سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷
اکران عمومی جشنواره مردمی فیلم عمار؛
عمار شعار نمی دهد+عکس
قم فردا: معلم قمی گفت: رسانه ها دنیا را تبلیغ می کنند اما جشنواره عمار واقعیت های مردم خودمان را تبلیغ می کند و حتی اگر نیت مقابله و جنگ نرم را هم نداشته باشیم در حال نشان دادن حقایق کشور و مردم هستیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،به نقل از ثامن؛اکران عمومی هفتمین جشنواره فیلم مردمی عمار از یازدهم الی شانزدهم دی ماه از ساعت 18الی 21 در مصلی قدس سالن همایش پژوهشکده باقر العلوم(ع) در قم برگزار می شود.

آثار هفتمین جشنواره مردمی فیلم عمار در بخش مستندهای اقتصادی مقاومتی، سبک زندگی، بیداری اسلامی و وحدت، مدافعان حرم، « تاریخ انقلاب، دفاع مقدس و فتنه ۸۸»، «تاریخ فرهنگی اجتماعی انقلاب»، جنگ نرم، مستند ملت قهرمان، نقد درون گفتمانی، پویانمایی و موشن گرافیک و داستانی است.

استقبال مردمی از فیلم های جشنواره گسترده بوده و به گفته یکی از مسئولین در زمان اکران فیلم سالن کاملا پر می شود.

صمیمی مدیر مدرسه یکی از روستاهای قم که به همراه خانواده برای دیدن فیلم های جشنواره آمده بود در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: احساس رضایت و خشنودی دارم  از ساخت و نمایش بسیج وار و مردمی جشنواره فیلم عمار، ازنوع ساخت مستند ها و فیلم ها مشخص است که با فکر آزاد ساخته شده و متعلق به قشر و تفکر خاصی نیست.

وی گفت: جوان های با علم و با مهارت سازنده فیلم های جشنواره عمار هستند و مردم از هر قشری می توانند در این جشنواره شرکت کنند و آثار خود را ارائه دهند، همچنین مردمی بودن این جشنواره باعث استقبال گسترده مردم می شود زیرا دغدغه بلیط و کارت لازم نیست .

صمیمی تصریح کرد: خوبی فیلم های این جشنواره این است که می توان با خانواده حضور پیدا کرد و از فیلم ها استفاده کرد.

وی خاطر نشان کرد: در هشت سال دفاع مقدس در جنگ سخت پیروز شدیم و این روزها که دشمن جنگ نرم علیه کشور راه انداخته همین سازندگان فیلم های جشنواره مردمی عمار افسران جنگ نرم  در مقابل استکبار مجهز به رسانه های مدیریت شده هستند مثل زمان جنگ که از دل خود مردم بودند.

صمیمی تاکید کرد: سازندگان فیلم های عمار چون با نیت پاک وارد شدند و به فکر فروش و مطرح شدن نبودند و به دنبال مطرح کردن حرف مردم هستند آینده بسیار خوبی دارد و مطمئنا در عرصه جنگ نرم و رسانه نیز موفق خواهد بود.

وی بیان داشت: رسانه ها دنیا را تبلیغ می کنند اما جشنواره عمار واقعیت های مردم خودمان را تبلیغ می کند و حتی اگر نیت مقابله و جنگ نرم را  هم نداشته باشیم  در حال نشان دادن حقایق کشور و مردم هستیم.

مقدسی دانشجوی قمی نیز در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: جشنواره فیلم عمار باعث می شود مردم به مسائل و حقایق رخ داده در کشور اهمیت بیشتری قائل شوند ، اگر مردم در صحنه حضور داشته باشند مخصوصا در  صحنه های رسانه ای، قطعا استعمار نمی تواند به اهداف خود برسد.

وی افزود: یکی از ویژگی های مثبت جشنواره عمار نگاه متفاوت آن به مسائل است، فیلمسازان همواره با نگاه خود به مسائل جامعه می پرداختند و  آن  بخشی از حقایق را که دوست داشتند نشان می دادند آن بخش از حقایق را که باب میلشان نبود حذف می کردند اما در این جشنواره همه حقایق با نگاه مردمی ساخته و ارائه می شود.

مقدسی گفت: جشنواره فیلم عمار باعث افزایش اطلاعات نیز  می شود من با دیدن چند مستند در این اکران عمومی مسائلی را متوجه شدم که تا پیش از این نمی دانستم در کشور رخ داده است.

خواهر شهید مدافع حرم جاوید از لشکر فاطمیون که برای دیدن فیلم های جشنواره آمده بود گفت: مستند های پخش شده در خصوص شهدای مدافع حرم خیلی عالی کار شده بود مخصوصا  مستند شهدای مدافع حرم  در خصوص شهدای فاطمیون، خیلی خوب اهداف واقعی شهدای مدافع حرم به نمایش گذاشته شده بود.

وی بیان داشت: من از اینکه برادرم در راه بی بی زینب(س) شهید شده خوشحال هستم و خوشحال تر که اهداف شهدا را به خوبی نشان دهند.

رادنیک دانش آموزی که با خانواده برای دیدن فیلم های آمده بود در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: فیلم های عمار فیلم مردمی است ، اینکه بخشی از این جشنواره مخصوص نوجوانان و کودکان بود بسیار عالی است، و نشان دهنده این است که این جشنواره واقعا مردمی است و شعار نمی دهد.

وی گفت: فیلم هایی که تا الان دیدم خیلی به دلم نشست، مخصوصا بخش مدافعان حرم خیلی خوب بود.

راد نیک افزود: کارگردان های بزرگ که فیلم می سازند از لحاظ مالی بسیار بالاتر هستند و در فیلم های خود دخل و تصرف زیادی می کنند اما یک فردی که از جنس خود مردم است و فیلم می سازد همه بخش ها را مد نظر قرار میدهد و دخل و تصرف در فیلم نمی کند و فیلم را سیاسی نمی کند بلکه حقایق را مطرح می کند.

زینب اسلامی دانش آموز قمی نیز اظهار داشت: به نظرم جشنواره عمار بتواند جایی باشد که جوانان انقلابی بتوانند در قالب فیلم و مستند نظرات خودشان را بدون واسطه بیان کنند.

اسلامی گفت: فرق فیلم هایی که در جشنواره  عمار دیدم با دیگر فیلم ها این بود که در خصوص مسائل روز و نیازهای مردم و افزایش آگاهی های مردم قدم بر می دارد.

 

برخی فیلم هایی که در مصلی قدس اکران می شود

یه حال خوب  /  مسعود وثوقی

فرشته های خاکی  /  محمدمهدی شیخ بهائی

آقای سفیر  /  ناصر نادری

 ایستادگی در آسمان  /  علی  طادی

مستند / مدافعان حرم

نبرد پنهان  /  ناصر نادری

فرمانده  /  هادی نعمت اللهی 

 راز مزار  /  نوید ناصر

پایان غرور  /  محمد مهدی خالقی 

گردان قاطریزه  /  سید مجتبی خیام الحسینی 

پرونده ناتمام  /  جواد موگویی 

تولد دوباره یک رویا  /  حجت الله نیکی ملکی 

 آلبالو خشکه / حسین دارابی

مادرانه  /  ساسان فلاح فر

نبرد پالمیرا  /  ساسان فلاح فر

امیر من علی  /  محمد رضا نوری همدانی

پسرم  /  محمد مهدی خالقی

آهنگر  /  محمد مهدی خالقی

من و مرتضی  /  حمید شعبانی صمغ آبادی

یک شهر زینب  /  روح الله رفیعی 

خاک منتظر  /  محمد حبیبی منصور

متولدکالیفرنیا  /  علیرضا بوالی 

قصه فیل و الاغ  /  مهدی نقویان 

ساحره سوزان  /  مهدی  نقویان

مستند / ملت قهرمان

خیر النساء  /  علیرضا باغشنی 

روزگار اکبر  /  قدرت باقری 

فتح دنیا فقط با دوپا  /  محمدرضا حاج محمد حسینی 

مهمان مامان  /  سید مجتبی خیام الحسینی 

بانوی ایرانی  /  زهرا شاهین فر 

وصیت نامه  /  محمد صفا 

آن مرد زنده است  /  علی نیکومنش 

 ظهر روز دهم  /  سعید فرهنگیان 

نخل های بی سر  /  محسن اردستانی رستمی 

فرشته ها هنوز در راهند…  /  سید مجتبی خیام الحسینی 

قبر افکن  /  علی زکریایی 

راز مزار  /  نوید ناصر

خاکریز های نمکی  /  رسول آذرگون 

مردی که خودش را کشت  /  هادی محمدیان

فرند / احمد تیموری 

دوئل / سید محمدرضا خردمندان 

قابلمه / حسین دارابی 

آلبالو خشکه / حسین دارابی 

جیب کت / حسین دارابی

آنتراکت  /  سید محمدرضا خردمندان

صف / اسماعیل عظیمی

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .