چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
در آشفته بازار فضای مجازی؛
تخریب ارزش های اسلامی و دینی در منجلاب تلگرام + تصاویر
درست در حالی که میلیون ها زائر در حال پیاده روی به سمت کربلای معلی بودند و در میان آن ها انبوهی از زوار ایرانی نیز حضور داشتند، عده ای که برایشان نه دین مهم بود و نه کشور و اسلام ، در فضای مجازی و به خصوص تلگرام اقدام به انتشار پست های شرم آور و حتی رکیک کردند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، دوم شهریور ماه امسال بود که آیت الله مکارم شیرازی صحبت هایی از فضای مجازی و اهمیت نگاه به این فضا کرد.
مخاطب ویژه صحبت های وی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بود که برای دیدار این مرجع تقلید به مدرسه علمیه امام سجاد (ع) قم آمده بود.
آیت الله مکارم شیرازی در این دیدار به صراحت از تلگرام اسم آورده و تاکید کرد: متاسفانه مباحث ضددینی و ضدتشیع در تلگرام وجود دارد و دستی در تلگرام قصد دارد به مقابله با دین و اسلام بپردازد. مسئله دسترسی به اطلاعات از نکات بسیارمهمی است که باید در فضای مجازی به آن توجه ویژه‌ای شود.
وی ادامه داد: دستی در تلگرام قصد دارد به مقابله با دین و اسلام بپردازد.
شاید ما هم آن روز به همراه محمود واعظی وزیر ارتباطات نسبت به عمق فاجعه ای که رخ داده بود، پی نبردیم اما به فاصله ای کمتر از دو ماه و با فرارسیدن اربعین حسینی به راحتی پی به دغدغه های آیت الله مکارم شیرازی بردیم.
درست در حالی که میلیون ها زائر در حال پیاده روی به سمت کربلای معلی بودند و در میان آن ها انبوهی از زوار ایرانی نیز حضور داشتند، عده ای که برایشان نه دین  مهم بود و نه کشور و اسلام ، در فضای مجازی و به خصوص تلگرام اقدام به انتشار پست های شرم آور و حتی رکیک کردند که نشان می داد تا چه حدی فضای مجازی بی اختیار رها شده است.
در روزهای منتهی به اربعین حسینی پست های تلگرامی شرم آور در فضای مجازی حتی حریم مقدسات را حفظ نکردند به طوری که گردانندگان برخی از کانال های تلگرامی هر چیزی که در راستای دین ستیزی و شیعه ستیزی بود، منتشر کردند.


حال با وجود تاکید مراجع عظام تقلید و همچنین دلسوزان نظام سکوت و بی اعتنایی مسئولان در خصوص این قداست شکنی ها تا کی ادامه دارد و تا چه زمانی قرار است مسئولان وزارت ارتباطات و سایر نهادهای مسئول به آرامی از کنار این موضوع عبور کنند.
این در حالی است که با گذشت زمان و عدم برخورد سریع با گردانندگان این کانال های تلگرامی و با توجه به حجم وسیع فعالیت ها، این کانال ها خواه ناخواه عده ای از افراد جامعه را با خود همراه خواهند کرد که نشان دهنده ضرورت برخورد قاطع با آن ها است.


البته ماجرا به همین جا ختم نمی شود به طوری که در آشفته بازار فضای مجازی و به خصوص تلگرام دیگر حاشیه امنی وجود ندارد و هر فیلم و عکس و مطلبی بدون هیچ محدودیتی منتشر می شود.
شاید قدم زدن چند دقیقه ای در راهروهای دادسراها به خوبی می تواند نشان دهد به چه میزان فضای مجازی در بروز اختلاف و جدایی های خانواده های ایرانی نقش دارد.
به هر حال انتظار می رود دولت و نهادهای امنیتی با ورود به این فضا اجازه ندهند که بیش از این به مقدسات و ارزش های دینی توهین نشود.

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .