چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
بازتاب گسترده بیانات مهم رهبر انقلاب در رسانه‌های جهان
قم فردا: بیانات مهم رهبر فرزانه انقلاب در خصوص وقایع یمن و مذاکرات هسته‌ای بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهان داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، رسانه‌های جهان سخنان روز پنجشنبه امام خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در دیدار با مداحان اهل بیت را بازتاب گسترده ای دادند.

بی‌بی‌سی به نقل از رهبر انقلاب نوشت:‌ من هرگز درباره مذاکره با آمریکا خوشبین نبوده‌ام. در حالی که خوشبین نیستم با این مذاکرات خاص موافق بوده‌ام و از مذاکره کنندگان حمایت می کنم.

به گزارش بی بی سی رهبر معظم ایران اظهار داشت تنها توافقی را که فورا همه تحریم های اقتصادی را در روز اجرای توافق لغو کند امضا خواهیم کرد.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد آیت الله خامنه ای رهبر معظم ایران با تاکید بر اینکه کشورش به دنبال سلاح هسته ای نیست گفت: صنعت هسته ای برای توسعه این کشور یک ضرورت است.

رهبر معظم ایران گفت: صنعت هسته ای برای تولید انرژی، شیرین سازی آب، تولیدات دارویی، کشاروزی و دیگر حوزه ها یک ضرورت است.

خبرگزاری رویترز گزارش داد رهبر معظم ایران، آیت الله خامنه‌ای روز پنج‌شنبه درباره نتیجه اخیر مذاکرات هسته‌ای در لوزان سوئیس و بیانیه مشترک گفت نه مخالف آن است و نه موافق.

به گزارش رویترز همچنین رهبر معظم ایران خواستار لغو فوری تحریم‌ها پس از انعقاد توافق نهایی شد.

شبکه خبری یورونیوز نیز در پایگاه اینترنتی خود به سخنان رهبر معظم انقلاب پرداخت و نوشت که رهبر معظم ایران در خصوص نبودن هیچگونه ضمانتی در توافق نهایی هشدار داد.

پایگاه اینترنتی رادیو ملی آمریکا نیز به بازتاب سخنان مهم امام خامنه‌ای پرداخت و نوشت ایران خواستار برداشته شدن تمام تحریم‌هاست.

پایگاه خبری العهد با انتشار سخنان رهبر معظم انقلاب، تیتر "امام خامنه ای: سعودی‌ها در این ماجرا قطعاً ضربه خواهند خورد و بینی آنها به خاک مالیده خواهد شد" برای خود برگزید.

این پایگاه به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره یمن اشاره کرد و به نقل از ایشان نوشت: سعودی‌ها با تجاوز به یمن، خطا و اشتباه کردند و بدعت بدی را در منطقه بنیان گذاشتند.

العهد به سخنان مقام معظم رهبری درباره مذاکرات هسته ای پرداخت و نوشت: امام خامنه ای تاکید کردند که هنوز جایی برای موضع‌گیری وجود ندارد، همه چیز به جزئیات بستگی دارد.

پایگاه شبکه تلویزیونی المنار لبنان نیز سخنان رهبر معظم انقلاب بویژه در ارتباط با تجاوز نظامی دولت سعودی علیه یمن را بازتاب داد و عنوان "امام خامنه ای اقدامات سعودی در یمن را مشابه جنایت صهیونیست‌ها در غزه خواندند" را برگزید.

این پایگاه افزود: امام خامنه ای تاکید کردند که سعودی‌ها با تجاوز به یمن، خطا و اشتباه کردند و بدعت بدی را در منطقه بنیان گذاشتن و کشتن کودکان، تخریب خانه‌ها و نابود کردن زیربناها و ثروت‌های ملی یک کشور، جنایتی بزرگ است. سعودی‌ها در این ماجرا قطعاً ضربه خواهند خورد و بینی آنها به خاک مالیده خواهد شد.

پایگاه خبری شبکه سعودی العربیه نیز سخنان مقام معظم رهبری درباره اداره امور سعودی توسط چند جوان را انتخاب کرد و به نقل از رهبر معظم انقلاب در اشاره به تجاوز ارتش سعودی به یمن نوشت: سعودی ها زیان خواهند دید و هرگز پیروز نخواهند شد.

پایگاه العربیه افزود: رهبر ایران گفت که ما با سعودی‌ها در مسائل گوناگون سیاسی اختلافات متعددی داریم اما همیشه می‌گفتیم که آنها در سیاست خارجی متانت و وقار نشان می‌دهند، اما چند جوان بی‌تجربه امور آن کشور را در دست گرفته و دارند جنبه توحش را بر جنبه متانت و ظاهرسازی غلبه می‌دهند، که این کار قطعاً به‌ضررشان تمام خواهد شد.

شبکه تلویزیونی الجزیره نیز سخنان مقام معظم رهبری درباره یمن را بازنشر داد و نوشت: رهبر ایران حمله درچارچوب عملیات طوفان قاطعیت را "جنایتی بزرگ" توصیف کردند.

به نوشته الجزیره، رهبر معظم انقلاب تاکید کردند که عربستان از این جنگ پیروز بیرون نخواهد آمد و این حرکت در منطقه قابل قبول نیست.

انتهای پیام/

منبع : مشرق
برچسب ها : بازتاب , سخنان رهبری
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .