بر اخلاق پیامبر(ص) تاکید و تصریح کردند: اخلاق، سیره و رفتار پیامبر یکی از مسائل بسیار مهم است که در هر بُعد از جامعه مخصوصا سبک زندگی می تواند الگو قرار بگیرد.
قم فردا با پدر و مادر اولین شهید مدافع حرم حضرت زینب(س) از قم در ۲۵ مهرماه ۹۴ مصادف با سوم ماه محرم با برخورد ترکش به پهلویش به درجه شهادت نائل آمد گفتگویی را انجام داده است.
امام جمعه قم با اشاره به اینکه مردم انقلابی ایران در حال حرکت در صراط مستقیم امام حسین(ع) هستند، گفت: ملت انقلابی ایران در طول چهل سال گذشته نشان داده اند که هیچ‌گاه از راه و اهداف حضرت اباعبدالله الحسین(ع) جدا نشده و نخواهند شد.
استاد حوزه علمیه قم با اشاره به این که برخی از پرداخت ها و دریافت های رشوه را با توجه به شرایط نامساعد اقتصادی در جامعه توجیه می کنند ادامه داد: سخن دین این نیست که حلال خوردن تنها مربوط به شرایط رفاه افراد و جامعه است، بلکه تمرکز بر حلال و دوری از حرام مربوط به همه زمان هاست.
شب گذشته نمایندگانی از هیئت طریق الحسین قم به منظور کمک رسانی و عیادت از بیماران در بیمارستان کامکار حضور یافتند.
اغلب آدمیان نه پست مایه‌گانی هستند که فرومایگی و رذالت‌های اخلاقی را راهبری کنند و نه پرمایه‌اند که خود و منافع خود را فدای ارزش‌های اخلاقی نمایند؛ بلکه عمدتاً اشخاصی هستند میانمایه! متوسط و متوسط الحال.
با توجه به شرایط جهانی و شیوع بیماری کرونا مردم کشورمان از جمله مردم قم از پیاده روی اربعین امسال جاماندند تصاویر حضور مردم قم در سال گذشته را مرور می کنیم.
مداح اهل بیت با اشاره به اینکه هیئت های قم در روز اربعین تابع نظر رهبر و ستاد کرونا خواهند بود گفت: حضرت آقا که مقام اول کشور است و در جایگاه رهبری قرار دارد وقتی که می فرمایند هرچه ستاد مبارزه با کرونا اعلام کرد باید رعایت شود و خودم هم رعایت می کنم اظهارنظرهای حاشیه برخی ها جایگاهی ندارد.
زیارت امام حسین علیه السلام و زیارت اربعین از مهمترین اعمالی است که در کتب ادعیه بر خواندن آنها در روز بیستم صفر تأکید شده است.
مراجع تقلید با اشاره به شرایط امروز دنیا و کشور در خصوص ویروس کرونا بر زیارت از راه دور و فضای مجازی در اربعین حسینی تاکید کردند.
حمایت‌های حداقلی صندوق هنرمندان از اصحاب فرهنگ و هنر باردیگر خبرساز شده است و مشخص نیست چه زمانی مسئولان این صندوق حاضر به پاسخگویی هستند.
اگر بخواهیم اشتیاق مردم را به فلسفه بسنجیم از مفاهیم انتزاعی کرسی های اسفار و اشارات و تنبیهات و شِفاء برای مردم نگوییم.
آیت الله سبحانی گفت: شرائط کنونی ایجاب می کند که علاقه مندان سالار شهیدان (سلام الله علیه) از همین سرزمین خودشان، سلام و درود خود را بفرستند و در حقیقت مسئله سلامتی جامعه سبب می شود که زیارت از دور انجام بگیرد و در عین حال با کمال تأسف و تأثر.
نائب رییس مجمع عمومی جامعه مدرسین با اشاره به اینکه اربعین هنگامه‌ پیروزی و سرافرازی است،گفت: شناخت و شناساندن پایه‌های معرفتی قیام و حماسه حسینی، مهم‌ترین رکن حسینی بودن و حسینی ماندن است.
ذاکر اهل بیت با اشاره به اینکه رهبر انقلاب فرمودند حتی اگر شده تنها در منزل بنشینید و برای امام حسین شکوه کنید گفت: اربعین امسال با رعایت پروتکل های بهداشتی همان حال و هوا در شهرهای ایران حاکم است، آتش عشق سید الشهدا و اربعین سید الشهدادر قلب هایمان همیشه گرم است.
کارشناسان مذهبی و دینی با بیان این که احیای فرهنگ عاشورا از طریق اربعین صورت می گیرد، تاکید کردند: اربعین مقدمه ظهور و تشکیل تمدن اسلامی است.
استاد دانشگاه گفت: ما اگر دین هم نداشته باشیم آزادمرد هم نباشیم و فقط علاقه به کارهای نوآورانه داشته باشیم دفاع مقدس منبع عظیمی برای انجام کار های نوآورانه است به نصح صریح آیه قران حق مظلوم است دفاع مقدس نیز مظلوم است اگر دفاع مقدس را در تصویر یک انسان در بیاوریم تصویری از یک انسان کامل است.
با حضورنسل جوان ما دردفاع از حریم و حرم در خط مقاومت مدافعین بسیجی دفاع مقدس هم از مظلومیت خارج شدند و نسل امروز ما با گوشت و پوست خود این مظلومیت را لمس کردند این روزها مدافعان سلامت در مسیر رزمندگان اسلام قدم بر می دارند و به قول شهید آوینی شاید جنگ تمام شده باشد اما مبارزه همچنان ادامه دارد