چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
پیام رییس شورای اسلامی شهر قم به مناسبت 9 اردیبهشت سالروز تاسیس شوراها
رئیس شورای اسلامی شهر قم به مناسبت سالروز تشکیل شوراها ، وجود شوراها را موجب پیشرفت حرکت رو به رشد این نظام الهی و مردمی دانست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، در ابتدای این پیام آمده است:يکي از مهم ترين اصول اجتماعي- سياسي اسلام ، اصل شوری و مشورت است که در سيره پيامبر اکرم(ص) و پيشوايان بزرگ اسلام جايگاه ويژه ای داشته و بارها مورد استفاده وبهره برداری آنان قرارگرفته است. جايگاه اين اصل در اسلام تا حدی وسيع و گسترده است که می توان گفت: «شوری» ستون فقرات نظام اسلامی و شيوه ای اجتناب ناپذير در مديريت امروزی جامعه اسلامی و مؤمنين می باشد. از دیگر سو ، مهمترين جنبه يک حکومت ، مردمي بودن آن است که نقش پشتوانه را ایفا مي کند و مردم با اعتبار يافتن و شرکت در امور ، نقش واقعي خود را مي يابند و لذا در قرآن خطاب به پيامبر(ص) فرمود: « يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ حَسْبُكَ اللّهُ وَمَنِ اتَّبَعَكَ مِنَ الْمُؤْمِنِينَ » ؛ (اي پيامبر ، خداوند و مؤمنانی که از تو پيروي مي کنند براي حمايت تو کافي است و با کمک آنان ميتواني به هدف خود نائل شوي).

در ادامه این پیام آمده است: از این روی يکي از راه هاي مشارکت مردم در امور ، مشاوره با آنان و یا نمایندگان آنان است و لذا مشارکت در قالب مشورت ، پشتوانه اي بس عظيم براي هر نظامي است. چنانکه امیر مومنان علی(علیه السلام) می فرماید: «و ماتشاور قوم الا وفقوا الاحسن ما في ضميرهم» ؛ هيچ قومي در کارهايشان با يکديگر مشورت نکردند مگر آنکه به بهترين راههاي موجود دست يافتند. بی شک همراهی ، حضور و مشارکت گسترده مردم یکی از پایه های اصلی تحقق انقلاب اسلامی و عاملی اساسی در استمرار آن بوده و هست و شوراها نیز با دارا بودن ماهیتی مردمی و نشأت گرفته از آرای مردم ، می توانند نقش بسزایی در تداوم وپیشرفت حرکت رو به رشد این نظام الهی و مردمی داشته باشند.

در پایان این پیام تصریح شده است: چنانکه رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی) در اهمیت و جایگاه شوراها ، فرمودند:"شوراها ، مشاورین امین برای مسئولان دولتی هستند و مسئولان محترم دولتی باید تا سرحد امکان ، به شوراها در عمل به وظایف خود کمک کنند". شورای اسلامی شهر مقدس قم ، فرا رسیدن نهم اردیبهشت ماه ، سالروز تأسیس شوراهای اسلامی شهر و روستا را به مراجع عظام تقلید و حوزه های علمیه و عموم شهروندان انقلابی و شوراهای شهر و روستا تبریک و تهنیت عرض می نماید و امیدوار است تا با همدلی و همگرایی هرچه بیشتر بتواند در عمل به وظایف ذاتی خویش و رضایتمندی عمومی موفق باشد.

 

انتهای پیام/

برچسب ها : شورای شهر
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .