سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷
سایه شوم فضای مجازی
در کشور ما نسبت به معرفی اینترنت اشتباه و یا خیانت بزرگی صورت گرفته است، برخی اینترنت را به‌گونه‌ای معرفی کرده‌اند که گویا خوبی‌ها و بدی‌های اینترنت لزوماً باهم بوده و غیرقابل‌تفکیک هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  در کشور ما نسبت به معرفی اینترنت اشتباه و یا خیانت بزرگی صورت گرفته است، برخی اینترنت را به‌گونه‌ای معرفی کرده‌اند که گویا خوبی‌ها و بدی‌های اینترنت لزوماً باهم بوده و غیرقابل‌تفکیک‌ هستند.

بدون استثناء هر شری که در عالم وجود دارد در اینترنت کنونی وجود دارد، و در عرض چند ثانیه حتی کودکان نیز به‌راحتی می‌توانند

 به هر موضوع شر و محتوای آن دسترسی پیدا کنند، تشویق به خودکشی و ارائه راهکارهای آسان آن، انواع مسائل ضد اخلاقی، دعوت و تشویق به بی‌غیرتی، نافرمانی‌های مدنی، کمک به شورش و طغیان در خانه و محل کار و جامعه، فروش اسلحه، فروش مواد مخدر، قمار، دسترسی به محتواهای فرهنگی و اعتقادی گمراه‌کننده و معرفی چهره‌های منحرف اعتقادی به‌عنوان آزاد اندیشان بخشی از این کالاهای فاسد در بازار مکاره اینترنت است.

در کشور ما نسبت به معرفی اینترنت اشتباه و یا خیانت بزرگی صورت گرفته است، برخی اینترنت را به‌گونه‌ای معرفی کرده‌اند که گویا خوبی‌ها و بدی‌های اینترنت لزوماً باهم بوده و غیرقابل‌تفکیک هستند، لذا باید یا اینترنت را با همین وضعیت پذیرفت و از خدمات آن بهره‌مند شد و طبیعتاً باید، بدی‌هایش را در کنار خوبی‌هایش تحمل کرد و یا باید به‌طورکلی از استفاده از اینترنت منصرف شده و آن را قطع کرد.

درحالی‌که حقیقت اینترنت این‌گونه که برخی از مسئولین معرفی کردند نیست، اینترنت هیچ ملازمه‌ای با عکس و فیلم ضد اخلاقی یا ناامنی در اطلاعات ندارد، بلکه ما می‌توانیم با توسعه و رشد فناوری اینترنت و شبکه ملی اطلاعات و مدیریت آن به‌راحتی یک اینترنت امن، سالم، مفید، پرسرعت و ارزان در اختیار مردم قرار دهیم.

 برخی از مسئولین برای آن‌که از تیررس ملامت‌ها و مطالبه‌ها خارج شوند، اینترنت را آن‌گونه که گفتیم معرفی کرده‌اند تا القاء کنند ما چاره‌ای جز توسعهٔ اینترنت فعلی نداریم، این در حالی است که ما به‌راحتی می‌توانیم در کشور اینترنتی ارائه کنیم که چندین برابر مزایای اینترنت فعلی دارای فایده باشد و معایب آن نیز در مقایسه با اینترنت کنونی بسیار ناچیز است.

حال این سؤال پیش می‌آید که چرا خودمان به ارائه اینترنت نمی‌پردازیم؟ جواب این سؤال کاملاً روشن است، به دلیل منافع مالی کلان برای مسئولین امر و وجود مافیای مالی است که این مهم تابه‌حال صورت نگرفته است.

در زیارت اربعین سید الشهداء وقتی به بررسی علل جنایت قاتلان و دشمنان امام حسین می‌پردازیم می‌گوییم: و قد توازر علیه من غرته الدنیا و باع حظه بالأرذل الأدنی وشری آخرته بالثمن الأوکس وتغطرس وتردی فی هواه.

یعنی همانا همدست شدند علیه او کسانی که دنیا آن‌ها را فریفت و بهره هستی خود را به بهای ناچیز و پستی فروختند و آخرت خود را به بهای نازلی دادند و گردن‌فرازی کردند و خود را در پرتگاه هوس انداختند.

حالا حکایت بعضی از مسئولان ماست که به خاطر رسیدن به مطامع دنیا اعم از محبوبیت و مقبولیت نزد عموم و رسیدن به پول و رأی آوردن حاضر هستند، فرهنگ و اخلاق مردم به تاراج غربی‌ها به‌خصوص انگلیس حیله‌گر و آمریکای جنایتکار برود و در این معامله کثیف چه بر سر مردم و کشور و میراث امام وشهداء چه می‌آید برایشان مهم نیست.

مرتضی رسولی کارشناس ارشد ارتباطات

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .