جمعه ۳۱ فروردين ۱۳۹۷
انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از صندوق‌های بیمه؛
امیدوارم سرنوشت صندوق‌های بیمه مانند صندوق فرهنگیان نشود
این مرجع تقلید با اشاره به بدهی‌های سنگین صندوق‌های بیمه به بیمارستان‌ها و بیماران، گفت: امیدوارم سرنوشت صندوق‌های بیمه مانند صندوق فرهنگیان نشود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، آیت‌الله مکارم شیرازی صبح امروز در دیدار با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به بهره‌برداری از بیمارستان فرقانی قم، اظهار داشت: افتتاح این بیمارستان یک گره 20 ساله را در این شهر باز کرد.

وی بابیان این‌که شهر مقدس قم در خدمت کل کشور است، افزود: قم در خدمت کل کشور است اما استانداردهای تخت بیمارستانی آن از استانداردهای کشور عقب‌تر است.

وی به زائرپذیر بودن شهر قم اشاره کرد و گفت: شهر قم سالانه پذیرایی میلیون‌ها زائر و مسافر است که این میزان افراد نیاز به خدمات سلامتی دارند که باید در قم برایشان فراهم باشد.

این مرجع تقلید ضمن قدردانی از خدمات دولت در زمینه بهداشت و درمان ابراز داشت: هرچند که بیمارستان‌های خصوصی نیز در کشور خدمت‌رسانی کرده و می‌تازند اما بیمارستان‌های دولتی واقعاً به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند.

وی افزود: مشکلی که اکنون وجود دارد تأخیر بیمه‌ها در پرداخت مطالبات مردم و مراکز درمانی است؛ این نمی‌شود که بیمه‌ها هرماه سروقت، حق بیمه را از مردم بگیرند اما موقع پرداخت مشکل درست کنند.

آیت‌الله مکارم شیرازی به طلب یکی از بیمارستان‌های شهر قم از بیمه‌ها اشاره کرد و گفت: هم‌اکنون بیمارستان ولیعصر (عج) قم، 19 میلیارد تومان از بیمه‌ها طلب دارد و به همین میزان بدهکار می‌باشد و همین موضوع باعث شده در خدمت‌رسانی این بیمارستان خلل ایجاد شود به‌طوری‌که رئیس این بیمارستان می‌گوید دیگر نمی‌توانیم برای مردم آنژیوگرافی انجام دهیم.
وی افزود: امیدوارم سرنوشت صندوق‌های بیمه مانند صندوق فرهنگیان نشود.
آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به تلاش‌های دولت‌ها تصریح کرد: مسئولان دولت به دنبال این هستند که نفت بیشتری بفروشند تا بنیه اقتصادی کشور بالاتر برود اما درعین‌حال شاهدیم که یک بیمارستان 19 میلیارد تومان بدهی دارد، این مسئله در کل نظام پزشکی کشور دیده می‌شود و به عقیده من برخی اولویت‌ها سرجای خودش نیست.

وی خاطرنشان کرد: اگر اولویت‌ها سر جای خودش باشد مسئله پزشکی و خدمات سلامت و ساماندهی بیمه‌ها یکی از اولویت‌های کشور است.

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .