جمعه ۳۱ فروردين ۱۳۹۷
سردار نقدی مطرح کرد:
الگوهای غربی و شرقی در صنعت شکست خورده اند/ عدم وجود روحیه انقلابی در صنعت کشور
معاون فرهنگی سپاه با اشاره به اهمیت احیای صنعت کشور گفت: امروزه الگوهای غربی و شرقی در صنعت شکست خورده اند و نباید به دنبال الگوبرداری از آنها بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، سردار محمدرضا نقدی امشب در گردهمایی مدیران کانون‌های بسیج مهندسین صنعتی سراسر کشور که در مجتمع شاهد قم برگزار شد،با اشاره به اهمیت اقتصاد در رشد و شکوفایی کشور، اظهار داشت: مسئولان در حالی به دنبال کپی برداری از الگوهای کشورهای دیگر در زمینه اقتصاد هستند که امام خمینی (ره) در این باره تاکید داشتند که از الگوی مدیریتی بسیج استفاده شود.

 وی ادامه داد: باید به این مهم اشاره کنیم که کشور در حوزه اقتصادی از ارزش های انقلابی فاصله گرفته و در مسیر اشتباه گام بر می دارد.

نقدی افزود: متاسفانه در زمینه اقتصادی وابسته هستیم به طوری که بیگانگان با تغییر قیمت نفت اقتصاد کشور را تحت تاثیر قرار می دهند.

وی با تاکید بر برون رفت از این وابستگی گفت: امروز در حالی به دنبال پیروی از الگوهای بیگانگان در مدیریت صنعت و اقتصاد هستیم که این الگوها شکست خورده اند.

معاون فرهنگی سپاه پاسداران با بیان ین که الگوهای شرقی شکست خورده اند، تصریح کرد: این الگوها تسلیم الگوهای غربی شده اند ، در حالی که مهمترین کشور غربی یعنی آمریکا هم اکنون شهرک های صنعتی اش به منازل متروکه تبدیل شده است.

 وی با بیان این که بسیح در حوزه اقتصادی به دنبال خط شکنی است، تاکید کرد: امروز بسیح در حوزه صنعت به دنبال ایجاد تحول و نوآوری است و قطعا به این مهم دست پیدا خواهد کرد.

وی مهم‌ترین ماموریت بسیج مهندسین صنعتی را  ترویج روحیه انقلابی دانست و گفت: امروز با وجود فناوری های نوین و منابع مالی پیشرفتی در صنعت حاصل نمی شود که ناشی از عدم وجود روحیه انقلابی است.

نقدی افزود: بسیجیان در سراسر کشور در قالب گروه های جهادی مختلف در سال های اخیر نشان دادند که با افزایش سرمایه گذاری و کاهش هزینه می توانند بهترین خدمت رسانی را داشته باشند که قطعا همین رویه را در صنعت نیز ادامه خواهند داد.

وی ادامه داد:  بسیج مهندسی صنعتی باید غلبه گفتمان بسیجی در میان صنعت‌گران را دنبال کند و در این مسیر موجب شکوفایی اقتصاد و صنعت کشور شود.

معاون فرهنگی سپاه پاسداران با اشاره به دوران دفاع مقدس، خاطر نشان کرد: در دوران جنگ تحمیلی نیز این صنعتگران بودند که بدون ترس و دلهره  در زیر بمباران های رژیم بعث عراق دست از تلاش و کوشش نکشیدند و به فعالیت های خود ادامه دادند.

وی الگوهای فعلی در صنعت را ناکافی دانست و تصریح کرد: الگوی انقلابی و بسیجی می تواند احیاگر صنعت باشد.

نقدی رقابت پذیری و داشتن کیفیت را مهم برشمرد و گفت: بسیج مهندسین صنعتی باید به‌دنبال رقابت ظرفیت‌های داخلی با کشورهای خارجی باشد.

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .