جمعه ۳۱ فروردين ۱۳۹۷
دبیر شورای عالی فضای مجازی در گفتگو با قم فردا:
رونمایی از دو شبکه اجتماعی بومی در آینده نزدیک/ فعالیت 50 شبکه اجتماعی بومی در کشور
دبیر شورای عالی فضای مجازی بابیان این‌که هم‌اکنون فعالیت 50 شبکه بومی در کشور فعال هستند، گفت: در آینده نزدیک و با تصویب نهایی سند حمایتی از دو شبکه بومی ملی رونمایی می‌شود.

ابوالحسن فیروزآبادی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، ، بابیان این‌که عقب‌ماندگی‌های زیادی در زمینه فضای مجازی در کشور داریم، اظهار داشت: این‌که هم‌اکنون در کشور ما شبکه اجتماعی بومی قوی نداریم دلایل بسیار زیادی دارد.

وی ادامه داد: به‌هرحال ما دیر وارد این بازار شدیم به‌طوری‌که شبکه‌های اجتماعی بیش از 10 سال است که در دنیا سابقه‌دارند اما 2 سال است که در کشور مردم به استفاده از این شبکه‌ها روی آورده‌اند.

دبیر شورای عالی فضای مجازی تصریح کرد: الحمدالله به دلیل احساس خطری که مردم کردند، الآن یک جنبشی در میان تمام دستگاه‌ها و افرادی که توانایی راه‌اندازی چنین شبکه‌های رادارند ایجادشده است.

وی بابیان این‌که هم‌اکنون نزدیک 50 به شبکه بومی اجتماعی در کشور وجود دارد، گفت: این شبکه‌ها در رقابت با نرم‌افزارهایی که از 10 سال پیش وارد این عرصه شده‌اند و با زیرساخت‌های مناسب و تجارب زیادی مخاطب‌های فراوانی در جهان دارند، کار سختی را پیش رودارند که باید موردحمایت قرار بگیرند.

فیروزآبادی به اقدامات صورت گرفته در شورای فضای مجازی اشاره کرد و افزود: یک سند حمایتی در شورای عالی فضای مجازی در حال نهایی شدن است و تنها دو بند آن باقی‌مانده است.

وی تصریح کرد: بر اساس این سند حداقل دو یا سه شبکه بومی قوی در کشور خواهیم داشت که سلامت در آن رعایت شود.

فیروزآبادی در پاسخ به این سؤال که چرا جلسات شورای فضای مجازی به ریاست رئیس‌جمهور کمتر تشکیل می‌شود، اظهار داشت: این جلسات در سال 95 بهتر از سال‌های قبل است به‌طوری‌که در سال‌های قبل هر 57 روز یک‌بار تشکیل‌شده بود اما سال 95 تقریباً هر 35 روز یک‌بار جلسه برگزار کردیم.

وی تأکید کرد: امیدوارم امسال دو یا سه شبکه قوی بومی وارد فضای مجازی شود.

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .