پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
خوشحالی مردم «حلب» از آزادسازی کامل شهر
قم فردا: مردم سوریه امشب در آستانه آزادسازی کامل حلب به خیابان‎های محلات جنوبی شهر آمدند و با شلیک تیر هوایی مشغول برگزاری جشن هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،آخرین اخبار از تحولات حلب حاکی از آن است که حدود 98 درصد از شهر حلب آزاد شده است و اکنون تنها محله‌های «الزبدیه، السکری، الانصاری و المشهد» باقی مانده است.

 

خبرنگار در سوریه گزارش داد که شمارش معکوس برای آزادی کامل این شهر در حالی به صدا درآمده است که مردم پس از پنج سال ظلم و جنایت تروریست ها به خیابان ها آمده اند و به جشن و شادی مشغول هستند.

 

این منبع میدانی افزود: تروریست ها نفس های آخر حیاتشان را در حلب می کشند و فقط دو گزینه تسلیم و مرگ برای آنها باقی مانده است.

 

این منبع میدانی گفت: مردم با حضور گسترده در محلات و خیابان های محلات جنوبی در شرق شهر حلب با شلیک تیر هوایی مشغول برگزاری جشن هستند.

 

 عناصر تروریستی در پنج سال گذشته نیمی از شهر حلب را اشغال کرده بودند اما نیروهای سوری و مقاومت پس از تکمیل محاصره آنان از سه هفته قبل عملیات پاکسازی شهر را آغاز کردند و در نهایت امشب به پنج سال جنایت تروریست ها پایان دادند.

 

حلب دومین شهر بزرگ سوریه است و روزی پایتخت اقتصادی این کشور بود اما با آغاز جنگ جهانی علیه این ملت، این شهر توسط تروریست ها ویران شد و علاوه بر اموال و ثروت مردم، تجهیزات کارخانجات این شهر صنعتی در ترکیه به فروش رفت.

انتهای پیام/

منبع : فارس
برچسب ها : سوریه
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .