پنجشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۷
موش های مزاحم در قم+تصاویر
قم فردا: این روزها دیدن موش های بزرگ در برخی از محله های قم باعث آزار اهالی شده است و تا کنون اقدام مناسبی برای حل این معضل انجام نشده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، به  نقل از   ثامن؛ این روزها دیدن موش های بزرگ در برخی از محله های قم باعث آزار اهالی شده است و تا کنون اقدام مناسبی برای حل این معضل انجام نشده است.

محله سید معصوم (ع) در منطقه 2 قم و از مناطق کمتر برخوردار قم است این محله دارای مشکلات فراوانی است که مورد غفلت واقع شده است اما مردم انقلابی این محله با همه کمبود ها جز انقلابی ترین مردم شهر قم هستند.

اما مدت هاست یک معضل جدید به بقیه مشکلات این محله اضافه شده است مشکلی که بسیار غیر قابل تحمل تر از نبود بسیاری از امکانات در این محله ها است .

اینجا سید معصوم کوچه 9 روبروی پلاک های 18و20و22و... زمینی به متراژ 2000 به بالا که باعث به وجود آمدن معضلی به نام موش های مزاحم شده است.

به گفته یکی از اهالی محل مردم از دست موش های مزاحم و آسیب هایی که به اموال مردم می زنند آسایش ندارند.

به اعتقاد اهالی محل منشا این موش گاراژ بسیار بزرگی در نیروگاه، در توحید 53 است که البته این گاراژ نیز در طرح واقع شده است، اما هنوز تکلیف آن روشن نیست.

یکی از اهالی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت:  از برنامه ای در شهر نیز به ما قول رفع مشکل را دادند ولی فایده ای  نداشت یکی از نمایندگان مردم قم در مجلس نیز قول های دادند اما هنوز به نتیجه نرسیده است.

البته نمی توان تنها یک گاراژ را عامل به وجود امدن موش ها دانست، بلکه این مسئله بسیار گسترده تر است.

به گفته یکی از اهالی محل عدم رسیدگی به محله باعث به وجود آمدن موش های مزاحم شده است، وی گفت: بالای 20سال است که محله جدول کشی جدید نشده است و کوچه 9 محله سید معصوم که 10متر است تبدیل به محل عبور و مرور خودروها شده است .

البته حضور موش های مزاحم تنها مختص این محله نیست بلکه مدت ها است سر و کله این موش ها در محله شهید موسوی(امین آباد) قم نیز پیدا شده و آسیب زیادی به اموال مردم زده است.

در این خصوص یکی از کاسبان محله شهید موسوی (امین آباد) در گفتگو با خبرنگار ثامن اظهار داشت: موش ها باعث آسیب رساندن به اجناس مغازه من شدند موش ها به  تمام پتو و متکاهای نو که برای جهیزیه در مغازه چیده بودم و همین طور وسایل  سیسمونی مغازه  و تمام اجناس آسیب رساندند و با سم پاشی هم این موش های که بسیار بزرگ هم هستند از بین نمی روند فقط باید مسئولین به داد مردم برسند.

البته  در محله های زاویه قم نیز این موش ها مدت هاست که اهالی محل را آزار می دهد و در پارک ها و یا وسط بلوار لانه موش های که گاهی به اندازه یک بچه گربه هستند باعث آزار اهالی محل شده اند.

موش‌ها معمولاً 35 نوع بیماری مختلف را به انسان منتقل می‌کند همچنین موش‌ها با وارد کردن خسارت به مواد غذائی و پایین آوردن ارزش آنها و انتشار و انتقال بیماری‌ها و بالاخره ایجاد مزاحمت برای انسانها مورد تنفر انسان بوده و برای بسیاری از افراد سبب ایجاد ناراحتی فکری و روحی می‌گردند.

سیستم های دفع زباله مجتمع های مسکونی، منافذ موجود در طبقات زیرین و تاسیسات، فاصله بین منازل و سطح آسفالت خیابان ها از جمله مواردی است که باعث ورود جوندگان موذی به منازل مسکونی می شود.

دقت در دفع زباله های خانگی نریختن ضایعات به داخل مسیل ها و نهرها خودداری و بهطور کنی رعایت نظافت محیطی می تولد از افزایش و رشد موش ها جلو گیری کند اما با شرایط به وجود آمده و در برخی محله های قم اقدام سریع شهرداری را می طلبد طبق قانون در صورت مشاهده موش در محیط شهری مردم می توانند برای پیگیری با سامانه 137  شهرداری تماس حاصل کنند.

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .