شنبه ۲ تير ۱۳۹۷
آیت‌الله سعیدی مطرح کرد:
سیاست زدگی آفت فضای اقتصادی / رفتار رهبری در قبال دولت ها پدرانه است
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) گفت: رهبر معظم انقلاب در راس امور در کشور هستند و فرمایشات خوبی در خصوص مسائل اقتصادی داشتند. در فرمایشات ایشان نکات آموزنده و کلیدی در خصوص مسائل اقتصادی وجود دارد و باید در خصوص فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه مسائل اقتصادی کار شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  آیت‌الله سید محمد سعیدی ظهر امروز در دیدار  نائب رئیس و جمعی از اعضای  انجمن علمی اقتصاد شهری ایران با اشاره به ارتباط مسائل اقتصادی با مسائل دیگر اظهار کرد: مسائل اقتصادی با مسائل اخلاقی، فرهنگی و سیاسی گره خورده است.
وی ادامه داد: اگر مسائل اقتصادی را مجزا و بدون توجه به عناصر دیگر مورد بررسی قرار بدهیم، به جایی نمی‌رسیم، بنابراین باید مسائل اقتصادی را در کنار مسائل سیاسی، فرهنگی و اخلاقی مورد بررسی قرار بدهیم.
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) افزود: رهبر معظم انقلاب که در راس امور در کشور هستند فرمایشات خوبی در خصوص مسائل اقتصادی داشتند، در فرمایشات ایشان نکات آموزنده و کلیدی در خصوص مسائل اقتصادی وجود دارد و باید در خصوص فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه مسائل اقتصادی کار شود.
آیت‌الله سعیدی با اشاره به کتاب اقتصادنا اظهار کرد: این کتاب را شهید محمد باقر صدر به نگارش درآورد، این شهید کتاب اقتصادنا را براساس پژوهش‌های نظری خود در حوزه علمیه نجف نوشت و دستی در کارهای اقتصادی نداشت.
وی ادامه داد: اگرچه مباحث اقتصادی با مسائل سیاسی گره خورده است، ولی نباید این مباحث سیاسی شود. اگر پژوهشگران عرصه اقتصادی وارد سیاست شوند، وابسته به جریان‌های سیاسی و دولت‌ها خواهند شد و با رفتن یک جناح از عرصه قدرت در کشور زیر و رو می‌شوند.
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) افزود: اگر کسی بخواهد که اقتصاد اسلامی برخاسته از منویات دین اسلام شکل بگیرد، نباید به جناح خاصی وابسته شود، البته رهبر معظم انقلاب همیشه دولت‌هایی که با رای مردم بر سر کار آمدند را تائید می‌کنند، اما به این معنی نیست که هیچ اشکال و انتقادی به دولت‌ها وجود ندارد.
آیت‌الله سعیدی با اشاره به عدم وابستگی رهبر معظم انقلاب به جناح‌های سیاسی اظهار کرد: رفتار ایشان در قبال دولت‌ها به این معنی است که مقام معظم رهبری به هیچ کدام از جناح‌ها وابسته نیستند، بلکه ایشان همچون پدری در قبال دولت‌های مختلف رفتار می‌کنند.
وی ادامه داد: نباید مباحث اقتصادی با دولت‌ها برود و بیاید، باید با حوزه‌های علمیه در زمینه مسائل اقتصادی تعامل علمی داشته باشید، یعنی آنچه را که دارید، به حوزه‌های علمیه منتقل کنید و از آنچه که حوزه‌ها دارند، استفاده کنید.
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) در پایان از عملکرد انجمن علمی اقتصاد شهری ایران در زمینه تولید محتوای بومی در زمینه اقتصاد مقاومتی در فضای اقتصاد شهری تقدیر کرد.

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .