سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
حسینی در گفتگو با قم فردا:
60 درصد منشور حقوق شهروندی ارتباطی با رئیس‌جمهور ندارد/ روحانی به دنبال خوراک انتخاباتی است
کارشناس مسائل سیاسی بابیان این‌که روحانی به دنبال خوراک انتخاباتی است، گفت: 60 درصد این منشور ارتباطی با رئیس‌جمهور ندارد، نه وی می‌تواند آن را اجرایی کند و نه مربوط به وی می باشد.

حجت‌الاسلام سید مرتضی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، با اشاره به ابلاغ منشور حقوق شهروندی از سوی رئیس‌جمهور، اظهار داشت: آقای روحانی به دنبال محقق شدن حقوق شهروندی نیست اگر به دنبال اجرایی شدن حقوق شهروندی بود به مخالفین تهمت‌های فراوان نمی‌زد.

وی ادامه داد: حقوق شهروندی می‌گوید تحمل انتقاد داشته باشید، اگر مخالفین ما انتقادی کردند توهینی به آن‌ها انجام ندهید ایشان در مدت 3 سال گذشته بدترین توهین‌ها را به مخالفان خود داشته است.

حسینی بابیان این‌که ایشان خودش اهل عمل به حقوق شهروندی نیست، تأکید کرد: این منشور به این خاطر تدوین و ابلاغ‌شده تا نظر چند فرد روشنفکرنما و غرب نشین را جلب کند چون از این شعارها در دوران اصلاحات زده شد و یک طرفدارانی در داخل و خارج پیدا کرد.

وی ادامه داد: در همان دوران هم خیلی‌ها مرید این‌ها شدند و اعتقاد داشتند روحانیونی در رأس قوه مجریه هستند که می‌خواهند مسیر نظامی را که امام پایه‌گذار آن بود، را تغییر بدهند.

نماینده سابق مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی بابیان این‌که 60 درصد حقوق شهروندی مربوط به قوه قضائیه است، تصریح کرد: 60 درصد این منشور ارتباطی با رئیس‌جمهور ندارد، نه وی می‌تواند آن را اجرایی کند و نه مربوط به وی می باشد.

وی ادامه داد: از طرف دیگر آقای روحانی اگر واقعاً به دنبال اجرایی شدن حقوق شهروندی است به‌صورت لایحه به مجلس بیاورد و از کانال مجلس به‌صورت قانون، عملیاتی شود.

حسینی افزود: این اقدام دولت برای خوراک انتخاباتی است و فقط به دنبال این هستند که برخی افراد غرب‌گرا را به سمت خودشان بکشند.

وی به تبعات بین‌المللی ابلاغ این منشور نیز اشاره کرد و گفت: یک کار بدی که انجام‌شده است این است که گزارشگر سازمان ملل بر همین مبنای منشور نظام را محکوم می‌کند و درواقع این منشور پایه گزارش‌های ضد ایرانی می‌شود.

این کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: شخصاً معتقدم شخص روحانی و اطرافیانش هیچ عنوان به حقوق شهروندی اعتقاد ندارند.

وی به برخورد دوگانه دولت با موضوعات دیگر نیز اشاره کرد و ابراز داشت: به‌عنوان‌مثال دولتی‌ها پشت پرده می‌گویند که روزنامه‌های مخالف رو ببندید اما در مقابل افکار عمومی از آزادی قلم و رسانه سخن می‌گویند.

حسینی خاطرنشان کرد: با بررسی اقدامات و اظهارات روحانی در دولت یازدهم به‌خوبی می‌توان شاهد دوگانگی در بین رفتار و سخنان وی بود.

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .