پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
شفيعی: پرایدم را فروختم تا اینجا را از دست ندهم!
قم فردا: بهناز شفیعی دختر موتورسوار ایرانی به دعوت یكی از كلوپ‌های موتورسواری برای رقابت در مسابقات ریس و دوره‌های آموزشی پیشرفته، راهی ینگه دنیا شد. او برای تأمین بخشی از هزینه‌های سفرش موتور و خودروی پرایدش را هم فروخت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، شفیعی درباره حضورش در آمریكا می‌گوید‌: «با دعوتنامه كمپینگ بانوان موتورسوار برای دوره آموزشی و شركت در مسابقات به آمریكا آمده‌ام تا علاوه بر مسابقات، در پیست‌های حرفه‌ای و استاندارد مسابقات جهانی تمرین كنم. حالا حدود یك هفته‌ای در آمریكا هستم. ویزای 6 ماهه دارم و تا آنجا كه بتوانم برای شركت در دوره‌های تخصصی و مسابقات می‌مانم.»

او با اشاره به تمریناتش ادامه می‌دهد‌: «برای اینكه آماده مسابقه شوم، از روزی كه به آمریكا آمده‌ام، در باشگاه لایف‌تایم واشنگتن تمرینات آمادگی جسمانی انجام می‌دهم. طبق برنامه 15 اردیبهشت به لاس‌وگاس می‌روم تا 16 و 17 اردیبهشت‌ماه در مسابقات سوپركراس با بانوان دنیا، مسابقه بدهم و بعد از آن دوره حرفه‌ای را می‌گذرانم و هفتم خرداد در مسابقات حرفه‌ای‌ها شركت می‌كنم.»

شفیعی اولین حضورش در پیست‌های جهانی را تجربه می‌كند‌: «برای تمرین تاكنون به چند كشور خارجی سفر كرده‌ام اما برای مسابقه و آموزش دوره‌های حرفه‌ای، اولین بار است كه پیست خارجی را تجربه می‌كنم.»

دختر موتورسوار ایرانی درباره نحوه سفرش ادامه می‌دهد‌: «به فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی اطلاع دادم و آنها قول حمایت دادند اما... ، از آنجا كه نمی‌خواستم این فرصت را از دست بدهم، موتور و خودروی پرایدم را فروختم و با هزینه شخصی و دعوتنامه كلاپ بانوان موتورسواری آمریكا به اینجا آمده‌ام.»

او درباره هزینه‌های كمپینگ حرف می‌زند: «این دوره سه ماهه است و 22 هزار دلار چیزی حدود 80 میلیون تومان هزینه دارد. البته دنبال این هستم تا بخشی از هزینه‌ها را تأمین كنم. مربیان آمریكایی مرا آموزش می‌دهند كه در پیشرفت فنی‌ام تأثیر زیادی دارد.»

او برای پیشرفت بانوان ریس‌سوار برنامه دارد‌: «خیلی دوست دارم بانوان ایرانی در سطح بین‌المللی بدرخشند اما مربی خوب برای بانوان نداریم و شرایط آموزشی پایین است، به همین خاطر به آمریكا آمده‌ام تا پیست‌های جدید را از نزدیك ببینم و با ریسرهای دنیا مسابقه بدهم، تمرینات حرفه‌ای را بگذرانم و مدرك‌هایم را از بهترین مربیان دنیا بگیرم تا وقتی به ایران برگشتم، همه تجربیات را به بانوان ایرانی منتقل كنم. مشروط بر اینكه مسئولان فدراسیون پیست ریس آزادی را برای تمرین و آموزش به من بدهند تا مكانی برای آموزش و انتقال تجربیات به بانوان موتورسوار داشته باشم. معتقدم اگر از دختران حمایت شود، ایران تا دو سال دیگر می‌تواند دختران موتورسوار را به مسابقات برون‌مرزی اعزام كند.»

 

انتهای پیام/

برچسب ها : ورزش ایران , زنان
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .