يكشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۷
دختری که مثل مار پوست می اندازد +تصاویر
قم فردا: دختر نوجوان هندی با بیماری عجیبی درگیر است که ذره ذره جان او را می‌گیرد و پزشکان برای آن هیچ راه درمانی نیافته‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، دختر نوجوان هندی با بیماری عجیبی درگیر است که ذره ذره جان او را می‌گیرد و پزشکان برای آن هیچ راه درمانی نیافته‌اند.

به گزارش فارس، دختر 16 ساله هندی از بیماری نادری رنج می‌برد که پزشکان آن را به نام اریترودرمی می‌شناسند.

این نوجوان هندی که شالینی نام دارد از بدو تولد با بیماری نادر خود درگیر است و اکنون چند سال است که به دلیل نارضایتی خانواده‌ها از حضور او در مدرسه جلوگیری می‌شود.

بیماری‌ که شالینی با آن درگیر است اریترودرمی نام دارد؛ اریترودرمی یک بیماری شدید پوستی است که می تواند همراه اختلالات متابولیک وخیم باشد و به همین علت نیازمند توجه و رسیدگی فوری است. شناخت علل اریترودرمی در بیماران بستری مشکل و پیچیده است. در مطالعات انجام شده در کشورهای مختلف این علل متفاوت بوده‌‌اند.

این بیماری موجب شده پوست بدن او خشک و حالت زخم داشته باشد و مانند مار هر چند وقت یک بار پوست بی‌اندازد. شالینی هر یک ساعت باید بدن خود را خیس کند تا از زخم‌ شدن آن جلوگیری شود. هم‌چنین هر سه ساعت نیز باید با کرم‌های مرطوب‌کننده قوی که مخصوص این بیماری است بدن خود را چرب کند.

مادر این نوجوان هندی می‌گوید:‌"از زمانی که شالینی به دنیا‌ آمده هر 45 روز یک بار بدنش پوست می‌اندازد و همیشه بدنش زخم و قرمز است".

پدر شالینی که کارگر روزمزد است و از پس هزینه‌های درمان دخترش بر نمی‌آید می‌گوید:‌" هنگام تولد شرایط بدنی او عادی بود و پس از 45 روز متوجه زخم شدن و عوض شدن پوست او شدیم".

این خانواده که می‌دانند بیماری دخترشان درمان ندارد باور دارند، این بیماری دردناک ذره ذره جان فرزندشان را می‌گیرد و نه کاری از دست آنها و نه از دست پزشکان برمی‌آید.

انتهای پیام/

منبع : صراط
برچسب ها : دختری شبیه مار
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .