سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷
میرسلیم در قم:
مفاسد اقتصادی و دنیاطلبی برخی مسئولان برای کشور فاجعه بار است/عده ای آبرو و حیثیت خود را در فتنه 88 به باد دادند
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به فاجعه بار بودن وجود مفاسد اقتصادی و تجمل گرایی و دنیاطلبی برخی مسئولان برای کشور، خواستار جدیت و قاطعیت در مقابله با اختلاس ها و فیش های نجومی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،سید مصطفی میرسلیم سه‌شنبه شب طی سخنانی در نخستین شب از مراسم ویژه دهه فجر انقلاب که از سوی جبهه پیروان خط امام و رهبری در مسجد حضرت ولیعصر(ع) منطقه نیروگاه قم برگزار شد، با اشاره به این که وجود اختلاس ها و فیش های نجومی در کشور خدشه جدی به اعتماد مردم وارد می کند، اظهار داشت: این که یک نفر چند هزار میلیارد تومان اختلاس می کند و طبعاً به فرد یا افرادی هم باج می دهد تا کسی صدایش از این جور قضایا در نیاید، این ها برای نظام یک فاجعه است و باید فکری برای ریشه کنی آن کرد.

وی افزود: این مفاسد اقتصادی به خصوص در بین برخی مسئولان و شخصیت ها نشان می دهد که روحیه دنیاطلبی رواج یافته و افراد چندان به آموزه های دینی پایبندی ندارند چرا که اگر این گونه بود، نباید این قضایا رخ می داد.

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی همچنین با تاکید بر این که در مقابله با فساد نباید به حال مفسدان رحم و ترحمی داشت، گفت: اگر جلوی این مفاسد و ریشه های آن را نگیریم نمی توانیم از ارزش های انقلاب به درستی دفاع کرده و به ترویج روحیه انقلابی در مردم بپردازیم و بدان امیدوار باشیم.

وی ضمن انتقاد از کم توجهی برخی مسئولان در مقابله با بحث فیش های نجومی تصریح کرد: در حالی که مقام معظم رهبری معتقد به برخورد قاطعانه با این مسایل هستند اما آن طور که مدنظر ایشان بود، کار شایسته ای صورت نگرفت.

وی با اشاره به این که کسانی باید مدیریت های کلان را عهده دار شوند که منویات و نظرات رهبری را در عمل اجرایی کنند، گفت: متاسفانه برخی وزیران بیشتر به دنبال خواسته ها و برنامه های خودشان هستند و چندان به خصوص در بحث اقتصاد مقاومتی ، جدیتی ندارند.

میرسلیم اضافه کرد: ما اگر حقیقتاً می خواهیم که از رهبر معظم انقلاب تبعیت کنیم باید اقتصاد مقاومتی در عرصه اقدام و عمل را مورد توجه قرار دهیم نه این که صرفاً بخواهیم شعار بدهیم.

وی گفت: امروز جوان کور از ما شغل و فراهم شدن زمینه ازدواج و تهیه مسکن را می خواهد و ما باید با عمل به مولفه های اقتصاد مقاومتی و مبارزه جدی با ظلم و فساد و تبعیض به تحقق مطالبه او کمک کنیم.

وی با اشاره به این که رهبری در سال 93 با تاکید بر این که اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی راهکار نجات کشور می باشد ، افزود: معظم له در سال های بعدی نیز خواستار اهتمام مسئولان به این امر شده و حتی امسال را به عنوان اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی نام گذاری کردند اما به نظر می رسد که هنوز هم تا رسیدن به هدف مطلوب در این باره فاصله داریم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین با تاکید بر لزوم تبعیت از ولی فقیه در همه حال گفت: متاسفانه عده ای به اصل ولایت فقیه اعتقاد راسخ ندارند چه آن که در قضایای فتنه سال 88 دیدیم که خودشان و اعتبار و حیثیتشان را به این خاطر به باد دادند.

وی بر لزوم توجه به اصل شایسته سالاری در کشور تاکید کرد و افزود: باندبازی و جناح گرایی و بی توجهی به نخبگان و شایستگان ما را به جایی نمی رساند و این گونه نمی توانیم بر مشکلات موجود غلبه کنیم.

میرسلیم همچنین در بخش دیگری از صحبت های خود به بیان خاطره ای از آخرین جلسه کاری مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در مجمع تشخیص مصلحت پرداخت و گفت: صبح روزی که ایشان دار فانی را وداع کرد، جلسه‌ای با ایشان داشتیم و در آن به مشکلات مختلف اشاره شد؛

مرحوم آقای هاشمی بعد از دو ساعت بحث کارشناسی گفت به اعتقاد من مشکلاتی که در کشور وجود دارد این است که مثل زمانی که بنده رئیس جمهور بودم و با مقام معظم رهبری یکی بودیم و سپاه و صداوسیما هم با ما بود، باید چنین حالتی به وجود بیاید تا بر مشکلات فائق شویم.

وی افزود: در واقع آخرین توصیه ایشان تاکید بر لزوم حفظ وحدت بر پایه تبعیت از ولی فقیه بود و امیدواریم که این توصیه ایشان مورد توجه همه جریان ها ی سیاسی و اجتماعی واقع شود.

انتهای پیام/

برچسب ها : میرسلیم
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .