چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
در دیدار دادستان کل کشور با مراجع مطرح شد،
از ضرورت مقابله با آسیب‌های اجتماعی تا برخود قاطع با منتشر کنندگان فایل صوتی منتظری
آسیب‌های اجتماعی و ضرورت چاره‌اندیشی در این زمینه محور گفت‌وگوهای دادستان کل کشور با مراجع عظام تقلید در قم بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور در سفر یک‌روزه خود به قم علاوه بر حضور در مراسم تودیع و معارفه دادستان عمومی و انقلاب اسلامی قم با مراجع عظام تقلید در قم دیدار و گفت‌وگو کرد.

آسیب‌های اجتماعی و ضرورت چاره‌اندیشی در این زمینه محور گفت‌وگوهای دادستان کل کشور با مراجع عظام تقلید در قم بود.

 آیت‌الله مکارم شیرازی: گروهی به دنبال حرکت انتقامی از نظام هستند

آیت‌الله مکارم شیرازی در این دیدار توجه به فضای مجازی و آسیب‌های آن را خواستار شد و گفت: فضای مجازی به بلایی بزرگ برای جامعه تبدیل‌شده است، به همین دلیل در حوزه علمیه سعی کردیم که به وظیفه خودمان در خصوص فضای مجازی عمل کنیم و یک گروه از فضلای خوب حوزه علمیه قم را مأمور پیگیری بحث فضای مجازی کردیم.

وی در ادامه به انتشار فایل صوتی منتظری نیز اشاره کرد و ابراز داشت: انتشار فایل صوتی منتظری اقدام و حرکتی انتقامی است علیه نظام است که باید جدی گرفته شود.

 این مرجع تقلید تصریح کرد: گروهی به دنبال حرکت انتقامی از نظام هستند اگرچه که نظام جمهوری اسلامی از بین برود. بین این افراد و خارج از کشور هماهنگی وجود دارد و برخورد جدی باید با چنین افرادی صورت بگیرد تا دوباره چنین مسائلی در جامعه تکرار نشود.

آیت‌الله نوری همدانی: بارها گفتیم دیرکرد حرام است اما اقدامی برای مقابله با آن نشد

این مرجع تقلید نیز در دیدار حجت‌الاسلام منتظری بر ضرورت مقابله به آسیب‌های اجتماعی تأکید کرد و گفت: باید نسبت به شناسایی ریشه‌های آسیب‌های اجتماعی اهتمام داشته و نسبت به رفع این مشکلات اهتمام داشته باشید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به دریافت دیرکرد توسط بانک‌ها اشاره کرد و گفت: مردم گلایه‌های بسیاری در خصوص دریافت دیرکرد توسط بانک‌ها دارند و باوجوداینکه بارها گفته‌ایم که دریافت دیرکرد حرام بوده و ربا است، ولی ترتیب اثری داده نشده است.

دادستان کل کشور: برخورد قانونی با منتشرکنندگان فایل صوتی منتظری صورت گرفته است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدجعفر منتظری نیز در این دیدارها با اشاره به‌ضرورت مقابله با آسیب‌های اجتماعی از فضای مجازی به‌عنوان عاملی برای افزایش آسیب‌های اجتماعی یادکرد.

وی در دیدار آیت‌الله نوری همدانی به هدف‌گیری دشمنان در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: دست‌اندرکاران فضای مجازی اهتمام لازم را برای برخورد با این وضعیت ندارند.

منتظری با اشاره به انتشار فایل صوتی منتسب به منتظری اشاره کرد و گفت: برخورد قانونی با منتشرکنندگان این فایل صوتی صورت گرفته است؛ متأسفانه انتشار این فایل موجب شد که دشمنان سوءاستفاده داشته باشند.

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .