يكشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۷
وجه تمایز تیم منصوریان با سایر تیم‌های لیگ/ استقلالی شبیه به تیم ملی کی‌روش!
قم فردا: تیم استقلال در لیگ برتر شانزدهم در حالی به عنوان نایب قهرمانی رسید که این تیم با ثبت 45 گل دومین خط حمله لیگ برتر را هم به خود اختصاص داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، استقلال در حالی در لیگ برتر به عنوان دومی دست یافت که این تیم موفق شد در 30 هفته 45 بار دروازه حریفان خود را باز کند. این در حالی بود که پرسپولیس با 46 گل از این حیث عنوان بهترین خط حمله لیگ شانزدهم را به خود اختصاص داد.

 

بر اساس این گزارش، نکته حایز اهمیت حضور بهترین گلزن لیگ برتر بین گلزنان تیم پرسپولیس بود. مهدی طارمی با ثبت 18 گل به نام خود و تیمش سهم عمده ای از این مهم را به خود اختصاص داد در حالی که دومین خط حمله لیگ برتر هیچ جایگاهی در جدول گلزنان لیگ برتری لااقل در 7 پله بالایی نداشت.

 

* "7" بهترین رکورد گلزنی در استقلال!

بهترین گلزنان استقلال کاوه رضایی و امید ابراهیمی بودند که هر یک با 7 گل زده در جدول گلزنان لیگ برتر شانزدهم پس از 10 گلزن بالاتر از خودشان قرار گرفتند. طارمی با 18 گل و نفرات بعدی با 16، 15، 12، 10(3 نفر)،9 و 8 گل(2 نفر) در این جدول سهم عمده ای از این جدول را به خود اختصاص داده اند.

*فقط دروازه بان استقلال گل نزد!

با نگاهی به گلزنان تیم استقلال می توان دریافت که تنوع گلزن در این تیم به وضوح به چشم می خورد. سید مجید حسینی و لئاندرو پادوانی از جمع مدافعان، امید ابراهیمی، فرشید باقری، فرشید اسماعیلی، امید نورافکن، محسن کریمی از هافبک ها و جابر انصاری، بهنام برزای، مجتبی حقدوست، علی قربانی و کاوه رضایی از جمع مهاجمان 12 گلزن استقلال را نشان می دهد که غیر از دروازه بانان برای این تیم گلزنی کرده اند.

 

* مهاجمان خطرناک استقلال

در این بین 25 گل توسط مهاجمان استقلال به ثمر رسیده، 17 گل توسط هافبک ها و دو گل هم توسط مدافعان. البته یک گل از 45 گل زده استقلال هم گل به خودی سید محسن حسینی مدافع گسترش فولاد تبریز محسوب می شود. در واقع گرچه بین مهاجمان استقلال گلزن مشخصی دیده نمی شود ولی بیش از 60 درصد گلهای این فصل توسط بازیکنان این پست به ثمر رسیده است.

*فقط دو مهاجم پرسپولیس گل زدند!

با نگاهی به گلزنان تیم پرسپولیس این نکته به چشم می خورد که در این تیم جدا از طارمی 18 گله، هافبک ها سهم عمده ای در گلزنی داشته اند. حسین ماهینی، جلال حسینی و رضاییان از جمع مدافعان، وحید امیری، سروش رفیعی، فرشاد احمدزاده و کمال کامیابی نیا از جمع هافبک ها و طارمی علیپور از بین مهاجمان 9 گلزن این تیم را نشان می دهد. همچنین ثابت می کند غیر از طارمی در خط حمله، هافبک های پرسپولیس با 15 گل سهم قابل توجهی در این باره داشته اند. ضمن اینکه مدافعان این تیم هم 6 گل به ثمر رسانده اند.

 

*ترکیب های متغیر استقلال

اگر تیم استقلال را متغیرترین تیم لیگ برتر شانزدهم به لحاظ ترکیب این تیم ننامیم باید تیم منصوریان را جزو دو، سه تیم اول این فصل از این حیث قرار دهیم که هر بازی نسبت به بازی قبل با تغییرات قابل توجهی به زمین می رفت. شاید همین تنوع تاکتیکی و تغییرات در چینش بازیکنان سبب شد تا استقلال از این نظر بتواند رقبایش را با نوعی سردرگمی مواجه کرده و از توان گلزنی همه بازیکنانش در خطوط حمله و هافبک بهره ببرد.

* 25 گل برای 5 مهاجم شاداب

از طرفی گرچه نداشتن فوروارد نوک گلزن برای استقلال یک ضعف عمده محسوب می شد اما همین امر کمک کرد تا کاوه رضایی با ارسال 9 پاس گل برای هم تیمی هایش شرایطی را رقم بزند تا استقلال دومین خط حمله لیگ برتر را به خود اختصاص دهد. تنوع گلزنان در استقلال نبود یک رضا عنایتی یا آرش برهانی را به خوبی پوشش داد. ضمن اینکه با تقسیم 25 گل بین 5 مهاجم این تیم سبب شد تا شادابی و میل به بازی در خط حمله این تیم تازه بماند.

*کپی برداری استقلال از تیم ملی

از ابتدای لیگ برتر خیلی ها استقلال منصوریان را به تیم ملی کی روش تشبیه می کردند. تاکتیکی محافظه کارانه و در عین حال تهاجمی که ابتدا فرصت را به حریف می دهد تا با یورش به دروازه اش جلو آمده و در نهایت فضا را برای گلزنی رقیب آماده کند. در تیم ملی هم شیوه حضور بازیکنان درون میدان به همین منوال است. کمتر دیده شده کی روش در دو بازی متوالی از یک ترکیب مشخص بهره ببرد و شاید همین امر در بسته ماندن دست او برای رقبا تأثیر بسزایی داشته است. در تیم ملی هم انصاریفرد، قوچان نژاد، دژاگه، آزمون، جهانبخش، طارمی، امیری، منتظری و حتی رامین رضاییان گلزنی می کنند.

 

انتهای پیام/

منبع : مشرق
برچسب ها : استقلال
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .