شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷
پربیننده ترین ها
آیت الله مکارم شیرازی:
نهادهای کشوری با هم به حقوق‌های نجومی رسیدگی کنند
آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه پراکنده کاری یکی از مشکلات جامعه است، گفت: در مسئله حقوق های نجومی دولت، دستگاه اطلاعاتی و دادگستری هر کدام جداگانه در حال پیگیری پرونده ها می باشند که این مسئله به نتیجه نمی رسد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، حضرت آیت الله مکارم شیرازی صبح امروز در درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم یکی از مشکلات جامعه را پراکنده کاری دانست و اظهار داشت: متأسفانه نهادهای کشوری، جدا جدا کار کرده و مسائل به جایی نمی رسد؛ در مسئله حقوق های نجومی دولت، دستگاه اطلاعاتی و دادگستری هر کدام جداگانه در حال پیگیری پرونده ها می باشند.

وی افزود: اگر از هر دستگاهی یک نماینده در کنار هم و با هم تصمیم بگیرند این مسئله هر چه زودتر نتیجه می دهد و اینگونه نمی شود که امروز دستگاه قضایی اعلام کند که هیچ پرونده ای به ما نرسیده است.

این مرجع تقلید با اشاره به برخی مشکلات دیگر در جامعه که نیازمند جلسه گروهی است، بیان داشت: مسئله سوء استفاده های مالی کلان و قاچاق و همچنین بررسی مشکلات فضای مجازی  نیز نمونه دیگری از این مشکلات موجود است که نماینده نهادهای اطلاعاتی، دولت، دستگاه قضا و ... باید در یک جلسه نشسته و تکلیف این موضوع را مشخص نمایند.

وی ادامه داد: مشکل بزرگ ما پراکنده کاری می باشد که باید در این خصوص به نتیجه رسید تا مشکلات زودتر به نتیجه برسد.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه آخرت هدف هر فردی است، گفت: دنیا پل، مرکب، مزرعه و.. برای آخرت است یعنی دنیا ابزاری برای بدست آوردن آخرت می باشد

استاد برجسته حوزه علمیه ادامه داد: جوانان باید بدانند کار عار نیست، اگرچه مسئولان هم باید فرصت‌های شغلی را ایجاد کنند، همیشه کار تنها پشت میزنشینی نیست چه بسا که حتی کارهای پشت میزنشینی الزاماً کار نیست و تولیدی برای کشور ندارد.

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .