يكشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۷
اندر حکایت بی توجهی رییس جمهور به شعارها و گفته هایش؛
روحانی واقعاً مچکریم!!
جناب آقای رییس جمهور همین چند روز پیش در همایشی از معجزه انتخابات سخن به میان آورد و البته در ادامه گفت: " هر کس که به میدان انتخابات وارد می شود باید از لیاقت ها و برنامه های خود سخن بگوید. همه بدانند هیچ کس با دروغ، تخریب و تهمت به جایی نمی رسد و به فرض محال هم اگر رسید، ارزشی ندارد و با نردبان دروغ نمی توان به پشت بام عدالت رسید"

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، سخنان دکتر روحانی در این باره البته کاملاً درست و به حق است ، با این حال باید در وهله نخست از خود ایشان سوال کرد و این مطالبه را داشت که چرا به حرف هایی که می زنند، بعضاً عمل نمی کنند؟!


بگذریم از داستان تکراری برچسب هایی که در این سال ها ایشان به منتقدان خود زدند ، با این وجود ایشان این روزها اعلام می کنند که بنده نگفته ام در صد روز مشکلات کشور را حل می کنم؟!


به قول احمد مهرانفر در سریال علی البدل باید گفت "یا للعجب"، در عصر رسانه و فضای مجازی که کوچکترین سخنان و حرکات افراد ثبت و ضبط می شود، این چه نوع سخن گفتن است ؟!


نه فقط منتقدان ایشان بلکه آحاد مردم – به دور از هر نوع وابستگی و عُلقه سیاسی- از جناب رییس جمهور که به تعبیر خودشان پرچمدار دولت راستگویان هستند، این انتظار را دارند که اگر درباره کم کاری های خود و اعضای کابینه دولت یازدهم قصد عذرخواهی از جامعه و یا جبران مافات را ندارند ، دست کم حقیقت را نیز انکار نکرده و پای صحبت و وعده خود صادق و استوار بمانند.


تنها در بحث اقتصاد و خاصه مساله اشتغال یادآوری این نکته لازم است که در حال حاضر نرخ بیکاری جوانان بر اساس آمار رسمی چیزی در حدود 26 درصد و آمار کلی بیکاری حدود 13 درصد است.


در این بین گرچه براساس آمار رسمی، حدود 3 و نیم میلیون ایرانی از گروه جمعیت فعال کشور با بیکاری مطلق دست و پنجه نرم می کنند اما با احتساب شغل ناقص( یک یا دو ساعت کار در هفته) باید استعداد لشکر بیکاران را چیزی در حدود 7 تا 8 میلیون نفر دانست.


بیش از این شاید لازم نباشد که اطاله کلام داد و بر حجم این وجیزه افزود، اما آنچه انتظار می رود این که جناب آقای دکتر روحانی به عنوان رییس جمهور مستقر و کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، قبل از هر چیز به وعده ها و گفته های خود پایبند باشند و از در انکار آن ها به خصوص در دنیای رسانه ای امروز وارد نشوند، همین و والسلام!

انتهای پیام/

برچسب ها : روحانی
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .