چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
یوم الله ماندگار16-/ بازخوانی فتنه 88 و حماسه عظیم 9 دی؛
خواصی که تکیه گاه دشمن شدند
هدایت از بیرون و ضربه زدن از داخل استراتژی بود که دشمن در طی یک فرایند 10 ساله بر روی آن برنامه ریزی کرده بود که محور این طراحی خواصی در درون نظام بودند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،«در قضایای سال 88 که دشمن تصور می کرد طراحی ده ساله ی او بر ضد جمهوری اسلامی به نتیجه رسیده است، ملت ایران با قدرت در صحنه حاضر شد و بر دهان مخالفان و معارضان بین المللی زد» این بهترین توصیف برای فتنه پیچیده سال 88 است که مقام معظم رهبری آن را ایراد کردند.

 در واقع هدایت از بیرون و ضربه زدن از داخل استراتژی بود که دشمن در طی یک فرایند 10 ساله بر روی آن برنامه ریزی کرده بود که با بصیرت و هوشیاری مردم در 9 دی ماه سال 88 این پروژه پیچیده با شکست مواجه شد.

 در این بین ضرورت آگاهی از پشت پرده فتنه 88 و زنده نگه داشتن آن،  این روزها  در حالی از سوی دلسوزان نظام بارها عنوان شده است که هنوز بسیاری از خواص نه تنها موضع صریح و روشنی در این خصوص نگرفته اند بلکه در مواردی بر روی همان مواضع سران فتنه تاکید دارند.

 در چنین شرایطی ضرورت آگاهی بخشی و بصیرت افزایی به خصوص در دهه بصیرت بیش از پیش احساس می شود.

شخصیت های حوزوی و سیاسی در گفتگو با خبرنگار ما بر ضرورت زنده نگه داشتن یوم الله 9 دی و نقش آن در بقای انقلاب تاکید کردند.

توجه به عبرت های 9دی، مانع بروز فتنه های جدید می شود
آیت الله سید محمد سعیدی با اشاره به اهمیت دهه بصیرت،  اظهار داشت: 9 دی و 19 دی، هر دو از شعائر انقلاب، با هویت دینی و تبعیت از ولایت فقیه است.

  تولیت آستان مقدس حضرت معصومه علیهاالسلام با اشاره به لزوم شعائر گفت: شعائر هیچ گاه نباید فراموش شوند و حفظ آن نشانه تقواست و پاس نداشتن آن نشانه بی تقوایی و بی ایمانیست.

وی افزود: 19 دی ماه، مبدأ حرکت های زیادی در نهضت امام خمینی(ره) بود که قمی های با بصیرت و پناه بردن طلاب به بیوت مراجع تقلید، آن را شکل داد و در این عرصه، آیت الله العظمی نوری همدانی نقشی تأثیرگذار و مهم داشتند.

آیت الله سعیدی درباره 9 دی گفت: این روز، جزو ایام الهی است که پر از عبرت است؛ عبرت هایی که همه ما باید به آن توجه داشته باشیم و آنها را برای دیگران یادآور شویم. فتنه ای که پیش از حرکت عظیم 9دی در جریان بود، ممکن است در آینده ظواهری متفاوت به خود بگیرد و با ظاهری جدید دوباره خودنمایی کند، از این رو عبرت های موجود در این یوم الله، می تواند جلوی بروز فتنه های مختلف را بگیرد.

وی شناخت ریشه ها و منشأ فتنه 88 را ضروری عنوان کرد و گفت: اساس و ریشه این فتنه، در امریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی بود؛ از این رو نباید بگذاریم ریشه ها و جریان های اصلی این فتنه با جریان های رسانه ای، رو به فراموشی سپرده شود.

امام جمعه قم با بیان این که در 9 دی، نباید این روز بزرگ را محدود به سخن گفتن از افراد و اشخاص نمود، گفت: در فتنه ها افراد می آیند و می روند یا منزوی می شوند، ولی فتنه همچنان باقی می ماند و با اشکال مختلف بروز و ظهور می یابد؛ در این روز باید ریشه و اساس فتنه ها برای مردم تبیین گردد.

در بدنه دولت تقویت فتنه‌گری صورت می‌پذیرد

سید حسین نقوی حسینی نیز با اشاره به فرا رسیدن سال روز یوم الله 9 دی ماه اظهار داشت: نهم دی‌ماه یک حقیقتی است که ملت ایران برای مقابله بانفوذ و براندازی حماسه آفرید، درواقع نهم دی‌ماه قیام ملت ایران برای حفظ ارزش‌ها و اصول انقلاب و جایگاه محکم ولایت‌فقیه بود، همان ولایت‌فقیه ای که حضرت امام فرمودند؛ اگر می‌خواهید به مملکت شما آسیبی نرسد، پشتیبان ولایت‌فقیه باشید. نهم دی‌ماه روز خروش مردم ایران در مقابل استکبار جهانی و شیطان عظیم است.

وی ادامه داد: این روز از یوم‌الله‌های مهم تاریخ ایران محسوب می‌شود و جا دارد که ملت ایران هرسال راهپیمایی کنند و با کالبدشکافی استعمار پیر این روز را زنده نگه‌دارند، البته باید گفت که رسانه‌های خارجی معاند با نظام جمهوری اسلامی ایران و بعضاً افرادی که در داخل خواسته یا ناخواسته عاملان دشمن هستند سعی بر این دارند که این روز را سرکوب رسانه‌ای کنند تا خروش ملت بازتاب گسترده‌ای نداشته باشد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد دولت، ابراز داشت: بعضاً دیده می‌شود که از طرف برخی افراد دولت که جزء مدیران ارشد نیز هستند تهدیدهای صورت می‌گیرد مبنی بر این‌که اگر فلان برنامه را برگزار کنید، با شما مقابله می‌کنیم، این عملی در جهت تقویت فتنه‌گری است.

وی در ادامه به نحوه برخورد دولت در بحث فتنه و کم‌کاری‌های صورت گرفته در عمر دولت تدبیر اشاره کرد و گفت: امسال سال پاسخگویی دولت در برابر ملتی است که به آن‌ها قول 100 روزه داده بود است، دولتی که در این 100 روز قول داده بود که به اقتصاد کشور سامان می‌دهد؛ دولتی که شعار می‌داد که ملت ایران چنان مرفه خواهد شد که نیازی به یارانه 45 هزارتومانی ندارد؛ دولتی که باعزت دادن به پاسپورت ایرانی روی کارآمد؛ دولتی که با رفع رکود و بیکاری به میدان آمد؛ با همه این تفاسیر آنچه امروز شاهد آن هستیم دقیقاً برعکس شعارهایی است که روحانی داده بود تا جایی که حتی روی سلطه گران و دشمنان نظام بیشتر باز شد و بعضاً اهانت‌هایی نیز به ملت و منافع ملی انجام شد و می‌شود.

 انتهای پیام/

برچسب ها : فتنه 88
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .