يكشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۷
دبیر ستاد انتخابات استان قم:
مشارکت مردم در انتخابات نسبت به معدل کشوری بسیار بهتر است
دبیر ستاد انتخابات استان قم گفت : مشارکت در استان قم بر اساس آمار ارائه شده نسبت به معدل کشوری وضعیت بسیار بهتری دارد و همه دستاندرکاران وظیفه خود را پای صندوق های اخذ رأی به خوبی انجام می دهند تا یک انتخاب غرور آفرین در کشور داشته باشیم که سرآمدی بر انتخابات گذشته باشد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، حسین معین آبادی در خصوص آخرین آمار انتخابات در استان اظهار داشت: با توجه به این که در استان قم حدود 782 هزارواجد شرایط وجود دارد، یک میلیون و ده هزار عدد تعرفه برای استان تدارک دیده شده که در 669 شعبه توزیع شده اند که از این تعداد 669 عدد صندوق برای ریاست جمهوری و 721 عدد برای شوراها در نظر گرفته شده است.


وی افزود: تا کنون میزان مشارکت مردم در انتخابات نزدیک به 54 درصد می باشد که 420 هزار نفر از 783 هزار نفر واجدین شرایط در انتخابات شرکت کرده اند و جای نگرانی برای کمبود تعرفه در استان وجود ندارد.


معین آبادی با بیان این که توضیحات لازم در خصوص تعرفات به شعبات داده شده، افزود: بعد از این که 70درصد تعرفات در شعبات توزیع و رای گرفته شد مسئولین اجرایی برای ارسال تعرفه جدید اعلام می کنند و با توجه به این که تراکم و مشارکت رأی دهندگان در عصر جمعه بالاتر می باشد ساعت رأی دادن دو ساعت تمدید شده است و رأی دهنده گان هر چه سریعتر برای رأی دادن اقدام کنند.


وی تصریح کرد: مشارکت در استان قم بر اساس آمار ارائه شده نسبت به معدل کشوری وضعیت بسیار بهتری دارد و همه دستاندرکاران وظیفه خود را پای صندوق های اخذ رأی به خوبی انجام می دهند تا یک انتخاب غرور آفرین در کشور داشته باشیم که سرآمدی بر انتخابات گذشته باشد.


دبیر ستاد انتخابات استان قم یادآور شد: معدل مشارکت استان قم در یازده دوره ریاست جمهوری 3/66 درصد بوده است که امیدواریم امسال با مشارکت بالای هم استانی ها، این سطح مشارکت بالاتر شود.


وی در خصوص تخلفات صورت گرفته ، گفت: بیشتر تخلفات ناشی از برخی نابسامانی ها بوده است و مواردی که تاکنون در صندوق های اخذ رأی گزارش شده حاکی از حضور برخی از افراد در پای صندوق های رأی بوده که مردم را به نفع یک کاندید خاص هدایت می کردند اما خوشبختانه مسائلی اعم از کمبود تعرفه یا تأخیر در بازشدن شعبه در استان نبوده است.


معین آبادی ادامه داد: برخی طرفداران سیاسی به خصوص در بحث شوراها تخلفاتی انجام داده اند که با همکاری نیروی انتظامی، مسئولان اجرایی وهیئت نظارت ، به هیچ عنوان مسئله جدی در بروز اختلافات و مشکلات امنیتی در شعبه و روند اخذ رأی صورت نگرفته است.

وی در خصوص روند سرعت رأی گیری افزود: برای برخی افراد ناتوان شعبه های سیار ارسال شده که با افزایش صندوق و شعبات و همچنین تقسیم خواهران و برادران روند رأی گیری بسیار سریع تر انجام می شود.


دبیر ستاد انتخابات استان قم با بیان مراحل شمارش آراء گفت: بلافاصله بعد از اعلام وزارت کشور بر عدم تمدید ساعت رأی گیری درب شعبات بسته می شود و بعد از اخذ رأی از افرادی که در شعبات مشغول انجام وظیفه بوده اند، پلمپ صندوق ها با نظارت شورای نگهبان و هیئت نظارت مجلس، باز و شمارش آرا ابتدا برای ریاست جمهوری و بعد از آن برای شوراها آغاز خواهد شد.

 

انتهای پیام/

برچسب ها : انتخابات
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .