پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
امیرآبادی در گفتگو با قم فردا:
حضور مردم قم در انتخابات ، حماسی و پرشکوه بوده است/برخی تخلفات انتخاباتی در شعبات اخذ رای استان صورت گرفت
رییس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان قم با اشاره به این که در برخی شعب اخذ رای استان ، تخلفات جزیی صورت گرفت، تصریح کرد: حضور گسترده و حماسی مردم قم در انتخابات امروز ، بسیار خیره کننده و ارزشمند بوده است.

 احمد امیرآبادی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، با اشاره به این که ستاد نظارت بر انتخابات در هر چهار منطقه قم فعال است، اظهار داشت: عصر امروز در برخی از شعب اخذ رای استان با کمبود تعرفه رای روبرو بودیم که برای آن ها تعرفه ها ارسال شده است.

وی افزود: همچنین برخی تخلفات جزیی نیز گزارش شده است ، ضمن آن که اگر از طریق هیئت های اجرایی یا بازرسی، گزارشی برای هیئت های نظارت بیاید، حتماً به آن ها رسیدگی می کنیم، به خصوص در منطقه پردیسان گزارش هایی رسیده که به آن ها رسیدگی شد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از همه کاندیداها می خواهیم که هم خودشان و هم طرفدارانشان قانون را رعایت کنند و این در حالی است که به نظر می رسد متاسفانه در برخی شعب، رفت و آمدهایی از سوی برخی کاندیداها و هواداران آن ها صورت گرفته که علی القاعده مجاز نبوده چه آن که کاندیداها فقط می توانند در شعب برای دادن رای حضور یابند.

وی بیان داشت: البته به طور کلی انتخابات با نظم و انتظام خوبی در حال برگزاری است و به لطف الهی حضور مردم در شعب اخذ رای بسیار خوب و گسترده بوده است.

امیرآبادی همچنین با بیان این که امروز مردم آمده اند که یک حماسه بزرگ خلق کنند، گفت: بی شک امروز برنده اصلی هر دو انتخابات ریاست جمهوری و شوراها، ملت بزرگ ایران هستند که در لبیک به فرمایش مقام معظم رهبری در صحنه حضور پیدا کردند.

وی در ادامه در خصوص بحث شمارش آرا و زمان آغاز آن ابراز داشت: به هیئت های نظارت و اجرایی اعلام کرده ایم ، شعبی که شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری در آن ها تمام می شود اگر چنانچه تعداد آرای انتخابات شوراهای آن ها کمتر است این ها می توانند شمارش را بعد از پایان شمارش آرای ریاست جمهوری آغاز کنند و شعبی که تعداد آرایشان بالاست، قرار است موقتاً صندوق ها را پلمپ کرده و بعد از استراحتی که این هم با هیئت اجرایی و نظارت توافق شده، شمارش آرای شوراها را آغاز نمایند.

وی پیش بینی کرد در نهایت یکشنبه فرماندار محترم نتایج آرای انتخابات شوراها را اعلام کند و البته این مساله مستلزم آن است که هیئت اجرایی و نظارت به دقت آرای مربوط به حدود 500 کاندیدای شورای شهر قم را شمارش کنند.

رییس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان قم گفت: خوشبختانه در روستاها و شهرهای اطراف چون تعداد صندوق ها و آرا زیاد نیست مشکل خاصی وجود ندارد و آن ها بلافاصله بعد از انتخابات ریاست جمهوری و شمارش آرا می توانند نتیجه را اعلام کنند.

 انتهای پیام/

برچسب ها : امیرآبادی
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .